IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобра мајка на светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобра мајка на светот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2017 во 18:02

Image result for madonna daughter tattoo

Image result for madonna daughter tattoo


Image result for madonna daughter tattoo

керката ма мадона

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2017 во 18:07
Related image
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2017 во 02:19
Image result for mother and child sculpture

Nema pogolema ljubov od ljubovta na majkata/roditelot kon deteto
toa e navistina nesto posebno
toa e barem moe misljenje

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2017 во 02:24
Image result for mother teresa  true love is to give until it hurts

Koga go citam ova mislenje na majka tereza 
si vikam da toa e cista vistina
vo mojot slucaj,mojata vistinska ljubov e moeto deteИзменето од lotus flower - 15.Октомври.2017 во 02:28
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 10:22


Изменето од lotus flower - 24.Јануари.2019 во 14:31
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 10:34


Изменето од lotus flower - 24.Јануари.2019 во 14:31
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 13:52
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Грижете се, сакајте ги. Тие ви се се.
Но немојте премногу да се грижите, премногу да ги заштитувате.
Оставете ги да научат нешто и на потешкиот начин.
Не постои таква титула како најдобар, најпаметен родител. 
Сето тоа е во главата на родителот. Сите тие обиди да биде најдобар родител, најгрижлив..
А не го гледа некогаш и контра ефектот од грижатасреќа
да
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 14:15
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

 
Prvo svoeto dete,posle drugite deca.


cista ljubopitnost,eve situacija:deteto tvoe doaga doma so drugarcinja od uciliste, ke pravat nekoj proekt...ti imas rucek samo za tvoeto dete среќа sto ke napravis? ke go viknes svoeto dete skrisum da jade? среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2017 во 12:54
Поврзана слика
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2022 во 11:41
А ти како си добра си?
Се омажи ли ?
Или од што си многу добра во петата деценија сама се шеташ?
Експертиза без искуство!!!
Алелуја,Браво идивиди и за фикс едно браво, затоа како администратор и модератор за пример се избркавте од форумот.
Али карма е кучка.
Ајде сега еден блок и на мене како и на сите што имаат различно мислење од некој смешни модератори ставени по вкус на посмешен администратор едуциран,моќен и за пример во општеството.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2022 во 11:42
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Тоа е твое мислење,но не и мое.


Е добро, ти ја отвори темава, можеш да кажеш што значи НАЈДОБРА мајка на светот..
А што значи пак најдобар ТАТКО на светотзбунетост А заборавив, тие не се баш добри..


КАКО се станува најдобра мајка на светот? 
Наведи примери...


А ти како си добра си?
Се омажи ли ?
Или од што си многу добра во петата деценија сама се шеташ?
Експертиза без искуство!!!
Алелуја,Браво идивиди и за фикс едно браво, затоа како администратор и модератор за пример се избркавте од форумот.
Али карма е кучка.
Ајде сега еден блок и на мене како и на сите што имаат различно мислење од некој смешни модератори ставени по вкус на посмешен администратор едуциран,моќен и за пример во општеството.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.