IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Претседателски избори 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претседателски избори 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 16:02
Кога веќе ги спомна анкетите, едно нешто не можам да си разјаснамтага

Пред некој ден трети пат ме анкетираа од иста агенција, со буквално истите прашања и дури мислам два пати истиот дечко беше. И вториот и третиот пат им кажав дека веќе еднаш одговарав на прашањата, ми рекоа - Ако, доколку имате време би сакале повторно. 
Не знам дали анкетиве ги повторуваат секаде каде што им се допаднале еднаш одговоритезбунетост

И после ќе пишуваат статистички податоци, од анкетирани 2000 лица, толку се изнаснија за тоа толку за оноа, а не гледаат по колку пати исто лице анкетирале?!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 16:07
И кај мене исто се јавуваат,али само еднаш до сега...не знам од која агенција се,таа девојката шо се јавува постојано толку мулозвучен глас има што секогаш заборавам како беше агенцијата.

Нареден пат ако сака да ме анкетира број од мобилен ќе и барам најискрено голема насмевка

Бај да веј,анкети по телефон се точни и реални само онолку колку што сака да слушне нарачателот...едни исти агенции се јавуваат на исти телефони и нормално иста популација политички исто определена не може поинаку да гласа.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 16:07

Мене па не ми е јасно што мешаат во кампањата економски и социјални прашања претседателските кандидати?
Им ги знаеме сите ингеренциите на претседателите и функциите на т.н. англиска кралица.
Толку ли немаат што друго да зборуваат или народ уште се лаже на вакви ветувања, па уште и од кандидати за претседател?!
ма ајде


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 16:10
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Мене па не ми е јасно што мешаат во кампањата економски и социјални прашања претседателските кандидати?
Им ги знаеме сите ингеренциите на претседателите и функциите на т.н. англиска кралица.
Толку ли немаат што друго да зборуваат или народ уште се лаже на вакви ветувања, па уште и од кандидати за претседател?!
ма ајде


 

Па имаш и парламентари избори,мора и партијата да си ја фалиш...што е нормално
Секако кај си бил,што си бил,со кого си се сретнал,па фотка и слично
Многу тешко се победува кандидат кој горе-долу си истерал мандат солидно,без заврзлами и слично.

Не гледам начин Иванов да биде поразен од Пендаровски а и од било кој друг.

Ќе си тера Хорхе уште 5 годинки Председател
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 16:19

Викаш? размислување
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 16:22
Сигурен сум,минимум 380 илјади гласови за Хорхе,максимум 430 илјади

Пендаровски  од 220 илјади до максимум 250-260 во зависност од гласовите од рамковниве во втор круг.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 16:53
За да не не лажат порталите и квази анкетарите еве јас ви доставувам фотографија од синоќешниот митинг на ВМРО во Прилеп
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 17:22
Мене сите ми се СууууПееерррр... затоа сите ќе ги зокружам...
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 17:35
...заборавив 4 гушки...

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 18:28
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

За да не не лажат порталите и квази анкетарите еве јас ви доставувам фотографија од синоќешниот митинг на ВМРО во Прилепццццц....комуњарите имаат направено монтажа и ги избришале посетителоте во салата а намонтирале паркет....
шала на страна....Ѓорге е најлошото решение за Претседател што досега го имала Македонија....тој победува затоа што зад него стои вмро а не дека втеди нешто. смешен ми е кога ќе каже : 'кога решив да се кандидирам'.....како нешто од него да зависи....а тој грев не смее ни да мочка ако Груевски не му дозволи....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 19:56
Originally posted by fiks fiks напиша:

Знае СДСМ дека нема со кои аргументи да се спротистават и затоа ова се случува...све ова е ветар во магла,исто и како статиите од нет за мала посетеност на митинзи од Иванов,лажни анкети и слично.

Пораз им се спрема,свесни се во тоа и нема што друго да прават.
После толку порази по ред никако да научат како се води кампања,а уште пострашно е што мислат дека кампања почнува еден месец пред избори...ало дечки Иванов 5 години води кампања за следен избор,не еден месец.

Ме интересира само после поразот на СДСМ кој е извесен,како ќе ги оправдаат лажните анкети и слично,каде Пендаровски растур систем го прави Хорхета со 150 илјади гласа повеќе...абе смешки ќе бидеКаква кампања води Хорхе 5 години кога он месец дена пред избори не ни знаеше дали ќе го кандидираат за нов мандат. Човекот реално не го бива за ништо не па претседател да тера уште еден мандат.
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 20:24
...

