IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - СП во ракомет - Катар 2015
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СП во ракомет - Катар 2015

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 22:27
И ете го започна СП во ракомет - Катар 2015. Отварањето во полза на домаќините. 
Катар - Бразил  28:23

Салата празна. Имаат пари ама ја немаат љубовта кон ракометот. Имаше една интересна група на „навивачи“ која секогаш кога ќе ја покажаа во кадар ќе ме насмееше слатко. Се прашувам по колку пари им дале да мафтаат со знаменцата? збунетост

И уште еден МНОГУ БИТЕН момент ( и колегата Ли ќе се сложи со мене плазење) - Златко Калински како коментатор на МТВ газење од смеењеѓавол
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 22:53
во СФРЈ (колку што се сеќавам) Златко беше задолжен за ракомет, Таско за фудбал и покојниот Иван Мировски за кошарка...

сигурно Калински ќе биде на висина на задачата уште да го земе и Дарко Панчев за стручен соработник...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 22:59
Секако дека ќе биде колега ... само тој може толку поетично да ја опише драмата која не очекува деновиве ... голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 23:04
против Хрватска ни е загарантиран поразот, против Иран победата,
а против останатите 3 екипи се` може да се случи, дури и Тунис да го
победиме, но и од Австрија да изгубиме...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 23:09
Нема да претпоставувам. 
Ќе си седам, ќе си гледам, ќе викам, ќе колнам, ќе вреѓам, ќе плукам и ќе се надевам дека нема да ме фркне срцето ...ете до толку сум .... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 16:15
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Ќе си седам, ќе си гледам, ќе викам, ќе колнам, ќе вреѓам, ќе плукам и ќе се надевам дека нема да ме фркне срцето ...ете до толку сум .... голема насмевкаVo momentov te zamisluvam, ne pcuesh bash
A jas pa, tolku zanesena bev prvo poluvreme, mi ostana cela rabota nezavrshena. Stoejkji gledav
Iskreno me iznenadija malku, ochekuvav za nijansa polosha igra.
Iako pak, kako sekogash od gotovo veresija si pravat, ama ako, toa im e zashtiten znak
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 16:33
I na kraj me iznenadija maksimalno
Bravo be!

33:25
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 16:49
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

против Хрватска ни е загарантиран поразот, против Иран победата,
а против останатите 3 екипи се` може да се случи, дури и Тунис да го
победиме, но и од Австрија да изгубиме...


сега уште фали од Австрија да изгубиме...
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 16:52
Искрено не очекував токлу лошо Тунижаните да изиграат, ние не бевме толку добри колку што покажува резултатот...

Се надевам дека вака ќе продолжат, само да не се кренат во облаци после оваа победа..
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 16:55
Ти што промаши, промаши колега јас сум си ваква голема насмевкаголема насмевкаголема насмевкаголема насмевка

Уште еднаш се докажа зошто Борко ми е омилен, му ја сакам насмевката бе и кога ќе прими и кога ќе одбрани ... голема насмевка
Пак се провлекува прашањето дали Миркуловски има бенифициран стаж во репрезентацијата се чини дека и на ова СП тој пак најмногу ќе јаде ќотек.

Дечките беа СУПЕР. Јас си викав, рацете ме болат од ракоплескање и ми се допаѓа тоа што не избрзуваа како што знаат и се гледа коначно дека се добар и уигран тим.... аплауз

Македонија - Тунис 33:25 без многу драма

Само напред, јас не сум од оние со Македонскиот Синдром и нема да очекувам пораз туку само нови победи ... плазење злонамерноголема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 17:03
какви Македонци сме ако и после победа и после пораз не почнеме да плукаме...
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 18:09
HOW YES NOW...KE se razvedam od zena mi i ke go zeam Mirkuloski
Кон врв
ANA_MARIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1275
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA_MARIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 22:07


Изменето од Blue Scarlet - 16.Јануари.2015 во 23:23
Mи е гајле
И за универзумот и законите кои го движат,
Гајле ми е ако утре запре светов
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2015 во 18:37
Е ова е веќе македонската репрезентација што ја знаеме, арно ама оти вчера ме разгалија денеска сум во прединфаркта состојба .... ух

Па тоа Садамовите браќа нели аутсајдери па едвај ги победивме бе. Вчера 33, денес 33 но денеска разликата беше само 2. 

Класични грешки, избрзување, експериментирање, опуштеност ...... Победа си е победа бе, што ни е гајле ... голема насмевка

Македонија - Иран 33:31

П.С. Заборавив многу битен момент кој дефинитивно треба да се прибележи. 

Златко Калински Непознат ирски коментатор : Балерината што наликува на мечка ( За Стојанче Стоилов) газење од смеење


Изменето од Blue Scarlet - 17.Јануари.2015 во 21:05
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.