IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - Палети!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Палети!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2013 во 17:23
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2013 во 17:25
 

Изменето од Kastro - 07.Декември.2013 во 17:35
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2013 во 17:27
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2013 во 17:36
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2013 во 13:03

Имате еден куп палети кои не знаете како и дали да ги употребите? Мислевте дека никогаш нема да им најдете примена во домот и ќе треба да ги оставите во некој отпад?

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-01

Овој пат ви даваме неколку идеи како со едноставни палети да направите уникатно парче мебел.

Сè што е потребно е да ги прелакирате и да ги заштитите од надворешните влијанија, а останатото е ваше. Дали ќе ги боите во бела или црна боја, дали ќе ги поставите хоризонтално или вертикално, дали ќе ги користите како маса или подлога за кревет - тоа е личен избор.

Во секоја варијанта изгледаат подеднакво модерно и уникатно.  Вие само вклучете ја креативноста и започнете!

Овие неколку фотографии нека ви послужат како инспирација.

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-02

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-03

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-04

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-05

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-06

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-07

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-08

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-09

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-10

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-11

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-12

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-13

kreativna-namena-na-neupotrebenite-paleti-14Изменето од Valerija - 12.Декември.2013 во 13:04
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 16:20
                            Декоративен и функционален мебел од дрвени палети

Дрвените палети може да бидат интересен и функционален мебел во вашиот дом.
Нов тренд во уредувањето на домовите е обидот да се создаде персонализирано катче кое ќе ги рефлектира важните карактеристики, односно создавање соба полна со оригиналност и креативнот.

Иако секој има различен вкус, вашиот дом можете да го преуредите и со минимани финансиски вложувања, со необични, декоративни и корисни парчиња мебел, софи, маси и столици, направени од дрвени палети.

Дрвените палети веќе не се само едноставен градежен материјал, и сега се користат и независно, со цел да претставуваат оригинален, но и евтин мебел. Начините на кои можете да ги искористите дрвените палети се бесконечни - можете од нив да направите клуб масичка за во дневната, држаци за цвеќиња или полици за во кујната. Потребно ви е само малку креативност и мала преработка на палетите. Еве неколку интересни и креативни решенија, што можете да ги направите од палети:


                                                                                                                 Дрвените палети може да бидат интересен и функционален мебел во вашиот дом.
Нов тренд во уредувањето на домовите е обидот да се создаде персонализирано катче кое ќе ги рефлектира важните карактеристики, односно создавање соба полна со оригиналност и креативнот.

Иако секој има различен вкус, вашиот дом можете да го преуредите и со минимани финансиски вложувања, со необични, декоративни и корисни парчиња мебел, софи, маси и столици, направени од дрвени палети.

Дрвените палети веќе не се само едноставен градежен материјал, и сега се користат и независно, со цел да претставуваат оригинален, но и евтин мебел. Начините на кои можете да ги искористите дрвените палети се бесконечни - можете од нив да направите клуб масичка за во дневната, држаци за цвеќиња или полици за во кујната. Потребно ви е само малку креативност и мала преработка на палетите. Еве неколку интересни и креативни решенија, што можете да ги направите од палети:
Изменето од Valerija - 09.Декември.2017 во 14:06
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 23:24

Изменето од Kastro - 08.Февруари.2014 во 23:48
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 23:41


Изменето од Kastro - 08.Февруари.2014 во 23:45
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 23:54Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2014 во 00:33


Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2014 во 21:56

Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2014 во 01:26
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 08:19

Хит намештај од палети


Палетите најчесто ги гледаме на градилиштата и во магацините, но тие можат да станат и дел од ентериерите и да го заменат секое парче мебел. Списокот на предмети што можат да се изработат од палети е непрегледна, од кревети до светилки.

60925755-palete-namjestaj-izrada-dom60925754-palete-namjestaj-izrada-dom

Палетите можа да бидат дел од современиот дизајн на било кое парче мебел во ентериерот. Ќе добиете ефтина и цврста дрвена конструкција, а од нов можете да изработите се, од кревети до светилки и притоа да заштедите. 

Предноста на намештајот од палети освен економичноста е и практичноста затоа што секое парче се изработува според саканите димензии и му дава на просторот доза на индустриски стил. Најдобри и најквалитетни се т.н. европалети со стандардни димензии од 80×120 цм. 

Пред изработката на овие парчиња мебел, површината на палетите треба да се обработи и да се излакира. Намештајот од дрвени палети можете ако сакате да го оставите и во природна боја на дрво што е особено убаво ако употребувате користени палети или пак можете да ги излакирате во било која боја.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2014 во 20:35
Куќичка од палети
 
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.