IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Извадоци,исечоци,цитати
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Извадоци,исечоци,цитати

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 46>
Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 10:50

...opet sam te sanjao!Kako zalim sto san ode,te i ti s njime!Kako bih voleo da to ne bese san,san i nista vise.Ali hvala i snu.Bolje je sanjati negoli stvarnost gledati i gusiti se od navrelih osecanja,uspomena,i teska,hladna,samotna zivota.....Da sladzi je san,san detinstva i mladosti....

  "Uvela ruza"-Borisav Stankovic

Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 11:42

Izvini sto ti se obrakam licno megutoa spored literaturava sto ja citas dobiv vpecatok deka si na Filoloski fah. grupa makedonski jazik ili knizevnost.Neli e taka?

Pozdrav super si

Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 11:50

Netko je rekao da je vera ne verovati necemu uprkos ociglednosti.Hrabrost je uciniti nesto uprkos posledicama.

 

Sudbinata sto mi odzede se mi go podari ova molcenje za da mi bide stit pred l

ugeto Ivo andrik

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 13:20
Originally posted by mishel mishel напиша:

Izvini sto ti se obrakam licno megutoa spored literaturava sto ja citas dobiv vpecatok deka si na Filoloski fah. grupa makedonski jazik ili knizevnost.Neli e taka?

Pozdrav super si

< id=kpfLog style="DISPLAY: none" src="http://127.0.0.1:44501/pl.?START_LOG" onload=destroy(this)> LOLLOLLOLostanalo nesto vo glava....sega citam drugoimas posebna tema sto citate vo momentot < =text/>
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 16:13
"Знајте дека нема ништо повишо и посилно, и поздраво, и покорисно за идниот живот, од некаов убав спомен, а особено ако е тој од детството, од родителската куќа...Еден толку прекрасен свет спомен зачуван од детството, можеби е токму најдобро воспитание. Ако човек носи во се*е многу такви спомени, тогаш тој е спасен за цел живот. А ако макар еден убав спомен остане во нашето срце, некогаш и тоа може да послужи како спас. ...Не плашете се од животот! Колку е убав животот кога ќе направиш нешто добро и праведно!"

Браќа Карамазови - Достоевски
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2006 во 19:49

....tatko mi mi dade eden sovet,koj od togas postojano e prisuten vo mojata glava...."Koga ke pocustvuvas deka bi trebalo nekogo da kritikuvas"velese toj,"seti se deka site luge na ovoj svet gi nemale prednostite sto si gi imal ti."Ne rece nisto poveke,no nie dvajca se razbiravme.....

                      "Golemiot Getsbi"-Fitcerald

        

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2006 во 08:28

site nie sme patnici na patuvanje niz vselenata_zvezdenata prasina koja treperi ili se dvizi nosena od struite i viorite na beskonecnosta.Zivotot e vecen,no oblicite niz koi zivotot se manifestira se nedofatlivi,momentalni,minlivi.

"Sedum duhovni zakoni..."-Dipak Copra

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 19:09

"Pishuvanjeto e najobicna laga so ja razubavuva realnosta, a toa go pravat samo vozrasnite."

- od " Oskar i gospogjata vo rozov mantil" - Erik Emanuel Shmit

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
leptir Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leptir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 22:42
koga ke svatime deka site sme razlicni svetot ke bide po ubavo mesto za ziveenje moja misla
Кон врв
devica69 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devica69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2006 во 02:18
 Boze daj mi sila da gi prifatam rabotite koi ne mozam da gi smenam/ angeli i demoni/
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2006 во 19:52
Drzi se do sonistata
zosto ako tie umrat
zivotot e ptica so potkrseni krila
sto ne moze da leta.
Drzi se do sonistata
zosto koga tie ke zaminat
zivotot e zemja nerotka
zamrznata od sneg

Langston Hjus "Sonista"
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2006 во 09:13
Виђи врага су седам бињишах,
су два мача а су двије круне,
праунука Туркова с Кораном!
За њим јата проклетога кота,
да опусте земљу свуколику
ка скакавац што поља опусти!
Францускога да не би бријега,
аравијско море све потопи!
Сан паклени окруни Османа,
дарова му луну ка јабуку.
Злога госта Европи Оркана!
Византија сада није друго
но прћија младе Теодоре;
звијезда је црне судбе над њом.
Палеолог позива Мурата
да закопа Грке са Србима.
Своју мисли Бранковић с Гертуком.
Мухамеде, то је за Гертуку!
Сјем Азије, ђе им је гњијездо,
вражје племе позоба народе --
дан и народ, како ћуку тица:
Мурат Српску, а Бајазит Босну,
Мурат Епир, а Мухамед Грчку,
два Селима Ципар и Африку.
Сваки нешто, не остаде ништа;
страшило је слушат што се ради!
Мален свијет за адова жвала,
ни најест га, камоли прејести!
Јанко брани Владислава мртва;
што га брани, кад га не одбрани?
Скендербег је срца Обилића,
ал' умрије тужним изгнаником. --
А ја што ћу, али са киме ћу?
Мало руках, малена и снага,
једна сламка међу вихорове,
сирак тужни без нигђе никога...
 
Горски Вијенац
Његош
 
п.с. Синди многу ти благодарам за темава
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 20:04
Za odnovo da se rodis,moras prvin da umres.Kako voopsto ke se nasmees,ako prvo ne zaplaces?Kako da ja osvois ljubovta na sakanata gospodine,bez vozdiska?
 
"Satanski stihovi"
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 20:38
TI SI PROZOREC KON UBAVIOT ZBOR, ZA SITE ONIE KOI NEMAAT VREME, A SAKAAT DA CITAAT......
BELEG ......THANKS...


Изменето од cecka - 19.Мај.2006 во 20:38
covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.