IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Peugeot 206
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Peugeot 206

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
sasko7 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasko7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Peugeot 206
    Испратена: 12.Јануари.2014 во 19:24
Zdravo dali nekoj moze da mi kaze dali na tablata kaj sto se signalnite sijalici treba da sveti sijaliceto za vrata,kais se raboti za peugeot 206 1.1 1999god
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 23:22
треба...за тоа се викаат сијалички....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.