IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Ми се исполни сонот, идам за Канада
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ми се исполни сонот, идам за Канада

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
boshkogazda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boshkogazda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ми се исполни сонот, идам за Канада
    Испратена: 24.Септември.2013 во 11:35
Добив понуда за работа во Канада, Торонто. Пред некој месец ја приватив понудата со солидна плата, и со можност да се покачи, тоа зависи од мене.

Па сакам сега едно нешто да ми се помогне. Колку пари треба да носам со мене? Читав дека ако носам повеќе од 10.000 Канадски долари, ќе треба да ги пријавам. Дали да ги носам кеш или на картица?

И како е процесот на пријавувањето?? Како да докажам дека се мои пари, од што шетедев, преку овие 8 години.

Иначе имам, околу 25,500/30,000 евра.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2013 во 12:54
Евала Бошко ,евала газдо

Зошто се ти за таму пари ? Ти к'е одиш таму да вадиш пари , не да им носиш ....


Изменето од емил - 24.Септември.2013 во 12:55
Кон врв
boshkogazda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boshkogazda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2013 во 13:10
Па да, али колку да имам во првите 6 до 1 година, за секој случај. Сакам да најдам добро место за рентање.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2013 во 23:24
- blago tebi !тага

...i ne gubi vekje ni sekunda vo  ovaa rajska  Ebanovina! 
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2013 во 16:53
Браво дечко па ако си во Канада накај Април, Мај месец 2014 ја имам во план Канада , чекам да се стопли времето па да летнам натаму да видам како се живее среќа

Работно се задржуваме по 4 или 5 дена па доволно време да се видам и со македонци кои работат таму , само да се стопли времето задоволствоКон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.