IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Слободен удар за Идивиди Обложувалница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Слободен удар за Идивиди Обложувалница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 20212223>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2014 во 00:11
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Ќе се појави однекаде некој џентлменсвиркање
Не си во тек изгледа, изумре тој вид месојадецгазење од смеење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2014 во 00:53
Конечно заслужено , честитам Шац големо гушкање  Воедно и како навивачка ти честитам титула на Германците голема насмевка Сигурно прекрасно е чувството , "двојна круна"  трепкање
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2014 во 15:53
Колешката Шаци да се јави во новата Обложувалница за да не и ставаме минус уште на почетокот .... чекање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2014 во 11:18
Originally posted by емил емил напиша:

Табела:

1. Ицко   1   3   6п.
2. Блу   1   2   5п.
    Ли   1   2   5п.
4. Емил   0   4   4п.

Ли и Блу повторно делат место ( како да сме сијамски близнаци) голема насмевкаплазење

Искрено се надевам дека ќе се зголеми бројот на учесници во Обложувалницата затоа што вака како што почнавме нема логика ... може веднаш да прогласиме „технички“ резултат и да завршиме ... замисленост

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 21:42
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2014 во 14:18
Емил не напиша ништо, ќе оди да го гледа Реал или не? размислување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 07:36
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Емил не напиша ништо, ќе оди да го гледа Реал или не? размислување
 

Се разбира дека не . Не сум навивач ни на Реал  , ни на Ливерпуул , ни на Базел . 

Пролетта кога играа со Лацио бев оти сум им фан .


Изменето од емил - 02.Октомври.2014 во 08:07
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 08:45
што ке кажеш за мачот бе Емилио

за судиите и за манекенот Роналдо

Изменето од д4 б3 - 02.Октомври.2014 во 08:45
old d4b3
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 08:48
http://www.sport.com.mk/default.asp?ItemID=8F9611C2044B0F45AD57C27F3AFCD23A

Домашните рано дојдоа до предност и успеаја да стигнат до водство, но потоа Реал доби два удари од пенал. Првиот Роналдо не го искористи односно голманот Стојанов успеа одлично да интервенира.
Вториот пенал воопшто и не постоеше, а Крег Томсон даде свој придонес за израмнувањето на „кралевите“.толку за шпанците и манкенот

Изменето од д4 б3 - 02.Октомври.2014 во 08:50
old d4b3
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 10:23
Секоја чест за голманот на Лудогорец, не го гледав целиот натпревар но она што го видов од шансите и погодоците пријатно ме изненади. да
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 11:57
old d4b3
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 14:34
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

што ке кажеш за мачот бе Емилио

за судиите и за манекенот Роналдо
 

Не можам да си кривам душата  Лудогорец играа прекрасно и судијата им помогна на Реал за победата . Втората дузпа беше измислена . 

За нашите стандарти Лудогорец си е многу силна екипа
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2014 во 23:01
Добро бе НЕфер играчи, вие што сте типувале после мене, на никого не му текна да ме праша да не сум погрешила случајно со ова АПОЕЛ да ја победи Барса и тоа со 3:0 ?!?!? лутина
Како сум ги свртела само, види :

ЦСКА Москва - Рома  1:2
Ман. Сити - Баерн     1:3
АПОЕЛ - Барселона   3:0
ПСЖ - Ајакс               2:0
Шалке 04 - Челзи       0:2
Спортинг - Марибор    1:1
БАТЕ Борисов - Порто  0:2
Шахтјор - Атлетик Билбао  2:0


глупчогубитникLupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2014 во 13:30


Напред АПОЕЛ во срце те носам...

Јас не забележав бидејќи ги копирав типовите на Емил и од таму типував...

Мислам дека треба да се смета како да си типувала 0:3, но за тоа треба да се изјасни оној кој ја води табелата.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 20212223>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.