IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет - Данска 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во ракомет - Данска 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 09:37
Тимот на СФРЈ според Balkan Handball:

Darko Stanić (Srbija, golman), Manuel Štrlek (Hrvatska, levo krilo), Momir Ilić (Srbija, levi bek), Domagoj Duvnjak (Hrvatska, srednji bek), Kiril Lazarov (Makedonija, desni bek), Ivan Čupić (Hrvatska, desno krilo) i Igor Vori (Hrvatska, pivot).

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 11:44
Драма - не ни очекував ништо помалку од нашите момци .....  Барем до некаде успева да се контролирам со самото тоа дека играме против ДАНСКА ..... 
Се прашувам дали денеска Миркуловски може да мрда .... ако некој беше „тепан“ тоа беше тој ... збунетост
Ќе бидеме добри ..... ќе бидеме добри ...... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 12:18
Ретко убав момент од синоќешниот натпревар .... 


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 13:20
не ме нервира поразот , туку тоа што играа како девојчиња без нималку жар во нив за победа ,
играта катастрфа ,само Борко едина светла точка, да имаш 5 зицери и да ги утнеш , којзнае колку пати утнаа со играч повеќе , 2 или 3 наврати со два играчи повеќе и да не дадеш гол дури и примавме така голови срамота , се си мислам"Битно е да се учествува" ние Македонците сме го измислиле  

Train hard,Fight easy !
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 13:28
Бидете реални среќа Улогата на домаќин и не  е толку голема предност , но споредено по физичка спремност нашите не можат ни во плукање плунка да се натпреваруваат со Данците а камоли во ракомет ... Имаш спроти себе 2 тима кои во секое време би одиграле 2 натпревари со ред без никаков пад или умор во игра , брза консолидација , уиграност , сепак пораз до 3-4 гола ќе беше добар резултат ... но бледо издание беше синоќа до толку што и Данците се опуштија на моменти .... 
Шансата ќе си ја бараме преку Австрија (која ја прегази Чешка) и против Чешка ( од која Филип Јуха пак најави дека лесно би ја победиле Македонија)
Е то е ... да се надеваме дека намерно не си ги трошеле силите голема насмевка Оптимизам влеваат новите играчи како Пецакоски и Стојчески ... прв пат слушам за нив а минутажата добро си ја искористија и покажаа дека заслужуваат да се во стартен тим 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 13:32
Видовте ли колку пензионери имаше на утакмицата? Барем 40%! А не беше вторник или петок, замислете!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2014 во 17:34
Сега партал ќе ги направиме Чесиве... само уште пола саат.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2014 во 17:36
По изјавата на чешкиот голман Штохл (мислам дека го погодив голема насмевка) дека не треба да ја победат Македонија туку да ја декласираат, сега се соочува со знак прашалник за неговото учество на мечот поради проблеми со коленото .... 

Како и да е, лекарскиот тим на чешката репрезентација се труди максимално да го оспособи за овој меч ..... и се надеваат де .... дека ќе успеат во тоа ... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2014 во 17:40
Инаку омилена чешка манекенка ми е Ева Херцигова... кој ги сфаќа озбилно ова Чесиве, без 4-5 разлика не признавам победа.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2014 во 19:21
Морам да искоментирам иако уште гледам .... 

Мислам дека Филип Миркуловски е ставен во тимот само за да биде тепан и дали САМО капитенот на репрезентацијата може да ни донесе победа, бидејќи мене ми се чини дека само од него зависиме? 

П.С. Го обожавам Борко ... како слатко умее да се насмее и кога прима и кога брани гол голема насмевка


Изменето од Blue Scarlet - 14.Јануари.2014 во 19:22
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 00:58
Денес воопшто не ја видов улогата на Миркуловски во тимот , мислам дека тој е и причината за лошата игра и резултат иако изнуди фаули и седмерци кои ги реализира Лазаров али со некој друг на негово место сигурно ќе имавме победа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 11:36
Сега ќе се јави стручниот коментатор на Идивиди...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 11:39
Јас не го видов ТИМОТ ..... Го видов Кире и Борко .......

Манасков правеше почетнички грешки како „надрндан“ тинејџер .... Миркуловски веќе напишав за него иако сега прочитав дека играл под повреда (што е логично по толку тепање а не е никакво оправдување ) .... Другите како да се плашеа и се му остава на Кире .... Дури и Стојанче Стоилов кој ми беше миленик кога играа во Србија сега е под просекот ..... 

Чесите направија толку многу грешки кои ние не ги наплативме затоа што тие го имаа Штохл (кој се расчепи бранејќи) а ние немавме никого кој ќе се осмели да шутира и притоа да постигне гол нели .... 

Сега Австрија ги трие рацете ....... а со оглед на тоа дека тие прописно ја победија Чешка ако не го подигнеме нивото на игра .... Господ нека ни е на помош .... 

И имам забелешка за коментарот на селекторот кој на последниот тајм аут рече : „ Добри сме и со 1 бод “.... Алоооооо .... изненадување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2014 во 11:40
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Сега ќе се јави стручниот коментатор на Идивиди...

Ццццц .... голема насмевка

My name is Bond, James Bond ...... бакнежголемо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.