IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - DIY - Новогодишни и Божиќни   декорации
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DIY - Новогодишни и Божиќни декорации

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 93089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2016 во 08:34

Црнобели цртежи + црвено копче

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-14.jpg

Капа на Дедо Мраз

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-15.jpg

Венец од тестенини

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-16.jpg

Бушави елки од хартија

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-17.jpg

Ирваси

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-18.jpg

Елки како оптичка илузија

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-19.jpg

Украсни хартии во форма на новогодишно дрво

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-20.jpg

Елка од само една лента

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-21.jpg

Гранче + украсни ленти

18-racno-izraboteni-cestitki-za-posrekni-praznici-22.jpgИзменето од Valerija - 12.Декември.2016 во 08:35
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 93089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2016 во 08:35

Новогодишните празници се период во кој семејството се собира и сите заедно учествуваат во декорирањето на домот со сите новогодишни украси.

napravete-snesko-od-konec-so-pomos-na-baloni-001.jpg

Секако, нема поубаво време од она кое е поминато со вашите најмили, па токму затоа ова видео ќе ви покаже како да направите интересен снешко од конец.

За овој украс потребни ви се два балони, конец, креп трака и течен лепак.

Надувајте ги балоните и залепете ги со креп траката еден за друг, за да ја добиете основата за снешкото.

Лепилото растворете го во вода и потопете го конецот внатре.

Извадете го конецот и обвиткајте го околу балоните. Оставете да се исуши 24 часа и дупнете ги балоните.

Додадете му очи, нос, уста, раце, шалче и шапка и вашиот снешко е готов за украсување на било кое катче во домот.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 93089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2016 во 08:54

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-1.jpg

Среќата не може да биде целосна ако на крајот од месецот ги притискате парите, а сакате да прославите со сијалички, лампиони и украсена елка.

За украсувањето да не биде трошок и да не ви предизвикува главоболка, искористете го тоа што го имате.

Ви нудиме евтини начини како од домот да направите празнична бајка без да потрошите илјадници денари.

Во само неколку чекори:

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-2.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-3.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-4.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-5.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-6.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-7.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-8.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-9.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-10.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-11.jpgИзменето од Valerija - 20.Декември.2016 во 08:56
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 93089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2016 во 08:59

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-12.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-13.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-14.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-15.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-16.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-17.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-18.jpg

 za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-19.jpg

 za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-20.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-21.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-22.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-23.jpg

za-ukrasuvanjeto-da-ne-bide-trosok-evtini-novogodisni-dekoracii-24.jpgИзменето од Valerija - 20.Декември.2016 во 09:07
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.