IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОСОНГ 2014-та
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОСОНГ 2014-та

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44536
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:06
Што не ја дадовте програмата,да знаев што следи и јас ќе гледав.
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:06
Si molcev da ne gi podrecam kako eden od moite favoriti od Vtornikot ....sve si mislam ja gi podrekovплазење
No za zal nie ne se plasiravme, barem Belorusija mojot vtor favorit se plasira  pa ke si imam za kogo da si navivam u Sabota голема насмевка
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:10

Ништо, сега ми останува да си навивам за ерменецот.
Ми влезе под кожа песнава.
Почнува тивко и расте, расте... како квасец.голема насмевка

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:11
imalo mnogu nevazecki poraki od bosna..grcija...plus glasale pri-pejd korisnici so neplateni vauceri ...
zatoa sme izgubile.
nasive ke se zalele na dik..na evro...gong.голема насмевка
vie pak davajte pari za se..i seshto..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:12
Толку беше од Еврокризија...тртна и Тијана

Што се малтретираат не знам ја со тие глупости...седи си дома и гледај си сеир


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:16
Абе јас не пратев али сега читам Тамара нешто мрсела транти ова она.
Сега во која дупка ќе се сокријат со сестра и,која матна ќе ги пере?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:16

Да ги викнеме сега ОБСЕ да одат таму да пребројат гласови.
А и малерот со лифтот сигурно и бил подметнат од противничкиот табор.
Саботажа.голема насмевка


Шала на страна, не ми се бендиса ни кореографија ни стајлинг, песната и така и така, ко за на Евровизија.

Можеше Тијана и нешто побомбастично, ама ај.... друг пат.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:17
Сега Заев треби да го консултираат и да им каже што стратегија да напраат смеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 23:22
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Да ги викнеме сега ОБСЕ да одат таму да пребројат гласови.
А и малерот со лифтот сигурно и бил подметнат од противничкиот табор.
Саботажа.голема насмевка


Шала на страна, не ми се бендиса ни кореографија ни стајлинг, песната и така и така, ко за на Евровизија.

Можеше Тијана и нешто побомбастично, ама ај.... друг пат.


...e sega i ti ne ne bockaj  da ne recam намигнување
ako na boki 13 i na onoj kajma..-ot im se dopagjalo se i sesto okolu koreografija,scenski nastap tekst muzika..na sestickite pola-pola..sto pa ima ..na nas da ni se sVigja nesto.изненадување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2014 во 09:39
Мене стварно не ми е јасно до кога ќе се занесуваат нашиве? 
Евровизија одамна не е она што навистина би требало да биде и најпаметно би било да не се учествува на неа .... ниту ја гледам ниту е репер за квалитет .... 
Прост пример, ова ЧУДО влегло во финалето бе ... изненадување


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2014 во 12:10

Уште со Боки 13 ни остана да пробаме.

Еве па Бранко има друг предлог.голема насмевка


Бранко: Ни јас, ни Тијана не сме решение за Евровизија


Бранко Црвенковски вечерва во интервју за “Дојче веле” рече дека ниту тој ниту Тијана не се решение за Македонија за Евросонг. Тој го коментираше новиот неуспех на Македонија да се пласира во финалето на манифестацијата и заклучи дека бојкотот на евровизискиот музички фестивал кој тој одамна го заговарал сега ќе се покаже како најисправно решение.

Тој вели дека не знае зошто се изгубија толку години со Тијана, со Калиопи, со Лозано и Есма, за пак да се дојде до неговиот став за бојкот на Евросонг.

- За оваа ситуација не сме решение ни јас ни Тијана. Не ги бива ни пратечките ни пратеничките вокали. Треба пејач со поголема обединувачка сила. Не би сакал да лицитирам со имиња, но ми се допаѓа Наташа Беквалац. Има и глас и стас, ќе донесе гласови од целиот Балкан – смета поранешниот претседател Црвенковски.Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2014 во 13:58
Ај уште еднаш Тијана.
Се' на се добро испеа, слушнав странски коментатори воодушевени од неа и од настапот, кои очекуваа да влеземе во финале.
И барем не не' посрамоти како лани Есма.
Па да не ставаат во вакви worst & weirdest класификации.вртење со очиКон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2014 во 23:24

Ако победи Колбасот, нема да ги признаам резултатите.
И не гледам повеќе Евросонг.
Ќе бојкотирам.замисленост

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2014 во 00:20
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Ако победи Колбасот, нема да ги признаам резултатите.
И не гледам повеќе Евросонг.
Ќе бојкотирам.замисленост


Их Заевска работаплазење
Гледаш, подрече. Ќе победиболен
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.