IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЛШ - Ракомет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛШ - Ракомет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2013 во 13:42
Ова оти го налутија НаумЧе .... многу .... голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 12:14
Вардар со убедлива победа против Вакер Тун од Швајцарија во 9. коло на групата Ц во Лигата на Шампионите. 
Македонскиот ракометен првак овој натпревар го заврши со резултат 32:25.

Вториот македонски претставник во ЛШ - Металург денеска пред нов предизвик против Брест Мешков од Белорусија во 16 часот. 
Тие останаа непоразени во дуелот со Динамо Минск минатата недела со резултат 23:23.
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2014 во 12:06
Металург ја победи големата Барселона во „Борис Трајковски“ со 31:29 во последниот натпревар од групната фаза( забава)
Подршката од публиката во преполната сала овој пат не изостана. Па така македонскиот вицешампион уште од почетокот на натпреварот постави добро темпо.
Со оваа победа Металург остана на третото место во групата Ц зад Барселона - која е прва и ПСЖ како втор. 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Од друга страна Вардар загуби во Париз со 35:25 и се најде на четвртата позиција зад Металург. 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сега дури и познати се можните противници на Вардар и Металург во 1/8 финалето на ЛШ.
Металург како можни противници може да ги добие Фленсбург од Германија или данскиот Колдинг. 
Додека за Вардар противникот ќе биде потежок германските Кил и Хамбург или унгарскиот Веспрем. 

Извелкувањето е закажано за вторник во 12 часот во Виена. 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2014 во 21:56
Тешки противници,али со игра ко вчера Металург може да се надева на пласман.

Вардар тешко некако оди,ќе видиме што ќе се случи.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2014 во 14:44
На Вардар му се падна минатогодишниот освојувач на ЛШ - Хамбург, додека Металург ќе има нешто полесна задача против данскиот КИФ Колдиг.

Првите натпревари ќе се играат на 19-ти и 23-ти март, додека реванш натпреварите се седум дена подоцна.
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2014 во 11:02
Вардар одигра нерешено со Хамбург so 28:28 ... Иако ова е голем успех со оглед на тоа дека Хамбург е минатогодишниот носител на титулата во ЛШ момците од Вардар ќе мораат да го дадат својот максимум на реванш натпреварот кој го играат на гости. 

Металург извојува победа над Колдинг со 23:17 и тие се на чекор пред четвртфиналето. Дарко станиќ во елемент со 14 одбрани и Ренато Вугринец со 13 погодоци му овозможија убава победа на тимот од Автокоманда.  Вугринец е на првото место на листата на најдобри стрелци во ЛШ.
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2014 во 10:59
Скопје се запиша во историјата, стана прв град со два тима во најдобрите осум голема насмевка.
Вардар со чудо го совлада големиот Хамбург во Германија со 30:29 (морам да ја спомнам неверојатната одбрана на Диви на клучниот пенал при резултат 29:28 голема насмевка)
Металург го совлада Холдинг со 30:26... 
Со тоа Македонија има две екипи во четвртфиналето на ЛШ совладувајќи два големи тима .... голема насмевка

Ја направивте горда својата земја момци .... голема насмевка


Изменето од Blue Scarlet - 31.Март.2014 во 14:03
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2014 во 11:24
Еве еден убав текст .... голема насмевка

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2014 во 13:33
Познати противниците ... 

Вардар ќе игра против Флензбург , Металург го доби Кил ... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2014 во 13:34
Првпат слушам за овие.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2014 во 20:53
Металург поразен од Кил во „Борис Трајковски“ и тоа не со 1-2 разлика туку со цели 10 гола. Натпреварот заврши со резултат 21:31.

Вториот натпревар е следната недела во Германија ... но со ваков резутат ни чудо нема да помогне ... До тука било ... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2014 во 21:05
Да успееа до два гола разлика да дотераат, па да се надева човек...
Вардар ќе се одмазди и за Металург
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 11:49
Вардар беше поразен во Германија со два гола разлика .... Во нивниот случај сеуште има надеж за претстојниот реванш натпревар во Скопје следната сабота ... 

Флензбург - Вардар 24:22
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2014 во 12:08
Вардар не успеа да влезе во „фајнал фор“ иако победија во Борис Трајковски со 27:25. Германците одат во полуфиналето поради повеќе голови постигнати на гостински терен ( а толку бевме блиску вртење со очи)

Металург пак беше убедливо совладан од Кил со 34:26. Сега за сега Ренато Вугринец останува првиот стрелец во ЛШ со 95 погодоци но шансите да остане на првата позиција се никакви затоа што втор на листата е Момир Илиќ со 91 чија екипа ќе игра и во полуфиналето. 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.