IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - IN MEMORIAM..
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

IN MEMORIAM..

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 14:27

Попов бил голем шармер и плејбој, со постојан апартман во лондонскиот хотел "Савој", но никогаш не примал плата од МИ5 [4] ,туку само од германската служба. Меѓутоа знаел да потроши астрономски суми во име на "патни трошоци". Така за едно патување во

САД во 1939-40 година, успеал за 14 месеци да потроши 80.000$ (во денешни пари околу 1милион $), и тоа: купувајќи скап автомобил и луксузен апартман на њујоршката Парк Авенија, трошејќи на скијачки излети во Сан Вали, изнајмуваjќи раскошни викендици и сл. Големи пари трошел и на убави жени. Меѓу побурните врски била и онаа со холивудската актерка Simone Simon (слика лево),

најпозната по оригиналната верзија на филмот "Cat people". Единствена корисна работа од неговото патување во САД било што успеал да заврши к*рс за пилоти.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2009 во 16:18
zborea za ovoj kaj Milenko pred nekoe vreme, bash interesno beshe...abe se poteknuva od Makedonija

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 11:37
Ја гледав емисијата на Миленко за Душко Попов но постопло изумив да погуглам нешто во врска за него,а и темава не сум ја затекнал до сега.
Е тогаш еве причина за гуглање,ако има нешто податоци за типов.
 
Многу згоден демек?збунетост
Според фоткана не ми гледа бе да е таков.размислување
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 11:47
Имало  за гуглање за Попов еден куп богати,има многу информации прочитајте.Ама до сега се наидувам на податоци дека не бил Македончезбунетост
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Dr. Cullen Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dr. Cullen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 23:40
Како бе се да потекнува од Македонија. Сега британците ми се к*рчат Џејмс Бонд бил нивни човек. Според биографијата напишана на почетокот на темава, овој батка е еден од најинтелигентните македонци воопшто.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 23:46

Докторе Кулен кроце без вулгарности прво.

Така тие тврдат човече,тврдат дека бил србин.
Арно ама презимево е многу дискутабилно,-ПОПОВ.
Ко што треба да иде е Македонско,но не е уште се докажано ќе видиме што ќе излезе.
А и да бил Македонец,големо чудо.
 
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 14:05
абе види ваму, јес да ,,белата раса потекнува од Македонија,,
ама за Душко Попов баш и не сум прочитала дека е Македонецплазење
Британец не е секако, иако цел живот работел за нив, роден е во Белград, тоа е сигурно
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 14:12
ne bil roden ni vo belgrad ... a toa sto se prezival Popov , ne znaci deka bil MKD ..... zarem malku srbi koi se rodeni vo vojvodina se prezivaat na OV ?
Душко Попов (рођен 1912. у Тителу, Аустро-Угарска, данас Србија,
 
ova so preziminjata koi zavrsuvaat na OV , me potsetuva na ona sto najpovekje go mrazime ......... bugarskata propaganda vo odnos na Makedoncite тага
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 14:13
Точно така Кејт,сега од каде му се коренчињата не се знае уште со сигурност.
Ќе се дознае,полека полека
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 14:18
nema sto da se doznava ....... pisuva ubavo смеење . iako , moze na moment da se pomisli deka bil MKD ..... samo , nie MKD ne sme rodeni za spioni .... nie sme KODOŠI смеење
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 21:34
Донекаде има доста информации околу тоа кој бил Душко на клипов,за жал дека е Македонец никаде не слушнав да се спомне.А и се прашувам која ни е важноста од тоа
http://www.youtube.com/watch?v=m_KDUQjo9rU
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2014 во 07:57
USTE STO GODINI SAMOTIJA ZA MENE,ERENDIRA I BUENDIJA
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2014 во 21:28
BOZE,NOKESKA VOSKRESNI GO ''PATRIJARHOT''
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2014 во 11:46
R.I.P. IGOR,VASE,JA...

Изменето од svetosparki - 22.Декември.2014 во 11:48
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,090 секунди.