IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Подарок во плик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Подарок во плик

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Подарок во плик
    Испратена: 06.Април.2015 во 11:48
Па јас мислам дека не е наредба. 
Доколку напишат ЗАДОЛЖИТЕЛЕН подарок во плик, тогаш би било наредба.
Инаку, скоро секогаш практикувам да давам "подарок" во плик, дури и тогаш кога не е назначено.
Од искуство знам дека (не само за свадби, туку и за други поголеми случувања) ќе ти донесат најчесто работи кои ќе се повторуваат, па ќе завршиш со 20 комплети чинии, 10 комплети за кафе, 5-6 стоечки, висечки какви-уште-не лампи и ситници што или ги имаш или не ти ни текнало да ги купиш затоа што немаат некоја посебна функција.
Денес во време на кредитни картички и банкомати, дури и да си решил да купиш нешто со кредитна, можеш да ги извадиш парите и да ги ставиш во плик. 
Подобро да им дадам нешто што ќе им користи, отколку вишок сетови вилушки и чинии, правосмукалки, блендери, микробранови...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Angel-Miranda Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Angel-Miranda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2015 во 14:42
Видов дека нема ваква тема,а ако има,слободно избришете ја.Во последно време на речиси сите свадбени покани пишува наредба „Подарок во плик“.Што мислите за ова?Јас мислам дека е многу дрско,зашто некој можеби си испланирал што да им подари на младенците.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.