IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Ваша поезија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваша поезија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 142143144145146>
Автор
Порака
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2013 во 23:35
Originally posted by padme padme напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


vo denovite koga me nema
se cudam kako moze postoenje
na eden
da zavisi od postoenje na drug

vo tie denovi koga me nema
sepak postoi svet
nadvor od site moi svetovi
kade buba mara ne poleta od mojot prst
uperen kon neboto

verojatno vo tie denovi postoi i nebo
nadvor od site moi neba
koe sepak place iznad mene
i ,zamislete, koga koga vrne vrz mene u nebrano
togas istura

љубов
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2013 во 08:21
Ne mi dozvoli da bidam zena

mi go otru srceto,

mi ja isprazni dusata,

gazese po mojata pocit......

- A jas sakav samo da me pocituvas1Pobedi- ubi se ubavo vo mene

trofejot ti e zena

bez srce , bez dusa , bez sonista,

prazna , ogorcena , studena,
ja pretvori vo pepel...

-A jas sakav samo da te sakam1kip - dokaz na tvojata mok....

-A jas sakav samo da me sakas1
Ми се допаѓа
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2013 во 11:19

колку де?

 

о колку е убаво да си тука

а кога си тука е убаво

ех, да

колку е убаво кога е убаво?

а колку си тука, кога си тука?

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2013 во 12:36
ubavo e. irelevantno e kolku. 
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2013 во 14:00
Originally posted by anakin anakin напиша:

колку де?

о колку е убаво да си тука

а кога си тука е убаво

ех, да

колку е убаво кога е убаво?

колку си тука, кога си тука?колку е убаво кога ќе прочиташ нешто убаво

Изменето од sanja-a - 28.Септември.2013 во 14:08
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2013 во 23:55
Originally posted by anakin anakin напиша:

колку де?

 

о колку е убаво да си тука

а кога си тука е убаво

ех, да

колку е убаво кога е убаво?

а колку си тука, кога си тука?Најубаво е
кога ти фали репер
да опишеш убаво.

Хаику за убавото плазењеголемо гушкањеКон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2013 во 00:14
ubu .. e jak stih
nekoja ubitacna andergraund poezija ,
toa moraf da se konsultiram so mojov komsija pandur, oti samo toj moze da go razbere
si e na takva frekvencija coekot
abe profesionale defomation
astala vista folksИзменето од anakin - 29.Септември.2013 во 00:15
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2013 во 05:14
одам за риба
риба овде нема
ова ич убу не е
ама по убу за риба
може некой крап
да го фатам за врат
а може и штука
да фатам на кука
Емил ке стави рецепта
ако фатам есетра
нема време за повеке хайку
и риба нема
се пак ке одам

Изменето од д4б3 - 29.Септември.2013 во 05:27
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2013 во 01:00
Агенција „Осамени срца“

Се сретнаа во пријатен амбиент –
дискретно светло и смут џез.

Нејзиното капучино имаше вкус на неудобност
(целиот кармин ми останал на филџанот!)
Неговото пиво од ферметирана трема стоеше
како помочано во влажниот круг од излиена пена.

„Значи и ти си Бик“ (од некаде мора да се почне)
„Аха!“ (двојно подолга реплика од „да“
и со нагорна интонација – знак на ентузијазам!)

И така двата Бика се гледа како телиња...


Изменето од ПодВодно - 30.Септември.2013 во 01:00
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2013 во 10:30


Дисперзирани души

Го распостилаш денот
на илјадници страни
како душа раситнета во зрнца од песок.

Ги погалуваш со дланка
едно по едно
за инает на минливоста.
Некаде даруваш внимание
некаде невнимателно газиш,
непријатните ги ставаш под тепих
или те чекаат зад врата,
до најдалечните и не стигнуваш
а сепак се тука
за да ти тежат на утре-то
или да ти ја пополнат бројката.

И ако во сите нив оставаш
парче од себе,
можеш ли како со лопатка и метла
да си ја собереш душата
пак во едно цело
без да се истрошиш на непотребности?


Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2013 во 21:07
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Песнава им ја посветувам на сите припаднички на понежниот пол на форумов. Посебно на blue зашто ја отвори темава, на Natalija зашто одлепувам секогаш кога ќе помислам на неа и на мојата љубов Leontina


Побарај ме

Побарај ме кога ќе ти треба сон
јас ќе бидам твојата топла покривка
Побарај ме кога ќе си жедна
моето име Еликсир
Побарај ме кога ќе те задуши животот
јас ќе ти бидам здив со сладок животоносен мирис

Кога сите ќе те остават побарај ме, јас нема да те заборавам
Кога сите надежи ќе згаснат побарај ме на небото, јас сум ѕвездата Деница, твојата водилка, сјајна подеднакво и во денот и во ноќта
Кога ќе нема излез од сивилото на животот јас ќе бидам твојата врата

Јас сум духот кој оди
Јас сум водата без форма
Јас сум флуидот чие присуство ја полни душата

Побарај ме
Кога ќе ти треба рамо на кое сакаш да му ги истуриш солзите
Кога ќе ти треба снага која силно ќе ја грабнеш и ќе и’ ги зариеш ноктите од преголема желба по оној кој живее внатре во неа
Кога ќе ти треба некој да те сослуша

Побарај ме кога ќе ти треба пријател
Побарај ме кога ќе ти треба душа
Побарај ме кога ќе ти треба љубов

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2013 во 22:33
Јас не сум Таа !

http://3.bp.blogspot.com/_jKDuEG1KcRM/Sw6lfZQF3sI/AAAAAAAAHEA/Jz1-xgf9me8/s1600/writing+sexy.jpg

Стиховите  за мене никогаш не се нижат,

со своја  рака туѓо чувство опишувам,

повикувам идеја што секогаш ме повредува,

тогаш јас знам дека не сум таа…

Секогаш кога зборови искрено редам,

ветерот од твојот здив ќе ги издува,

во хаотична мисла ќе ги измеша ,

тогаш јас знам дека не сум таа…

Плачот е посилен кога не се слуша,

солзите се потешки кога не се гледаат,

болката во темница е посилна,

тогаш јас знам дека не сум таа…

Која Таа сум , дали ти воопшто знаеш  ?Изменето од bijonse1 - 24.Април.2014 во 21:15
Кон врв
lady moon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lady moon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 23:28
Постоевме јас и ти,
Од сите заборавени,
Сами во свој свет,
Ангели пред срцето,
Кривци пред разумот,
Ангели пред вратата на рајот,
Водата на Животот што ја пијат.

И еве ме тргнувам.

Тргнувам низ пурпурот
Рајот повторно да го најдам,
Гордоста од прашината ја подигам.
Никој нема да застане пред мене
А кој и би застанал,
Во што би погледнал...

После нас јас сум ништо.
О,оставете ме да го најдам.

Тој е блиску,чувствувам.
Еве оставете ме само да го видам
Без допир ,без збор,
Еден дел од гладта да задоволам.

Велото од тага го подигам,
Одразот во огледалото повеќе не е мој

Треба да го видам..
Еве земете се,
Младоста,
Научив дека не ми е потребна,
Искреноста,
Научив да Живеам и без неа,
А љубовта
Тој ја зеде
А срцето.....

Допир на тилот,неЖен ко воздух
А чиниш душата ја гори

Те љубам
Единствен мој

Барајќи те,ти ме најде
А мислев сама барам,
Раната ќе зацели
А мислев умирам,
Месечината те донесе за конечно да се смират душите.
♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥♥People that don't know me think I'm quiet. People who do know me, well, they wish I was:)))
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄&#
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2014 во 00:16
да
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 142143144145146>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.