IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Запознавање со HDR
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Запознавање со HDR

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Запознавање со HDR
    Испратена: 10.Декември.2013 во 21:28
Instrukcijsko video za HDR fotografija so opis na dva softveri potrebni  za dobivanje na istata.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2013 во 00:20
Се запознав јас со HDR-от пред некоја година.И скоро да нема фотографија
што сум ја сликнал,а да не минала низ него.
Првично со Photomatix Pro 4.0.2 ,потоа зачестив со Nik Software,
а сега во последно време тенчам живци оти бара добар компјутер со Perfect Photo Suite.Кој дава исто така интересни резултати.
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2013 во 12:26
nesto kako vaka?


Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2013 во 13:04
Скопјево ако за ништо друго,барем го бива сега за играње во HDR
Во Photomatrix и Photoshop .jpg формат...Оти за .raw пиратска камера не се наоѓа
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2014 во 22:32
Бре препотенција на нивоу што би рекол хер Шика,слабо дружба со HDR
Јас шетајќи низ Струмица пред некој ден,го запознав нашиот Џорџ
со HDR...Немав намера,ама сега човекот тука се нашол што да праиш.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.