IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - СП во ракомет - Катар 2015
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СП во ракомет - Катар 2015

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 23:09
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


кои некако едвај се доклепале до првенството, а не па до фамозниот пласман во самото првенство), како да се национални херои кои штотуку се вратиле од голема битка, е крајно патетично


Незнам зошто едвај се доклепале изненадување
Сонот на секој спортист е да достигне што повисок резултат, со максимално вложување и желба за успех. 
Можеби проблемот е во повисокото спортско раководство и условите кои им ги нуди нашата чудесна земја Македонија.
За мене успех беше и настапот на Ѓоко Диневски, кој весникот Вест го вброи меѓу 5-те најсрамни настапи:
Во предвечерието на првиот настап на Македонија на зимските олимписки игри, во Нагано 1998, нашиот најпознат нордиец едвај ја пронајде на целта на трката на 50 километри на Светското првенство во Трондхајм. Пристигна час и десет минути по победникот, кога веќе најдобрите се искачуваа на подиумот. Се сожали тогаш легендарниот Бјерн Дели, па го собра во Норвешка да потренираат малку заедно голема насмевка
http://www.vest.mk/?ItemID=C8A48AF31B23F64ABD2F6EFB6CA296EE
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 00:45
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

за држава во која ракометот е спорт бр.1 и која има 2 екипи во ЛШ ова 9. место воопшто не е
добар пласман.. меѓутоа, првичната цел беше пласман во квалификации за ОИ во Рио, а се` уште
има шанси за тоа дури и како деветтопласирани... така што..

@забеган, се гледа дека доволно не го следиш ракометот и ми се чини дека сево
ова го гледаш низ партиска призма. И мене ми се сК*рчува кога некои елити
успехот на спортистите си го препишуваат себеси.
искрено, не го следам ракометот, јас сум од онаа група на луѓе кои почнуваат да се интересираат за одреден спорт само кога игра репрезентација/репрезентативец или било кој што е пишан како Македонец...

само се нервирам како сите се возбудуваат одеднаш толку за нешто за кое немаат ама баш никаков интерес... за некој, тоа е чисто прилика да се сликаат со знаме за на фејсбук... ама после сите имаат некоја јака позитивна или негативна критика кај што или спортистите се прават подолу од г*мна (случај со фудбалот) или се форсираат како национални херои (случај со кошарката... среќа што ракометов е некоја дисциплина измеѓу трепкање

...ја барем останувам рамндушен на резултатот, иако постои таа внатрешна емоција која те тера да веруваш во чуда и која те разочарува кога нема да се исполнат... не се издигам од земја ко сите други
прилично лојален фан сум ,тоа сакам да го кажам
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 09:56
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

A zoshto pa da nema, 9to mesto zarem e za frlanje
Zamislete voopshto i da ne stignevme do Katar
а зошто па да славиме?

грандиозно славење за осмо, четврто или друго xxx место на некое првенство и дочекување на група спортисти (кои некако едвај се доклепале до првенството, а не па до фамозниот пласман во самото првенство), како да се национални херои кои штотуку се вратиле од голема битка, е крајно патетично
ако бевме на 10 место, сигурно ќе викаа како било супер што сме најдобри од најлошите

што ќе биде следно, ќе славиме затоа што воопшто не примиле на квалификации да учествуваме?

А зошто да не бе? Нели ги бранеа боите на Македонија? Нели ја претставуваа Македонија?
Па нели е тоа доволна причина да им кажеме едно фала што не преставивте во светски рамки, рамо до рамо со едни од најдобрите земји во светов?
Ми изгледаш како ептен рамнодушно човечеголема насмевка
Ама се надевам дека еден ден и ти ќе ја претставиш Македонија некаде и ќе видиш каква гордост е тоа. Дури и да не победиш, дури и да не си во топ 3. Ти ја исполнува душата.


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 23:26
Браво бе колешке .. ела големо гушкањеголема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 00:34
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

A zoshto pa da nema, 9to mesto zarem e za frlanje
Zamislete voopshto i da ne stignevme do Katar
а зошто па да славиме?

