IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Уредување на помали станбени површини
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Уредување на помали станбени површини

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2020 во 22:16

Овој стан од 30 квадратни метри е доказ дека и малите простори можат да бидат удобни и функционални

Уредувањето на мал стан е предизик во кој сопствениците на недвижности често мора да ја усогласат премалата квадратура со преголемите желби и да ја извлечат на површина својата креативна страна.

Иако таквата мисија на моменти може да изгледа невозможно, малите станови можат многу интересно да се уредат. Но, за секој центиметар да добие своја цел и да заблеска во полн сјај, потребни се трпение, снаодливост, креативност и, барем понекогаш, спремност на компромиси. 

Ако наскоро ве чека уредување на мал стан, не е лошо да побарате инспирација кај оние кои веќе успешно ја извршиле оваа мисија. Помеѓу нив е и Финкинката која стои зад Инстаграм профилот @31_m2.

Точно 31 квадратен метар има малиот стан во која таа живее со сопругот и детето, а кој е доказ дека со желба, волја и доза на креативност, секое катче од еден таков простор може да воодушеви со својот изглед.

Финката го посветила Инстаграм профилот токму на нејзиниот дом и редовно се труди да пронајде некој нов агол од кој би ги фотографирала своите, во целост искористени квадрати. Фотографиите се доказ дека и во малите простори има место за цела низа декорации, детали и билки.Изменето од Valerija - 18.Ноември.2020 во 22:17
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,110 секунди.