IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - DIY - Саксии за Вашиот дом или двор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DIY - Саксии за Вашиот дом или двор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2020 во 21:56

НАПРАВИ САМ: САКСИИ ОД РЕЦИКЛИРАНИ ПАЛЕТИ
Овие саксии за цвеќиња можете да ги направите од рециклирани дрвени палети. Се прават лесно а димензиите можете да ги прилагодите според потребата.

5

Материјал и алати за изработка:
-Рециклирано дрво од палети
-Лепак за дрво
-Акрилна боја и четка
-Стеги
-Шмиркла хартија
-Метро и молив

Чекор 1
Исечете ги според желба парчињата за изработка на саксијата. Дно, 2 страници, 2 бочни краеви и 2 прегради.

1

Чекор 2
Нанесете лепак на деновите пред да ги прицврстите со стеги. Оставете да отстои еден ден.

2

Чекор 3
Шмирглајте ги грубите ивици и сите делови за да бидат мазни.

Чекор 4
Можете да додадете декоративни вдлабнатини по надворешните краеви

3

Чекор 5
Премачкајте ја саксијата со акрилна боја или некое заштитно сретство за дрво.

4 Изменето од Valerija - 17.Март.2020 во 21:57
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2020 во 12:45

15 идеи за уникатни домашни саксии, поради кои соседите ќе ви завидуваат, а градината ќе блеска

Ни доаѓа пролетта и време е да ја обновиме и разубавиме нашата градина. Најдобриот начин на кој тоа може да го направиме, покрај со внесувањето нови сорти на цвеќиња и билки, е и со подготвувањето на уникатни домашни саксии, на кои и соседите ќе ни завидуваат!

Погледните ги следнитењ 15 креативни идеи и инспирирајте се!

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2020 во 22:10

11 фантастични идеи како лесно да ги преобразиме здодевните саксии во модерни и уникатни

Следните креативни решенија ни даваат одлична идеја како да го преобразиме и освежиме здодевниот изглед на обичните саксии и да ги претвориме во садови со уникатен и модерен изглед, со што цвеќињата и дворот ќе изгледаат едноставно неверојатно!

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2020 во 08:32

Дали некогаш сте се досетиле? 10 стари работи од кои може да направите неверојатни саксии

Кој не обожава прекрасно уредени цвеќиња? Денес ви претставуваме 10 генијални и уникатни идеи за саксии, кои може да ги направите од старите предмети, кои сте планирале да ги фрлате или кои едноставно заземаат простор во домот.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.