IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов помеѓу "различни"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов помеѓу "различни"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 19>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 11:44
Потполно ве разбирам како се чувствувате кога имате забранети љубави до вас. сите на некој начин до некаде сме спречени или осудени да не можеме да се доизбориме за тоа што го сакаме од икс причини. Гирл мила уживај во животот премногу е краток оди таму каде што те носи срцето и разумот воопшто немислејки на околината . Мисли на себи и твојата љубов живеј само за се*е и за твојата љубов не дозволувај да го живееш животот како што ти диктираат други. Љубовта е драгоцена и непроценлива чувај ја длабоко во се*е и не ја дели на други. Воопшто да не ти е гајле кој што и како и зашто ти збори остани глува за сите слушај си го срцето душо, не е битно кој и каква вера носи ако те*е пред се ти е убаво. Никој нема да ти го живее животот ти си самата кроител на својата судбина. па макар и не била перифатена од многу луѓе. Што ако ги имам доп се*е тие истите кога ми ја осудија љубовта пред време, не ми ни требаат ..така да девојко глава горе и бори си се за љубовта. Родителите се родители кога тогаш ќе те разберат. Другите кој ги тркала
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 18:34
fala vi devojki za poddrskata i ke se obidam da ja zadrzam vrskata sto j aimam so toa momce , a sto ke se slucuva ponatamu ke vi pisuvam vo forumot 
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 19:14
a kolku vreme ste zaedno so toa momcence girl?
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 19:36
Originally posted by sayHI sayHI напиша:

Маја кажа дека сама таа сама немам да се впушта во ваков вид на вркса! Но има милион примери кои пред да стапат во врска со некого, некои имале големи предрасуди за тој Некој, за неговата национална или верска припадност, за неговиот економски статус. Можеби врската се основала повеке на тоа "Ete da vidam kako e so ...... " или "тој/таа е сиромашен па јас имам пари и ке му правам што сакам" па дури знам и дека некој албанец започнува врска со македонска мислејќи дека тие се ете полесни за да се фатат! Таа така започната врска знам дека може да прерасне во нешто големо и да се види дека тие предрасуди не се воопшто точни!  Сепак пак како што кажа Маја, не се знае се дури срцето не сака, не затрепери! Менде, коментатор на темава, наведе негов личен пример за тоа како тој ОДЕЛ со некоја постара. Добро, окау си одел со неа човекот ... но ја ОТКАЧИЛ! причината не ја знам само да кажам дека тоа нее баш љубов, искрена, вистинска. Тоа е само тепање време. Што ако навистина постоеше силна љубов помеѓу нив двајца? Што тогаш?

Колку сме спремни да се бориме за таа љубов (не дозволена)? Треба ли општеството да ги осудува луѓето кои според нив Згрешиле што се вљубиле баш во таа личност што на некого не му одговара? Дали треба да се смета некоја македонка што е вљубена во албанец за к*рава? или обратно! Имам пример за ваква љубов: Албанец и македонка се во вркса 3години и многу убаво опстојува таа врска, сеуште. Проблемот е во тоа што македонката е викана к*рва од страна на македонците, албанецот има спасувано глава од македонци. Исто така албанецот многу е критикуван од страна на албанците, дури некои албанци му зборуваат македонски и го исмејуваат!  бутел2 многу убаво наведе дека таква љубов и такви врски се возможни и дека опстојуваат ... но што мислат другите?

Што со родителите? да ги оставиш родителите кои те пораснале, а зошто? за некого што го сакаш?! секој да си игра со те*е, да неможеш да опстоиш во околината каде живееш? Но како да ја  оставиш љубовта, човекот со кого си поминал 3години, со кого си плачел и си се смеел ....! Па животно да оставис ке ти биде болно, дали треба да оставиш човек иако помеѓу те*е и него нема никакви проблеми!



