IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Машки одела
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машки одела

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Машки одела
    Испратена: 02.Март.2014 во 19:20
Како да се облече младоженецот на овој ден.. свечен костум, смокинг или фрак, зависи од сезоната и формалноста на венчавката.
Па, овде споделете искуство, совети, идеи..
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 19:40

Тајни за добрите машки одела

Како да одберете одело за вашата магична свадба

Кога купувате одело имајте на ум неколку правила:

1. Удобни пантолони

Започнете од долу па на горе. Ништо не изгледа по невкусно ако линијата на вашите пантолони не е во ред. Проверете дали линијата на појасот на вашите пантолони е удобна и дали можете да ставите два прсти во струкот додека ги  носите.

Што се однесува до фалтите тие обично се индивидуален избор. Се смета дека фалтите се правило за оние кои имаат поголем стомак, а не за оние кои се атлетски градени.

2. Раб на пантолоните

Пантолоните би требало да ви допираат до чевлите или да имаат малку подолг простор. Со манжета или не, тоа е ваш избор, меѓутоа имајте на ум дека ако пантолоните ви се без манжета прават да изгледате повисоки, а оние кои се високи со долги нозе, препорачливо е да носат пантолони без манжети.

3. Должина на ракавот

Проверете дали ви одговара должината, инаку ќе изгледате како пикнати во мала кутија. Доколку ракавот ја покрива манжетата од вашата кошула тогаш знајте дека е предолг.

4. Појас на сакото

Сакото треба да стои посебно убаво во пределот на стомакот. Традиционалниот американски крој кој бил доста популарен изминатите години, сега е заменет со сако кое е малку по кратко и повеќе струкирано.

Класичниот стил и понатаму е популарен, сепак според формата на телото проценете дали подобро ви стои струкирано сако или класично испуштено.

5. Целосен изглед на оделото

Кога е веќе сè решено, треба да сте во можност слободно да ги затегнете рацете, да ги кренете нозете и да пробате да направите полу круг на лево и десно со вашата половина. Ако во тоа успеете без проблем, тогаш го имате совршеното одело.

Бонус совети:

-Оделото мора да “лежи” на вашето тело. Тоа значи секој дел мора да изгледа совршено.
-Идеално би било да го направите по вашите мерки. Немојте да облечете одело кое сте го носеле кога сте имале 10 кг повеќе.
-Ако сакате да изгледате послабо, изберете сако со копчиња кои се наредени на едната страна.
-Носете го оделото кое оддава сигурност и самодоверба. Нека другите учат од вас како да се однесувате.
-Ако имате широки рамена, купете сако кое ќе ви биде точно и ќе ја одава вашата форма. Во никој случај не купувајте сако со надраменици.
-Ако спаѓате во групата повисоки мажи, препорачливо е смело носење на одело во пругасти линии.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:16
http://www.dhresource.com/albu_229060541_00-1.0x0/new-high-quality-men-s-wedding-dress-groom.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:17
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/537350931_1/2012-s-fashion-groom-wedding-dress-business-suit-suit-groom-dress.jpg
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/537350931_5/2012-s-fashion-groom-wedding-dress-business-suit-suit-groom-dress.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:21
Преферирам класика кај мажите.
Црно одело,евентуално сиво.
Кошула бела,вратоврска по негова желбасреќа

http://d1ua0bfe3ijg91.cloudfront.net/blogs/wp-content/gallery/montagio-custom-tailored-suits/wedding-suits-grooms-suits-31.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:23


Изменето од Valerija - 14.Октомври.2017 во 20:09
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:25


Изменето од Valerija - 14.Октомври.2017 во 20:10
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:33


Изменето од Valerija - 14.Октомври.2017 во 20:11
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:36
http://www.bridalmagz.com/wp-content/uploads/grooms-tuxedo-our-eaves-line-of-tuxedos-10251-558x752.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:37
http://alexgabany.ru/wp-content/uploads/2013/11/new-groom2.jpg
Некое детаљче за со оделотоголема насмевка
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:38
http://brideorama.com/wp-content/uploads/2010/10/funny-bride-and-groom.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:38

Вратоврска за вашата свадба


Секако дека е задолжително, но сепак има и такви кои наместо вратоврска носат лептир машна. Вратоврската е задолжителен детал. Ако сте младоженец, горд родител, или помаеѓу поважните учесници во веселбата, секако е добра опција да носите вратоврска.

 

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:39
http://www.montagio.com.au/media/wedding_suits_grooms_suits_1248.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:40
http://image.dhgate.com/albu_272014450_00-1.0x0/new-arrival-dark-khaki-wedding-suits-bridal.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.