IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Меден месец
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Меден месец

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Меден месец
    Испратена: 01.Март.2014 во 11:03
Каде сте биле на меден месец? Каде би сакале да одите после свадбата? Реални и нереални места... поставувајте и слики ако сакате...

Еве на пример јас би сакал на Крит да одам... тој ми е омилен остров.Ханија (Крит, Грција)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 17:38
Јас не сум скромна кога станува збор за меден месец!

Сакам авантура низ Европа, не сакам одмор и излежување на плажа, не сакам печење на сонце и не сакам скијање.
Спакувани куфери, парите во џеб, колата со нас и ајде да ја започнеме авантуратасреќа


Скопје - Белград
Белград - Загреб
Загреб - Марибор


Марибор - Грац
Грац - Виена
Виена - Братислава
Братислава - Брно
Брно - ПрагаПрага - ДрезденДрезден - Берлин


Берлин - Лајпциг


Останатото во втората епизода на Мојот меден месецнамигнување
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 20:16
Ме интересира, колку чини медениов месец? Чисто да го предупредам господинот колку пари ќе треба да заштеди смеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 20:17
Vie bre ke bankrotirate uste prviot mesecплазење
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 20:23
Што ние, он нека му ја мисли смеење Ќе си терам америчка традиција плазење Зетот плаќа за медениот месец свиркање
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 20:25
File mislev na nevestata i zetot...bankrot uste prv mesec od brakot голема насмевка 

Vidi kolku setanje saka evangelinava ....sirot toj ke mora cel zivot da stedi za da i ugodi za meden mesec a posle загриженост


Изменето од Kastro - 01.Март.2014 во 20:26
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 20:29
Вистинскиот маж има една Лавица намигнување  После, од љубов ќе се живее смеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 20:33
Originally posted by la fille la fille напиша:

Вистинскиот маж има една Лавица намигнување  После, од љубов ќе се живее смеење

U pravo si ...posle ako treba ke raboti i po celi denovi samo lavicata da mu e srekjna голема насмевка

Inaku mojov potpis nema vrska so parite голема насмевка tuku so nesto koe e mnogu mnogu povazno od niv. 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 20:37
Знам намигнување 
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 23:12
Всушност мили мои, медениот месец чини пола од тоа што ќе го дадам за некои од 6-то колено да дојдат и да се најадат и напијат (опијанат). А притоа и да ми донесат распар чаши или чинии за кикирики. Ако не повеќе не треба да стојам насмеана како восочна фигура цел саат додека се сликам со 300-400 гости. За мене тоа е измачување, не задоволство!

Парите во џеб и шетај. Наместо да го прашуваш маж ти додека се сликате - Душо, овие од твоја или од моја страна се а? И секако, 70 проценти дали два пати сте ги виделе во живототнамигнување
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 09:46
Двапати? На последната роднинска свадба што бев, пола и повеќе од роднините не ни знаев дека постојат смеење

Јас сум за да се изигра едно пајдушко, а може и две, и потоа го киднапирам маж ми и отидовме на некој остров без интернет конекција црвенеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 11:01
Абе едно пајдушко не е ништо. Можеш и со најблиските тоа. Ама свадби со по 300+ гости и трошење на пари за јадачка и пијачка се жива глупост за мене.  
Кај што бев на последнава свадба дадоа скоро 1000 евра само за музика и ЗАМП.
Па ваква венчаница, онаква венчаница. Не можело да биде обична, морало да биде како на принцезите. Е да бе, ќе играм на свадба со толкав фустан, веројатно 2 пати поголем од мене. И после се жалат...
Оди живеј си живот, уживај некаде. Ете тебе ти се ужива на остров без интернет, мене ми се шета по Европа. 
Сега ме попишманивте, не знам дали да го напишам и вториот дел од медениот месец.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 11:10
Ако го види избраниот првиот пост ќе настане опасна ситуацијахи, хи...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 11:16
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Всушност мили мои, медениот месец чини пола од тоа што ќе го дадам за некои од 6-то колено да дојдат и да се најадат и напијат (опијанат). А притоа и да ми донесат распар чаши или чинии за кикирики. Ако не повеќе не треба да стојам насмеана како восочна фигура цел саат додека се сликам со 300-400 гости. За мене тоа е измачување, не задоволство!

Парите во џеб и шетај. Наместо да го прашуваш маж ти додека се сликате - Душо, овие од твоја или од моја страна се а? И секако, 70 проценти дали два пати сте ги виделе во живототнамигнување
Abe sosema si u pravo голема насмевка jas malku se posheguvav ....
Da objasnam ,koga ja vidov agendata koja si ja podgotvila za medeniot mesec prvata misla koja mi dojde bese tokmu ovaa хипнотизиран 
A fakt deka vsunost i ne se mnogu pari i e nesto koe treba da bide navistina mnogu mnogu ubavo i da se pomni po ubavo cel zivot ...

p.s.sekako deka ubavinata na brakot ne treba da zavrsi samo po prviot mesec среќа


Изменето од Kastro - 02.Март.2014 во 11:17
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.