IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Подарок во плик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Подарок во плик

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Angel-Miranda Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Angel-Miranda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Подарок во плик
    Испратена: 05.Април.2015 во 14:42
Видов дека нема ваква тема,а ако има,слободно избришете ја.Во последно време на речиси сите свадбени покани пишува наредба „Подарок во плик“.Што мислите за ова?Јас мислам дека е многу дрско,зашто некој можеби си испланирал што да им подари на младенците.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2015 во 11:48
Па јас мислам дека не е наредба. 
Доколку напишат ЗАДОЛЖИТЕЛЕН подарок во плик, тогаш би било наредба.
Инаку, скоро секогаш практикувам да давам "подарок" во плик, дури и тогаш кога не е назначено.
Од искуство знам дека (не само за свадби, туку и за други поголеми случувања) ќе ти донесат најчесто работи кои ќе се повторуваат, па ќе завршиш со 20 комплети чинии, 10 комплети за кафе, 5-6 стоечки, висечки какви-уште-не лампи и ситници што или ги имаш или не ти ни текнало да ги купиш затоа што немаат некоја посебна функција.
Денес во време на кредитни картички и банкомати, дури и да си решил да купиш нешто со кредитна, можеш да ги извадиш парите и да ги ставиш во плик. 
Подобро да им дадам нешто што ќе им користи, отколку вишок сетови вилушки и чинии, правосмукалки, блендери, микробранови...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.