IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕД ДА УМРАМ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕД ДА УМРАМ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2013 во 00:15

sram da vi e,site kako da ste se spremile veke....i petoletka ste sklepaleнамигнување...ja pa ic pojma neam sto da praam..

mozebi edno kafe na raat,so dve-tri cigari...retrospektiva na zivotot... i toa,za se drugo bi bilo docna. 

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2013 во 13:58
,,,totalka i ja utnavte temata na bibi,,,ili si pishuvame,,koj kako ke ni  se keifne,,,mislam deka bibi nemisli,,,na poslednata misla vo kontekst na filosofsko demotivirachki misli ,,,tuku na neostvareni zhelbi za vreme na odzhiveanoto,,,,kako onoa vo stilot,,,go gledate vashiot zhivot kako na filmska lenta i nesluchenite a mozhnoslucheni zhelbi,,,a za toa  deka nekoj doshol pa kazhal shto mu bile poslednite misli ,,,malo sutra,,,tuku se raboti ,,i za momentalno segashna pomisla ,na neshto shto mozhelo a ne sme go storile ,ili nemozhele da go storime,,кафе,i ajde na kafe,,,голема насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2013 во 21:43
Originally posted by BIBI_G_3 BIBI_G_3 напиша:

znam so sigurnost deka vo Turcija,vo blizina na Kusadasi ima Delfin park kade moze ,osven uzivanjeto vo nivnite akrobacii i da plivas so niv...e,ne znam kolku cini toa zadovolstvo,ama patot do tamu i ne kosta kojznae kolku...sigurno ne kolku do Napulj



ne e skapo. Toa e vo sklop na aqua parkot, vleznicata cini nekoi 25eu, baska se plakja plivanjeto so delfini 40 eu.
ama toa ne e najgolemata srekja. Da si ja ispratis kjerka ti do oltar e! големо гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2013 во 22:56
a pred da umram sakam....... da poziveam
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2013 во 23:10
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2013 во 21:06

ako ja sfakam poenta na ovaa tema togas bi napisal:

-da ja smenam sijalicata vo kupatiloto i da gi zalepam odlepenite plocki...i nova fuga..razbira se.

-namesto najlon na vleznata vrata da stavam makar obicno staklo i da ja bojadisam so sveza boja..bilo koja nijansa..nema da biram. 

-da ja varosam detskata soba i novi duseci da kupam.

-dve-tri keramidi koj izgleda se skrseni da gi zamenam so novi.

-iskriveniot luster vo dnevna da go zamenam so nov ili da go podispravam malku.

-drveniot prag od pamtivek da go pretocam vo mermerno skalilo...barem pola kvadrat mermer da vleze vo mojot dom.

-da ja frlam pirajkata..da ne se upotrebuva nikogas poveke.

-televizorot RIZ ke go gledam dodeka ne crkne..toj ili ja.LCD nema sansa.

.....i da,se razbira,da se raduvam na sekoj nov cvet na mojata sardela.

-

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2013 во 21:41
газење од смеењесмеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2013 во 00:40
....bi odnel i nekoi so mene....predvreme!голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2013 во 11:42
Originally posted by brza brza напиша:

....bi odnel i nekoi so mene....predvreme!голема насмевка

Ц, ц, ц ... нека ти е срам

Јас, а верувам и сите други читатели вакво нешто ни на крај на памет нема да ни’ текне да помислиме, а уште помалку и да напишеме. Па макар тоа било во зезање.
По овакви „ситни“ работи се согледува карактерот на одредена личност, се гледа како работат мозоците на некои од нас.ма ајде

Страшно, бедно ... 
или подобро речено за греОви!
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2013 во 16:45
-pak on! изненадување.....изненадување
...vidi go ti nesudeniot (forumski) psihoanalitik!смеење

...samo , za chudenje e kako voopshto stanal besposlen i pokraj  tolkavata darba vo otkrivanje na nekoj, koj e shto e i ...kakov e,...i toa samo na osnova na nekolku iskazani zborovi...t.e.napishani!
-a be , za tebe smrt ne bi imalo , koga bi te zel u sluzba ...''vujko Sem''!

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2013 во 16:36
Ne mora da ima euforichna ekspresija(iako nema nishto losho i vo toa)голема насмевка. mozhe da uzhivam i vo 'malite" neshta, pred da umram намигнување
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 18:34
Originally posted by brza brza напиша:

-pak on! изненадување.....изненадување
...vidi go ti nesudeniot (forumski) psihoanalitik!смеење

...samo , za chudenje e kako voopshto stanal besposlen i pokraj  tolkavata darba vo otkrivanje na nekoj, koj e shto e i ...kakov e,...i toa samo na osnova na nekolku iskazani zborovi...t.e.napishani!
-a be , za tebe smrt ne bi imalo , koga bi te zel u sluzba ...''vujko Sem''!


Несакајќи, му оставив неколку денови на авторот на горниов пост да се восхитува и да си поужива во бисерот што го пишал! Ретко мајка раѓа вакви генијалци. голема насмевка

Авторот (или авторката*) мисли дека за оценување на неговите изјави е потребно да се биде „психоаналитик“! ма ајде
Па кога еден оваков будала како мене може да оцени за каков примерок (на карактерна особина) се работи, тогаш што остана ако по некоја случајност неговите постови ги прочита вистински „психоаналитик“.
Да бев навистина тоа, досега ќе немаше да го/ја читаме на форумов.
А и добро е што на форумов не доаѓаат такви „психоаналитици“! Тогаш некои од нас ќе си го чешаат грбот со вкрстени раце, а другите ќе нема со кого да се мајтапат!


* - навистина незнам како да се обратам на некој кој се прикажува како маж, а користи ник во женски род! Кој ќе го знае што е и, зошто тоа го прави?


И, да! Да бидам во тек со темата.
Пред да умрам би сакал да нема болни луѓе кои посакуваат со себе да понесат други луѓе!
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2013 во 12:47
....i pak...pak on!?!изненадување

..a be ti normalen si?...si se zalepil za ( nedefiniraniot ti) brza,... kako kucheshko gomno za bela patika!

  a be, budalo stara , zemi fati neshto da srabotish ko chovek ,
 ...namesto shto tuka gi pazish nekoi shto pravat i kako i zoshto toa go pravat i da im popuvash ,
...ponekogash i za raboti koishto namerno taka gi napishale.

...pa ushte i samobendisaniot mi dal vreme da si uzivam vo svoenapishanoto...koj li prepotenten  narcis....  

=================================================================================

- a za naslovot?

 ...vekje kazav, ama aj da poftoram ...za onie koishto ne sfatile :


...koga bi mozel,...posledniot zdiv bi go iskoristil za da gi zemam so mene ,
... onie shto ne zasluzuvaat da ziveat ,a  chij zivot e na shteta na drugi !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2013 во 13:12
Дечки, дај смирете сесреќа
Може на темава да се дискутира, немојте да дискутирате еден за друг и да се навредувате.

Имате пораки па пукајте колку сакате.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.