IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - СП во ракомет - Катар 2015
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СП во ракомет - Катар 2015

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 19:29
Мило ми е и за двајцата,и уште
неколку ајде ќе речам деца што
од оваа средина успеаа во спортот.
И двајцата од просечно и со различни
проблеми семејства се на некој зенит
во спортот.И жално за нив што тие
демони на минатото успехот кај
нив не направил да исчезнат.Но ги
потхраниле та сега само си се
девалвираат,сметајќи дека тие се
центарот,а не дресот што го носат.
Но ајде тука е победата,сигурно
тренерот е добар психолог и
социолог да ги потсреди работите.
Па ова ќе им остане само приказна за
маало кој поголем фраер испаднал.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2014 во 17:09
Апелирам за сериозно сфаќање на натпреварот од страна на мк репрезентативци..

..бидејќи и Србија имаше 8 голови предност против Чешка па сепак во реваншот
изгубија со 12 разлика...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2014 во 18:53
Не верувам дека нашите репрезентативци би си дозволиле нешто слично како србите.
Моја процена е дека ќе победиме со минимум 9 голови разлика
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2014 во 22:19
Originally posted by fiks fiks напиша:

Не верувам дека нашите репрезентативци би си дозволиле нешто слично како србите.
Моја процена е дека ќе победиме со минимум 9 голови разликаМоре јас мислев ќе тепаме со 6-7, они дупло разлика направија....Србите ќе ги нема во Катар, но затоа Босанците и Словенците направија изненадувања против Исланд и Унгарија па балканот пак ќе има голем број претставници.
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2014 во 22:47

Не го гледав натпреварот, ама можам да замислам што атмосфера било во салата.
Значи се пласиравме на светско и пак ќе гледаме добар ракомет.забава

Се знае ли конечна листа на пласирани или има уште натпревари?

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2014 во 10:52
Европа, Азија, Африка се веќе познати, уште три тима од Америка треба да изборат учество.

Катар, Алжир, Египет, Тунис
Бахреин, Иран, Емирати, Австралија
Шпанија, Хрватска, Данска, Франција, Австрија, Белорусија, Босна, Чешка, Македонија
Полска, Русија, Словенија и Шведска
и плус три тима од Панамерика најверојатно Бразил, Аргентина и Чиле
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2014 во 11:28
Е ова е резулатот кој покажува дека навистина сме класа за грците. Со 12 разлика и атрактивен натпревар момците и се раздолжија на публиката и си обезбедија место на СП во Катар. 
Многу ми е мило и за изненадувањето на денот, Босна го исфрли Исланд .... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2014 во 14:13
Без Унгарија и Исланд на СП (на кои сме им редовни муштерии),
МК би можела да се надева дека ќе стигне можеби и до полуфинале...

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2015 во 18:30
Ситно броиме ... искрено едвај чекам ... забаваголема насмевка


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2015 во 13:58
Распоред на натпреварите:

16. 15:00 Тунис (губиме 2 разлика)
17. 17:00 Иран (тепаме 4)
19. 17:00 Б и Х (тепаме 1)
21. 17:00 Хрватска (губиме 4)
23. 17:00 Австрија (тепаме 2)

во заградите се моите прогнози..
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2015 во 14:33
Блу се јавува на коментаторското место. Ќе си пишувам јас бе што ми лежи на душа па што е битно дали некој ќе чита и ќе коментира. 

По контролниот натпревар со Алжир и една победа со резултат 32:20 ( за реазлика од „драма“ натпреварите со можност за срцев удар на кои сме навикнати) момците од ракоментаната репрезентација ме направија горда со реакцијата на референцата „FYR“ испишана на автобусот кој ги дочека во Катар. Се снајдоа организаторите де и откако нашите ракометари одбија да се качат во автобусот ги покрија „вишокот“ букви со селотејп и се заврши работата. голема насмевка

П.С. Колку да се знае иако Вугринец е "sexy as hell" јас и понатаму најмногу си го сакам Борко Ристовски ... голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 09:10
јас секако ќе коментирам за ракометов, еве еден малициозен коментар за почеток:

во Обединети Нации може FYROM, а на автобусот не може...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 13:52
Колку за инфо го нема селотејпот веќе со кои беа покриени буквите на автобусот, но ги нема и буквите бе ... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 14:02
Еј стварнозадоволство


Едно поранешно комшивче замина со нив во Катар, медицинска поддршкаголема насмевка Ми вика, Лина ма, кога го видовме тоа Фиром рековме - ги нема грците, сега или никогаш!!! 


Инаку едвај чекам да почнат, јас спорт гледам само МК кога игра, инаку не ми е интересно. Ама нашите не ги пропуштам никогашголема насмевка
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.