zosto da se zalazuvame?Pa site znaeme kade ziveeme i koja ni e i kakva ni e situacijata!Zatoa vo ovie slucai samo nadez i pusta zelba ima i nisto drugo!Osobeno kaj nas e tesko razlicni veri,duri se osuduvani i vrski so golema razlika vo godinite,toa vo Makedonija ne viree osven vo ljubovnitye prikazni i nadvor nekade vo stranstvo!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 19:40
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

jas nemam nisto protiv ljubov megu :razlicni.."
eve jas sum vo vrska so masko sto e druga vera i si ima toj drugi tradicii i pocituva druga religija, ama jas mnogu go sakam nego iako moite od doma veke pocnaa da se proivat da ja raskinam taa vrska, znam deka i toj me saka mene, mi go ima dokazano toa mngogu pati, jas veruvam vo ljubovta sto postoi megu nas, ama sakam da kazam deka mnogu sum kritikuvana od moite prijateli, kako celiot svet da e protiv mene bidejki odam so momce od druga vera.....
mnogu mi e tesko ama  jas stavarno  go sakam so celo moe srce, ne znam dali ke izdrzam bidejki sum izlozena na vlijanie od moite doma i najbliskite i site se protiv , a jas sum nogu nevina licnost i gi slusam site, gi prifakam sovetite od site moi bliski, ama ne mozam da go ostavam decko mi koga mi e tolku ubavo so nego
sakam da kazam deka poslednive nekolku denovi koga razgovaram so nego , postojano placam a duri i toj se rasplakuva
i mnogu mi e tesko i eve morav da pisam na tuka na temava oti stvarno ne znam sto da pravam

ti ja posakuvam seta sreka na ovoj svet Zosto mislam deka ke ti treba ako sakas da se izboris za tvojata ljubov!
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 19:55

ne sum protiv ako postoi ljubov megu dvajca razlici.malku mi e glupav zborot razlicni bidejki site sme luge bez razlika na bojata na kozata ili verata.i jas sum imala vrska so decko od druga naciionalitet ama bas gledam na toa deka e mnogu interesnokoga ke se pomesaat razlicni kulturi.i kako sto pisa maja ze vo imeto na ljubovta

was ist los?
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 00:01
вистинската љубов не познава пречки, забрани...и не знам што...ако вистина се сакаат нема потреба да се земаат впредвит некои "ситници"...кои немаат врска со она што го носи срцето
Точачиња.
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 12:43

Sindarela, знаеме каде живееме и дека е многу тежок опстанокот на вакви видови на врски! Но, ние младите сме иднината на земјава, на човештвото и тн. Зборото ми е во тоа дека треба да ги оставиме некои работи зад се*е! Да оставиме некои мислање од постарите кои сега веќе не јадат леб што се вика! Нормално и добро е да се почитуваат постарите, но нели има и работи кои не се баш за почитување? Забраната на некои работи е глупава, па ние треба се да направиме нашите деца (ако не ние) да размислуваат поинаку и да не бидат толку стиснати од страна на родителите (тоа ест од нас). Нели Господ сака да не види сите заедно?! Па тогаш во што е проблемо?

 

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2006 во 23:16
нема различни во љубовта , за љубовта вреди да се бориш и жртвуваш ......тогаш животот добива посебна смисла........
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 23:11
Ermm ..... znam kako mu e .... Confused
Mislam....znaci postojam
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 23:25
Sigurno neznaes kako mu e! Sigurno toa ne ti se desilo (mala si za toa)i nedajboze da ti se desi. Edinstveno sto mzam da kazam e deka gi sozaluvam samo oni davajca si znaat kako im e A USTE POVEKE GI SOZALUVAM NEJZINITE ZOSTO DEVOJCETO NEMA VO OCI DA GI POGLEDNE
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 23:55
mnogu e teshko za decata od meshani brakovi...a za tie shto se sakale i se zele za niv e taa ljubov raj....Ermm
Кон врв
ѕверче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ѕверче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2006 во 22:23

во љубовта нема граници,и ако е вистинска,треба да се бориме со сите сили таа да опстане,без разлика на се’

грешки сме,луѓе правиме! :)
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 00:53
Socijalno-ekonomska,starosna razlika za mene se samo obicna razlika ama ne i precka.A za ona verska ili duri rasna,se uste go nemam dostignato toj stepen.Nikogash nema da gi osudam onie sto se reshavaat da stapat vo takvi vrski i sto se borat za ljubovta,nemam nikakov problem da komuniciram so tie luge i da gi imam za prijateli,megutoa za neshto poveke se ushte imam nekoja moja bariera sto ne mi go gozvoluva toa i go pravi nevozmozno...Ne velam deka e pravilno,ama e moj izbor...
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.