IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Слободен удар за Идивиди Обложувалница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Слободен удар за Идивиди Обложувалница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 23>
Автор
Порака
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2013 во 18:06
Ќе одам на консултации кај Лизадоволство
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2013 во 18:10
Реално Блу личи на Моника Белучи ...

Има право... Јохансон и Белучи личат ко... Хераклит и Парменид во ставовите... и двете се убави ама не личат.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2013 во 18:12
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Ќе одам на консултации кај ЛизадоволствоНе, не... не го гледај пиштолот! ...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2013 во 18:14
Ајде сите таму на подготовки за фудбал .... голема насмевкаплазење
големо гушкањебакнеж


Изменето од Blue Scarlet - 17.Септември.2013 во 18:21
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2013 во 18:27
Немам Макс ТеВе... изгледа вечерва ќе гледам Чемпионшип (англиска втора лига)...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2013 во 18:29
И јас немам ... ги гледам онлајн ... голема насмевканамигнување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2013 во 10:30
Драги мои колеги и колешки,
За да ја држиме Обложувалницата чиста и уредна и да му ја олесниме работата на емил (за да не мора да ги брка типовите помеѓу коментарите) еве ни тема каде може да се шутира слободно.
За секој промашен тип, за секоја пофалба, за секој предизвик и покачување на влогот ... се што ви лежи на душа пред и после типувањето. 

Повелете големо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2013 во 19:55
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

ЈАВЕН ПОВИК
до гонзо да се јави во кладилница навреме, инаку не го примаме
ќе стои пред врата.плазење
Хир ај ем...голема насмевка
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2013 во 20:42
Малку касниш ама ај ќе прогледаме низ прстинамигнување
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2013 во 23:01
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

ЈАВЕН ПОВИК
до гонзо да се јави во кладилница навреме, инаку не го примаме
ќе стои пред врата.плазење
Хир ај ем...голема насмевка


Се надевам тоа црното шо го маваш шо и да е цвикнало па немаш занимација појчем голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2013 во 23:32
Темава исто така ќе служи и за сите кои што сакаат да коментираат за резлутатите од ЛШ а исто така и ќе ставаме резултати и апдејт на табели после секое одиграно коло како и најава за следното ... 

Во Лигата на Шампиони одиграно е првото коло и се постигнати следниве резултати :

Група А 

Реал Сосиедад - Шахтјор Д.   0-2
Манчестер Јун.- Баер Левер.  4-2

Табела
1.Манчестер Јунајтед -3
2.Шахтјор Доњецк     -3
3.Баер Леверкузен     -0
4.Реал Сосиедад        -0

Група Б

Галатасарај - Реал Мадрид  1-6
ФК Копенхаген - Јувентус    1-1

Табела 
1.Реал Мадрид    3
2.Јувентус           1
3.Фк Копенхаген 1
4.Галатасај         0

Група Ц 

Олимпијакос - ПСЖ    1-4
Бенфика - Андерлехт 2-0

Табела
1.ПСЖ             3
2.Бенфика      3
3.Андерлехт   0
4.Олимпијакос 0

Група Д

Плзен - Манчестер Сити 0-3
Баерн Мин.- ЦСКА Москва 3-0

Табела
1.Манчестер Сити   3
2.Баерн Минхен      3
3.ЦСКА Москва        0
4.Виторија Плзен    0

Група Е

Челзи - Базел    1-2
Шалке - Стеауа 3-0

Табела
1.Шалке   3
2.Базел    3
3.Челзи    0
4.Стеауа  0

Група Ф

О.Марсеј - Арсенал  1-2
Наполи - Дортмунд  2-1

Табела
1.Арсенал       3
2.Наполи        3
3.Б.Дортмунд  0
4.О.Марсеј      0

Група Х

Барселона - Ајакс   4-0
Милан - Селтик       2-0

Табела
1.Барселона    3
2.Милан           3
3.Селтик         0
4.Ајакс             0

Група Г

Австрија Виена - Порто 0-1
Атл.Мадрид - Зенит        3-1

Табела
1.Атл. Мадрид      3
2.Порто                3
3.Австрија Виена 0
4.Зенит                0


Освен кисковите на Јувентус и Челзи сите останати резултати според мене се реални голема насмевка Вчера Јувентус вечерва Челзи ги спасуваат кладилниците плазење Во секој случај ќе биде интересно во групиве ... во смисла кој аутцајдер ќе направи неочекувана сензационална победа голема насмевка


Изменето од Santijago - 18.Септември.2013 во 23:33
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 09:36
1. Шатци             3     6     15п. 
    
    Блу Скарлет    2     9     15п. 
  
    Зезната           2     9      15п. 

    Ацика              2     9     15п. 

5. Санти               1   11     14п. 

6. ЛиДивио          2      7    13п 

7. Емил                2      4     10п 

8. Гонзо              1       4      7п. 


Не знам за вас ама мене многу ми се допадна табелата утрово голема насмевкаплазење . БРАВО ДЕВОЈКИ аплауз
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 12:58
Колешке ќе треба да се собереме заедно и да отидеме во вистинска кладилница намигнување
и мене ми прави мерак ептен табелава, само рано е уштеголемо гушкање
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 13:03
сега само треба рутинирано до крај да ја приведете обложувалницата...

Ова е табела во малку поинаква форма... каде сум? ааа .. еве сум при дното...     честички за дамите...

Изменето од LiDivio - 19.Септември.2013 во 13:12
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,298 секунди.