IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет - Данска 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во ракомет - Данска 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 11:43
Со оглед дека Чешка ќе испадне, не е битно дали е нерешено или победа, нема да пренесеме бодови од дуелот со нив... битно е Австрија да ги растуриме...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 11:48
Тоа не е никакво оправдување ...... зарем заради фактот дека нема да пренесеме бодови не треба да одиме на победа?  И уште тоа да се слушне од селекторот не е утешно туку патетично ..... 
Моралот на момците е многу битен фактор ..... утешни зборови не го подигаат ... 

Мое мислење де ...голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 11:50
Што не подигаат...

Тоа е балкански менталитет, сега кога се влезени во вториот круг ќе играат опуштено и има да ја наполнат мрежата на Австријците како пензионери автобусите во вторник и петок...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 14:14
МОРАЛОТ ... Ли .... голема насмевка

Се надевам дека си во право .... и дека и јас ќе можам опуштено да го изгледам натпреварот со Австрија ... и пак ќе викам и скокам како МОРАЛНА подршка ..... голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 14:18

Она синоќа си беше one man show... Страв ме фати кога се пожали на повреда, си реков ако се повреди мајстор Кире, ја оплескавме без него...изненадување
И голманите решија голем дел од натпреварот. Камо наш Борко да имаше вечер како со Данска.
Требаше да ги тепаме барем со 3-4 гола разлика ама ај....

Почнавме со пораз, па нерешено, сега е на ред победа.... И тоа против австријцитеголема насмевка
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 17:29
Има да ги исцедиме Австријците ко алпска јуха...


            Forza Kirza
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 19:33
Ете дури и не ми се гледа веќе ...... 
Очајно ..... сепак сме изгледа репрезентација "One Man Show" ... 

Кире и Борко се менуваат на сцената .......Овој пат(повторно) секоја чест на Борко не вреден ....а и Кире веќе е изморен изгледа.... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 19:40
типично за нашиве.....секогаш пред крај почнуваме со усерување....изненадување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 19:43
Не знам што им се случува на момците но тимот не функционира како ТИМ ..... лутина
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 19:53
За малкуух

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 19:53
И брани Ристовски (19 одбрани) ..... победа за Македонија со ЕДЕН поен разлика ..... 

Натпревар на голманите ....да

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 23:35
Последните две минути од натпреварот не ги изгледав зашто морав да излезам...
ама кога излегов имаше такви свирки и пукотници што мислев ке ме убие некој плазење, па јасно ми беше се ух

Со оглед на тоа какви натпревари ни презентираатгрицкање нокти, некако неможам да се израдувам замисленост


Изменето од Gabriela_S - 16.Јануари.2014 во 23:35
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 23:41
Значи ги здробивме...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2014 во 11:19
Ете успеавме да стигнеме до следната фаза ..... 

Македонија сите натпревари ќе ги игра од 16 часот. Во сабота играме против Унгарија (таа помина со два нерешени и еден пораз) 

Групата изгледа вака:

1. Данска 4
2. Шпанија 4
3. Македонија 2
4. Исланд 1
5. Унгарија 1
6. Австрија 0

На 20.01 играме со Исланд, а на 22.01 со Шпанија .... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.