IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2015 во 20:02
super-nacini-kako-da-ja-organizirate-vasata-soba10.jpg

super-nacini-kako-da-ja-organizirate-vasata-soba-12.jpg

super-nacini-kako-da-ja-organizirate-vasata-soba-4.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2015 во 08:05
10-napravi-sam-proekti-koi-ke-vi-go-olesnat-zivotot-07.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2015 во 08:06
10-napravi-sam-proekti-koi-ke-vi-go-olesnat-zivotot-10.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2015 во 08:06
10-napravi-sam-proekti-koi-ke-vi-go-olesnat-zivotot-04.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2015 во 08:06
10-napravi-sam-proekti-koi-ke-vi-go-olesnat-zivotot-01.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2015 во 18:53

Супер идеи како да ги организирате марамите и шаловите оваа зима


20-super-idei-kako-da-gi-organizirate-maramite-i-salovite-ovaa-zima-001.jpg

Сезоната на топли марами и шалови веќе започна, а со тоа започна и хаосот на нивно чување.

Дали да ги закачите на закачалка или сепак да ги здиплите? Како ќе ви фатат помалку простор?
Изменето од Valerija - 21.Ноември.2015 во 18:54
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2016 во 10:06
15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-10

15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-13

15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-16

15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-05

15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-007.jpg

15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-08
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2016 во 08:44

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2016 во 08:46
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2016 во 08:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2016 во 08:49

Идеи како да ги организирате марамите

Имате многу марами и секое вадење сте ги разместиле и растуриле? Или пак баш кога ви треба некоја посебна мараме, не можете да ја најдете?

Некој размислувал и на оваа проблематика. Користат закачалки во различни форми, дрва, држачи. Многу добри идеи, од кои можеби една ќе успеете да ја вклопите во својот дом. Разгледајте:

Scarf-rack-finished-4scarf-organizerPinkButterfly_Hanger__66501.1332821025.1280.1280N89b  diy-scarf-holder-up-closediy-scarf-hanger_thumb2ClosetCanDo 403008101512068124081712918624997_afd3dbe68d_b 20130417-190050382989_976918839882_23102508_40193264_1601576038_n 18 003-640x1024

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2016 во 08:52

Tрикови кои ќе ви го олеснат секојдневието:

Употребете ги алките од завесата за туширање како закачалки за многу работи во домот.

трикови за полесен живот

Набавете магнетна лента за повеќе да не ги губите шнолите, безопасните или приборот за средување нокти.

трикови за полесен живот

Тенискиот рекет може да ви послужи како држач за накит т.е обетки.

трикови за полесен живот

Замрзнете грозје и ставете го во чаша бело вино.

На тој начин виното ќе биде ладно, а нема да се разреди со вода, како што е случај со мразот.

трикови за полесен живот

Употребете паста за да закачите слика. Пастата нанесете ја на местото каде треба да дојде клинчето.

трикови за полесен живот

Отворете тегла со помош на гумено ластиче.

трикови за полесен живот

Длабока чинија може да ви послужи за подобар звук. Само ставете го телефонот во неа и уживајте.

трикови за полесен живот

Остатокот од виното претурете го во тегла, ако сакате подолго да трае.

трикови за полесен живот

Кога треба да заковате клинче, употребете чешел за да не си ги повредите прстите.

трикови за полесен живот

Лесно и брзо направете држач за марами.

трикови за полесен живот

Сјај во комбинација со топла вода ќе ви го отзатне тоалетот.

трикови за полесен живот

Употребете селотејп за да ја залепите нараквицата.

трикови за полесен живот
Изменето од Valerija - 30.Март.2018 во 10:29
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2016 во 16:48
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103507
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2016 во 16:50
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.