IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Идеи за декорација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Идеи за декорација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 28>
Автор
Порака Обратен редослед
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Идеи за декорација
    Испратена: 12.Април.2021 во 09:50

Уникатни салфетки и свеќи за вашата празнична велигденска трпеза


Како што се ближи најголемиот христијански празник Велигден, така и домаќинките ги започнуваат подготовките на домот.

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-01.jpg

Во тие подготовки се подразбира фарбањето јајца, нивната декорација и секако малите украси кои ќе му дадат посебна магија на целиот домашен амбиент во знакот на Велигден.

Декорацијата на празничната трпеза нека биде што повесела, во многу бои.

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-02.jpg

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-05.jpg

Направете простор за празнични салфетки со уникатен дизајн и свеќи кои ќе бидат дел од вашите декоративни аранжмани.

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-03.jpg

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-04.jpg

Најголем избор на Велигденски декорации може да најдете во Tinex Home.

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-10.jpg

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-08.jpg

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-09.jpg

unikatni-salfetki-i-svekji-za-vashata-praznichna-veligdenska-trpeza-11.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2021 во 09:48

1. Бојадисани јајца и декоративни пилиња

veligdenski-drvca-zajchinja-kako-da-go-dekorirate-domot-vo-veligdenski-duh-003.jpg

veligdenski-drvca-zajchinja-kako-da-go-dekorirate-domot-vo-veligdenski-duh-004.jpg

2. Велигденски зајчиња

veligdenski-drvca-zajchinja-kako-da-go-dekorirate-domot-vo-veligdenski-duh-04.jpg

Што симболизираат зајаците и како се поврзани со Велигден?

Тие се познати по тоа што многу брзо се размножуваат, особено на пролет, а сите знаеме дека Велигден се паѓа секогаш во пролетната сезона. Како резултат на нивната плодност и нивната активност во ова годишно време, зајаците станале симбол на пролетта и новиот живот.

Другото значење е верувањето дека зајаците можат да забременат без да ја изгубат невиноста. Ова значи дека зајакот има двојна улога, како симбол на плодноста и пролетта и дополнително како симбол на невиноста на Дева Марија.

veligdenski-drvca-zajchinja-kako-da-go-dekorirate-domot-vo-veligdenski-duh-06.jpg

 veligdenski-drvca-zajchinja-kako-da-go-dekorirate-domot-vo-veligdenski-duh-06 (1).jpg

3. Свеќници во разни бои во комбинација со останати впечатливи детали - цвеќе, украсни чинии

veligdenski-drvca-zajchinja-kako-da-go-dekorirate-domot-vo-veligdenski-duh-09.jpg

veligdenski-drvca-zajchinja-kako-da-go-dekorirate-domot-vo-veligdenski-duh-10.jpg

veligdenski-drvca-zajchinja-kako-da-go-dekorirate-domot-vo-veligdenski-duh-12.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2020 во 21:48

12 прекрасни идеи како да ја украсите трпезата за време на празниците

Од минималистичка т.е едноставна и елегантна идеја за трпеза во бела боја до лукзен и гламурозен изглед во црвени и златни тонови со раскошни декоративни елементи…Следните 12 прекрасни идеи како да ја украсите трпезата за време на празниците се скроени за сечиј вкус:

 



Изменето од Valerija - 22.Декември.2020 во 21:49
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2020 во 09:50




Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2020 во 09:49






Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2020 во 09:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2020 во 09:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2020 во 09:46
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2020 во 09:46
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2020 во 09:45
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2020 во 09:24
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2020 во 09:26








Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2020 во 09:18



Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2020 во 09:17






Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.