IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2016 во 15:01
30-raboti-za-koi-moze-da-gi-iskoristite-padnatite-granki-vo-dvorot-foto-001.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2016 во 16:19
izlozete-ja-kolekcijata-solji-i-dekorirajte-so-nea-001.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2016 во 08:23
15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-05
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2016 во 08:24

15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-08


Изменето од Valerija - 23.Февруари.2016 во 08:24
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2016 во 08:24
15-soveti-za-organiziranje-na-spalnata-soba-koi-kje-vi-zastedat-prostor-10
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2017 во 10:11

Употребете го дното од шишињата за правење организатор за накит

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-15.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2017 во 16:55
ke cistis 2 casa vo denot i ke go organiziras neredot
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2018 во 10:32
Image result for photos of drzac na obetki i nakit

Related image

Image result for photos of drzac na obetki i nakit

Related image
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2018 во 10:33
Image result for photos of drzac na obetki i nakit
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2018 во 10:34
Related image

Related image
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2018 во 10:36
Image result for photos of drzac na obetki i nakit



Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2018 во 10:39

napravete-sami-kreativni-zakacalki-vo-vasiot-garderober-8

napravete-sami-kreativni-zakacalki-vo-vasiot-garderober-9

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2018 во 21:56
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90819
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2018 во 20:30

Направете сами: 5 практични идеи за организирање на вашиот накит


Модните додатоци и накитот отсекогаш биле незаменлив дел од секој ефективен изглед. Добро избраниот накит ја истакнува вашата индивидуалност, дава доза на елеганција во вашиот изглед и прави сите да ве забележат. Доколку обичната бела блуза и фармерки ги надополните со преубави обетки, ќе изгледате совршено. Па затоа, организацијата на накитот може да претставува проблем за многумина девојки. Ланчињата се замрсуваат, обетките се губат, ништо не ви е на дофат на рака. Затоа решивме да погледнеме како другите се сетиле да го организираат својот накит и наидовме на голем број сјајни идеи, кои не само што засекогаш ќе го решат проблемот со организирањето на вашиот накит, туку исто така може да ви послужат и како мал украс во вашата соба.

1-napravi-sama-5-praktichni-idei-za-organiziranje-na-vashiot-nakit-www.kafepauza.mk_

1. Искористете стара летва и модерна рачка за фиока за да направите совршен држач за вашите ѓердани. Ова е навистина едноставно, а ефективно решение. Најважно е да одвоите малку од своето време и да пронајдете совршена рачка, со интересен дезен. Секако, и винтиџ дизајните се во тренд, па затоа можете да погледнете дали случајно дома ви се наоѓа некое старо парче мебел од кое можете да ги извадите рачките. После ова, доволно е да изберете стара летва или гранка, да ја исчистите и да ја премачкате со лак за заштита на дрво. Изберете лак со мат финиш. Распоредете ги и залепете ги рачките. Толку е едноставно.

2-napravi-sama-5-praktichni-idei-za-organiziranje-na-vashiot-nakit-www.kafepauza.mk_

2. Старите рамка и плута кои ќе ги бојадисате во бела или златна боја, може да направат вашиот накит да изгледа како уметничко дело! Можете да пронајдете плута во која било подобро опремена работилница за куќи, а за убави стари рамки посетете ги антикварниците. Рамката и плутата можете да ги бојадисате и украсите како што ќе посакате, но задолжително одберете палета на бои што одговараат едни со други и не користете повеќе од две. Запомнете, накитот е тој што ќе биде вистинскиот украс.

3-napravi-sama-5-praktichni-idei-za-organiziranje-na-vashiot-nakit-www.kafepauza.mk_

3. Минималистичко, а ефикасно решение – гранка и закачалки за пешкири или крпи. Многу едноставно, зарем не? Како и во првиот случај, и овде е важно да изберете убава гранка и да ја заштитите со лак. Кога ќе ги избирате закачалките, задолжително понесете ја гранката со вас за да ја изберете соодветната големина. Друго нешто што ќе ви биде потребно е пиштол со силикон и канап. Внимателно зацврстете го канапот на крајот од гранката и откако ќе бидете задоволни како тој е замотан и поставен, прицврстете го со силикон. Распоредете ги закачалките на гранката и залепете ги со суперлепак за тие да стојат на своето место.

4-napravi-sama-5-praktichni-idei-za-organiziranje-na-vashiot-nakit-www.kafepauza.mk_

4. Кутијата за чување на приборот за јадење, може да ви послужи и за чување на накитот. Ова не би му паднало секому на памет, а сепак решението е сјајно. Пронајдете или направете плитка дрвена кутија како онаа во која се чува прибор за јадење, префарбајте ја и прицврстете пар закачалки во неа, како и на нејзиното дно за да можете да ги закачете сите ваши синџирчиња.

5-napravi-sama-5-praktichni-idei-za-organiziranje-na-vashiot-nakit-www.kafepauza.mk_

5. Уште една интересна идеја е бела гранка или еленов рог како украсен детаљ. Можеби тешко ќе најдете вештачки рогови од елен, но затоа пак слободно можете да наидете на неколку бели гранки. Наредете ги гранките во некој интересен облик, залепете и оставете да се исушат. Потоа, заштитете ги со мат лак, а краевите бојадисајте ги во златна боја за дрво. Ова е преубав украс и фантастичен начин за да ги чувате вашите нараквици и обетки.


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.