IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Мачки (и мачори)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мачки (и мачори)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2016 во 15:39
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Шефке сакаш да кажеш дека ти го нацрта??


Јас де.... а еве го и моделот плазењеКон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 12:47
,,,,,,,,,,,,,,,,,,iiiiiiii,,,,lazgoica ,,,vrska si nema od crtanje,,,,,::::))))),,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2016 во 15:50


Изменето од Valerija - 28.Февруари.2020 во 08:37
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2016 во 20:35
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2016 во 12:53
Image result for lovers
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2017 во 22:09
Image result for cats lovers
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2018 во 17:39
Please dont breed or buy while shelter animals die.  Get your next furry family member from your local rescue group, which can be breed specific, or your local shelter.  And, please always spay or neuter your furry family member.  Thanks!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 18:59
У принцип иде,бараш и добијаш мачка.
Мене мачорот мој ме најде без да го барам.
Може две години војувавме додека му објаснам оти
тоа е моја тераса.Но последните неколку месеци
без него кафе не пијам.Ја со чубукот у рака и
кавето,он стрпливо легнат кај мене у скут чека
да завршам да си поиграм со него и да му дадам доручек.
Итрец некој голем,ме освои.
Слики не можам да ставам.ама немаше ни да ставам
да не ми го урочи некој така убав.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2019 во 16:08
Со сликиве уште ми е иста ситуација.
Али денес овој мангупот мој,си донел
и невеста.
Што ќе правиш ред како е,домаќинска куќа...
Едно џигерче него,едно за новата снаа.
Муж ко пуж,ја научил на ред одма на
баци рака дојде,се испогали и
како чоек да им одолее.Мора тоа русите да ми
упикале некој вирус што вака почна да ми паѓа
имунитет на мачки.Завчера читав дека најмногу
мачки дома во свет се чуваат во Москва.
Шо убаво порано само кучиња сакав.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2019 во 11:53
Некоја будала го удрила мачоров,
шест дена никаде го немаше.Завчера
се појави под тераса,мислиш дете плаче.
Два дена не може да се најаде и наспие.
Е вчера,ми останала само една виршла у фрижидер.
Ја бркам девојка му,сетики болен нели он
да се најаде.Мангупов половина ја изеде,додека
јас ко будала со девојка му се борам да не му ја изеде.
А беше осум саат не ми се излагаше до продавница.
Кога он така целиот искршен ја лапна другата половина
мачејќи се отиде накај девојка му и и ја даде другата
половина од виршлата.И ја даде и со очи убива како
гледа у мене...Ме растрча у продавница бем му тоа бечката школа.
А ене ги и сеа гушнати на тераса двајцата и ко џивџани рипаат со
главите а ме осетат дека се моткам низ кујна.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2020 во 08:34
Кимера


Кимера


Кимера


Кимера


Кимера
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2020 во 01:25
Сега имам две мајки мачки
и две мали мачиња по едно од двете
Колку се само  мали, мили и убавки љубов
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2020 во 01:29
Turkish Angora. Kittens #9573535 Framed Prints, Wall Art, Posters
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.