Изменето од svetosparki - 21.Април.2014 во 20:10
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 01:55
За ОВА имаш поткрепа и од МЕНЕ,затоа си помислив да не ја УТНАВ темава,беше за претседателски избори, но

ПОСЛЕ и подолу ме освести она за Прилеп,пошто сум и ЈАС од тој град,па како надополна на фоткана,

Супер беше како да се отвори небото и НЕ САМО ШТО ВРНЕШЕ ТУКУ И ТРЕСКАШЕ,што че рече ИЉО нивниот гласноговорник(на ДПБНЕ),ГОРАТА СЕ ТРЕСЕШЕ И СЕ РОДИ ГЛУШЕЦ,ама стварно се роди РЕЗИЛ,како да беше порака дека ДОСТА Е ОД НИВ вече ни СКИСНА НА НИВНОТО ЛАЖЕЊЕ.

Инаку денес мораше и нивниот БУГАРСКИ КООРДИНАТОР НИКОЛА да се обрати на ЛОКАЛНАТА ТВ дека БИЛЕ МНОГУ ЈАКИ,па и на невреме СЕ СОБРАЛЕ,а ВАМУ ЛУЃЕ ПИШТАТ ШТО ГИ ТЕРАЛЕ ДА ОДАТ ПОД ЗАКАНА НА МИТИНГОТ.

На крај колку и да манипулирате со БРОЈКИ ЗА ПОБЕДАТА,се ЗНАЕ ДЕКА СЕТО ТОА Е МЕСТЕЊЕ и еден ДЕН ЌЕ ПУКНЕ ТИКВАТА,ДО СЕГА ГИ ПЛАЌАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ;ТУТУНАРИТЕ ПЕНЗИОНЕРИТЕ СО КРЕДИТИ,сега ги ЛАЖАТ ПОСЛЕ ИЗБОРИ ЌЕ ИМ ДАДЕЛЕ ПАРИ,а како оди работава вече се ИСПОТРОШИЈА.

Нема крај што би заклучиле КАКОВ НАРОД ТАКВА ВЛАСТ ,а БОГАМИ и ШУПЛИВ ПРЕЦЕДНИК!
Па БИРАТЈТЕ СИ ГО АКО ВИ ЧИНИ НЕКА ВИ СТОИ!на малкумината што останавте.е па другите си ЗАМИНУВААТ.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 02:19
Originally posted by svetosparki svetosparki напиша:


sea ke vi kazam nesto:
temava ima samo 5(PET) strani
a koj vodi diskusija...
aqdministratori ''protiv'' moderatori...
zali se ocu sto ti jase mater...Bog da cuva...
ednas im navestiv,arno ama se napravia mutavi...
e,sea,ke im kazam javno...
ova e FORUM protiv vladata...VMRO...SITEL...etc...
Vasite kompleksi,frustracii i politicki stavovi
menjajte si gi po SMS..,ili... kako vi prdne...
ovde ima luge so ne se ni partijski opredeleni
a gi etiketirate
ni pa cgi boli Cindo za politicki angazman
a gi etiketirate...
taka da...
a ako mojot,stil na pisuvanje ne vi e jasen
ne me ni citajte...
ali,ondak,ne me ni komentirajte...
i pustete gi drugite,manje vise,
ali,mene ,bar,dozvolete mi da se nadopolnam
vo nekoja tema i poraka...
dozvolete i na vasata sueta malku da proseta...
i vise ne mi e bitno dal ke me premestuete
od podforum u podforum...
bitno e da gi ostavite drugite da me iskontaktiraat...


09126071963517


Под 1.

Сите на форумов, без разлика на титулата се само членови. Титулите Модератор и Администратор се само од технички аспект, бидејќи тие се грижат за форумот.
Токму затоа што сите се членови, можат да коментираат и да се контраат колку сакаат, на оваа и на било која друга тема.


Под 2.
Ова е форум спонзориран од T-Home Македонија и како таков нема апсолутно никакваповрзаност со било која политичка партија. Дури и ако некој го посетува порталот Идивиди ќе забележи дека и таму нема платени политички реклами.


Под 3.

Ова е подфорум политика и на овој подфорум сите до еден се слободни во искажувањето на своите политички ставови, без разлика дали се поддржувачи на СДСМ, ВМРО, ДУИ, ДПА или некоја помала политичка партија, се додека се придржуваат на кодексот. Токму и затоа постои овој медиум, за лицата да можат да продискутираат, без разлика колку спротивставени ставови имаат, а за тоа не им се потребни СМС, ММС, e-mail и слично.


Под 4.

Во мојата модераторска кариера не сум дозволила на никого да му се залепи етикета, доколку сам не ја искажал својата партиска определба.


Под 5.

Замолен си да го почитуваш КОДЕКСОТ НА ОДНЕСУВАЊЕ како и Општите правила на ИДИВИДИ.


После моето објаснување, секое пренасочување на дискусијата, непочитување на кодексот или на општите правила ќе биде трајно санкционирано!

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.