IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Мачки (и мачори)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мачки (и мачори)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2014 во 05:49
 В мире животных
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2014 во 10:05
Подборка прикольных фото №861 (91 фото)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2014 во 10:09
Подборка прикольных фото №861 (91 фото)

Изменето од емил - 04.Април.2014 во 10:09
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2014 во 06:38
Забавные животные (26 фото)
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:20
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 10:36

Може и кај кучињата, ама ај нека е кај мачките голема насмевкаКон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 11:33

поспаност


Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 12:06
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2014 во 09:56

Видеото е 18+... хи, хи...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 00:49

Освен што покажува љубов (ама он кога сакавртење со очи), се чудам што сетила има и како знае кога нешто не ми е добро.
Па ќе дојде да ми се мота околу нозете, да се шушка-мушка во мене, да ми преде и да се гали.
Понекогаш ми делува како апче за главоболка.
хи, хи...Гестови со кои мачките ви кажуваат дека ве сакаат

Мачките се малку посуптилни кога станува збор за искажувањето љубов кон сопственикот. Иако некои тврдат дека се скржави во искажувањето наклоност, тие всушност имаат свои начини на кои покажуваат дека ви се приврзани.

Контакт со очи

Некои стручњаци велат дека задржувањето на погледот на сопственикот со нежно и суптилно трепкање е еден од начините на кои мачката покажува доверба.

Предење

Тоа е најчест начин за покажување на мачешката љубов. Покрај тоа, постојат многубројни показатели дека предењето на мачките е лековито за луѓето.

Ги згрчува шепите

Кога мачката ги згрчува шепите како да меси, слично како новородените мачиња кога цицаат, се смета дека е спокојна. Доколку притоа ја галите, а таа почне да преде, тоа значи дека е задоволна што е покрај вас. Говорот на нејзиното тело значи – љубов.

Дремка во прегратка

Ако мачката легнува покрај вас (или врз вас) веднаш штом ќе се спуштите на кревет, бидете сигурни дека ве сака. Во вашата прегратка ѝ е убаво и затоа сака да спие покрај вас, без оглед што сте ѝ купиле прекрасен мек кревет за мачки.

Ја спушта главата на вашата

На овој начин таа ве закача и бара да ја галите. Некои стручњаци велат дека токму ова однесување е еквивалент на човечко гушкање.

Ви носи подароци

Мачките што живеат во дворови умеат да ги изненадат сопствениците со понекое глувче или инсект што го уловиле. Иако повеќето сопственици не се баш среќни од глетката, треба да знаат дека ова е еден од начините на мачките за искажување љубов и почит. Мачките се горди на своите ловечки вештини и сакаат да ги пофалите. Мачките што живеат во станови го прават тоа со стегачи за коса, со ќеси или со играчки
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 09:42
Подборка прикольных Гифок №11 (15 гифок)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 09:55
Оваа е Пуфи. Мојата нова мазаљубов

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 09:56

Имаш мачка? изненадување
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 09:59
Да. Нова ми е, да видиме до кога ќе потрае. Затоа што сите животни бегаат од менесмеење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.