IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Интересни апликации за андроид
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интересни апликации за андроид

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Интересни апликации за андроид
    Испратена: 18.Јануари.2015 во 13:09
Ја сум си олдскул по однос на андроидиве.
Телефон за едно ало ало ми треба и не мислам
цел ден на интернетов роб да му бидам.
Е со продолжување на договоров ми го лупнаа
гратис таблетов,па дајте не скржавете
што интересно тоа таму по апликациите има.

Барем во делот на македонскиве.

Колку да не бидам офтопик ќе ја пишам првата
што ја ставив,иако има и подобри како што гледам
барем во делот за фотографија.

Photoshop touch for phone
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2015 во 01:23

Ова се важи ли? Да не сум офтопик? плазење


Мобилна апликација - Qatar15 Live
Изменето од Анастеа - 19.Јануари.2015 во 01:23
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2015 во 09:15
Јас периодов само ќе крадам.
Кога ќе имам повеќе време и желба,
ако нешто интересно најдам и ќе дадам.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 00:00
Па зависи кои ти се "областите"плазење

Некои општи и корисни (а на некои уреди се веќе инсталирани кога ќе го земеш што-и-да-е андроид-от)


Ако имаш пријатели кои користат WhatsApp Messenger може да ти биде од корист.
Retrica за малку поинаков ефект на фотографиите
Да ги изрекламирам малку и газдите на Идивидиплазење МакТВ
Некогаш е зезнато ако го немаш Adobe Reader
А богами и Microsoft Office Mobile 
Си го обожавам TuneIn радиото...

Овие си ги имам на телефон, плус нормално Viber-от и уште неколку не толку употребувани. 
Ми текна дека и Гугл транслејтот го имамплазење


Изменето од evangeline - 21.Јануари.2015 во 18:56
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 18:34
Не е лошо ако некој повеќе е завлезен во тие работи да стави нешто интересно.
Инаку дали само кај мене,но ниеден од овие линкови не се отвара.
Пак ќе речам немам многу желба за ова и време,но еве само што напишав
во пребарувачот "Скопје" излегоа интересни апликации.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 18:37
Pa ne se otvaraat zatoa shto koga kje kliknesh na forumov toa https dva pati go dava
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 18:58
Ете ги поправив..
Кога отвараш со андроид уред на форумов, дава едно https и едно http, што секако не идат едно по другохи, хи...
Кога отвараш од компјутер сосема друг му е проблемов..

Кажи од која област те интересираат апликации, сигурно ќе се најде некоја.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 19:06
Сега за сега ништо конкретно,дури му го дадов
на брат ми во замена за лаптопот.Но се менуваат времињава.
Пред десетина години ни за компјутер не ми текнуваше,ама ете.
Па чисто како тема не е лошо да се прошараат разно разни апликации.
Со оглед дека се потрендовски се андроидиве.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2015 во 01:00
Snapchat e prilichno kul ako ne i najkul aplikacija momentalno
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2015 во 22:07
Уф уф новите надградувања на месинџерот
ќе бидат убиец за лажговците...

Свртете се два пати,ако треба и некого
прашајте каде сте,доколку тоа ве прашаат.
И никако не помислувајте да излажете.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2016 во 00:30
Доколку се ова остане во рамките на човечноста
одлична апликација.Во моментов достапна само за IOS
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2016 во 09:28
Море море,сега акањето по планини може
и ко од некоја прикаска да заврши.
Со работен наслов.
- Сиромавиот и самсунгот.
Од модерните ќе биде оваа,отидоа оние од типот "Сиромавиот и Господ"
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2016 во 09:36
Очи извадив у телефонов со новава апликација.
Ја нема во play store,ми испратија линк преку некоја
страна за симнување.Милион телевизии од спорт,музика,филмови итн.
Ќе размислам дали да го продолжам договорот со два ресивери.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2017 во 22:37
Си ги инсталирав:
-Snapseed;
-Ultimate HDR camera;
-Lightroom; и
-PS touch
И сега Орка играј си играчки.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.