IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет - Данска 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во ракомет - Данска 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2014 во 11:25
Реално, максимум што можеме да направиме е да ја победиме некако Унгарија...

Значи, веројатност за победа против Унгарија 50:50, против Исланд 20:80, против Шпанија 0:100 ...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2014 во 12:25
не вреденИзменето од Blue Scarlet - 17.Јануари.2014 во 12:31
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2014 во 13:46

Обрван и мене ме разочара со Чешка, со демотивирачкиот коментар за бодот...
Ама синоќа ми направи ќеиф на тајмаутот кога им викаше: “Поједите га, поједите га!“ ѓавол...ако добро слушнавизненадување
Така ами како.

Ај сега и против Унгарија да им се погоди денот.
Оти како што играат нестабилно, до денот е како ќе им се погоди.молитва

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2014 во 23:22
Србија испаднала изненадување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2014 во 23:38
Врска немаат Србите, таков ракомет се играше пред јас да се родам...
повеќе ќе се изненадев да поминеа понатаму.

И МК не е далеку од таквата игра, ама имаме играч од светска класа
и плус повеќе сме уиграни со оглед на тоа дека скоро сите играчи се од еден клуб.

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 00:11
Не сме баш уиграни,само имаме голман за почит
Немаат ама баш никаква игра.....две -три финти и акции на почеток малку водиме...и после нема што да прават
Овој пат и крилата се слаби
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21934
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 00:14
како нема што да прават изненадување
после го изедначуваме резултатот и некое време не даваме голови, па губиме плазење
и втора варијанта
го изедначуваме резултатот па гол за гол до последната секунда не знаеме што ќе биде голема насмевка
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 00:17

Јас сум за втората варијанта... и уште сега ме стега срцетозагриженост
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 12:14
Мислам дека ако ме стават да навивам со Шефицата заедно, ќе не затворат за реметење на јавен ред и мир .... голема насмевкаплазење

Туку како и да е, веќе се навикнав на драмата .... дури некогаш се прашувам дали треба да реагирам на целата утакмица емотивно или да ги чекам последните 10 минути за да го намалам стресот .... и онака тогаш ги решаваме сите натпревари ... не знам
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 17:25
За се имаме изгорвор нели? 

Тоа што одбраната ни е како ретки заби е затоа што тие многу добро се снаоѓаат .....  Тоа што примаме голови е затоа што се “неодбранливи“ (Борко не е семоќен иако се труди од петни жили) .. тоа што не даваме голови е затоа што денеска ете немаме среќа ..... а тоа што го имавме најлошото прво полувреме од почетокот на оваа првенство не се важи затоа што другите натпревари ни беа „брилијантни“ .... 

Статистиката покажува дека во досегашните натпревари со Унагарија сме победиле само два пати (мислам размислување). 

Навистина не ми е јасно што им се случува на момциве, како да не се истите и во реализација и во борбеноста .... или сепак беше подобро кога Шундовски ќе им кажеше едноставно „ Клајте голови“ и ќе ги оставеше да ја покажат својата магија .... замисленостголема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 19:22
Изгубилеизненадување
не гледав..тага
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 19:28
МИркулоски мршшшшшшшшшш идиоту
Train hard,Fight easy !
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 20:35
Едноставно толку си ја знаеме.

Борко е најзаслужен за се...
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 20:51
Гулаш не` направија.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.