грандиозно славење за осмо, четврто или друго xxx место на некое првенство и дочекување на група спортисти (кои некако едвај се доклепале до првенството, а не па до фамозниот пласман во самото првенство), како да се национални херои кои штотуку се вратиле од голема битка, е крајно патетично
ако бевме на 10 место, сигурно ќе викаа како било супер што сме најдобри од најлошите

што ќе биде следно, ќе славиме затоа што воопшто не примиле на квалификации да учествуваме?

А зошто да не бе? Нели ги бранеа боите на Македонија? Нели ја претставуваа Македонија?
Па нели е тоа доволна причина да им кажеме едно фала што не преставивте во светски рамки, рамо до рамо со едни од најдобрите земји во светов?

Ми изгледаш како ептен рамнодушно човечеголема насмевка
Ама се надевам дека еден ден и ти ќе ја претставиш Македонија некаде и ќе видиш каква гордост е тоа. Дури и да не победиш, дури и да не си во топ 3. Ти ја исполнува душата.


е добро де, играле во репрезентација и во некој момент од натрпеварот изгубиле/победиле.... и сеа што?
сакам да кажам дека еуфоријата која се создава кај нас е претерана и нереална...

уствари да не се објаснувам, прочитај ми го претходниот постИзменето од zabegan - 29.Јануари.2015 во 00:38
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 11:10
Ние како држава можеме да се вадиме само уште на вакви спортови што сериозно ги
играат 7-8 држави (а ние сме деветти)... вистинската еуфорија треба да биде ако
бидат меѓу 10 најдобри во фудбал.

Ова ме потсетува на Србите со ватерполото. Ги плукаат фудбалерите велејќи им
да се угледаат на ватерополистите, а ватерполо играат 4 држави: Србија, Хрватска,
Црна Гора и Унгарија...

ПС: Инаку се радувам на сите спортови во кои нашите постигнале позначаен успех,
особено за кошаркарите во Литванија
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 11:14
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Ние како држава можеме да се вадиме само уште на вакви спортови што сериозно ги
играат 7-8 држави (а ние сме деветти)... вистинската еуфорија треба да биде ако
бидат меѓу 10 најдобри во фудбал.

Ова ме потсетува на Србите со ватерполото. Ги плукаат фудбалерите велејќи им
да се угледаат на ватерополистите, а ватерполо играат 4 држави: Србија, Хрватска,
Црна Гора и Унгарија...

ПС: Инаку се радувам на сите спортови во кои нашите постигнале позначаен успех,
особено за кошаркарите во Литванија

da ne gresis slucajno....vo evropski ramki igraat vaterpolo i Italija,Spanija,Grcija...a za svetski da ne nabrojuvam...patem postestise i Makedonija koe mesto bese vo vaterpolo....kako i da e edno golemo BLAGODARAM na nasite rakometni heroi..koi pokazaa kako treba da se igra za MAKEDONIJA...
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 11:17
Македонија ватерполо = Катар ракомет.

Патем 99% од финалињата во ватерполо се Србија - Унгарија...

За Грција, Шпанија и Италија не сум слушнал дека направиле во поскоро време
позначаен успех на ОИ, ЕП и СП...

Изменето од LiDivio - 29.Јануари.2015 во 11:19
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 11:19
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Македонија ватерполо = Катар ракомет.

so pametno vlozuvanje se e mozno...zasto da ne...
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2015 во 22:23
Од тоа малце што го гледав...Заслужен аплауз.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2015 во 23:06
Сега ми стана појасно...После толку наместени избори,од 1991 навака
во светски рамки не сметаат за професионалци.

- Четвртфинале

-Полуфинале
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2015 во 23:16
Originally posted by Орка Орка напиша:

Сега ми стана појасно...После толку наместени избори,од 1991 навака
во светски рамки не сметаат за професионалци.

- Четвртфинале

-Полуфинале

дагазење од смеење

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.