IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во кошарка - Словенија 2013
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во кошарка - Словенија 2013

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 12:54
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Интересен текст среќаЕптен интересен, само да се плука... се` некој ни` е крив..

Мене ми се допадна како изиграа, освен против БиХ.
А од играчите мислам дека само близнаците лошо одиграа во напад.

И НБА Дрим Тим да играат само со 7-8 играчи на секој меч можеби ќе изгубат.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 22:02
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Интересен текст среќаЕптен интересен, само да се плука... се` некој ни` е крив..

Мене ми се допадна како изиграа, освен против БиХ.
А од играчите мислам дека само близнаците лошо одиграа во напад.

И НБА Дрим Тим да играат само со 7-8 играчи на секој меч можеби ќе изгубат.

За тоа си во право Ли а и ќе се сложам со тебеда
Интересен затоа што тој НЕКОЈ паметен мисли дека ќе стекне слава со една статија за која критикувачка е сосема благ збор , него реална слика колку емоционално навлегуваме во спортски победи и порази ... нема да употре**м придавка ... него само ќе речам менталитет голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 22:02
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

И после победата на Литванија над Хрватска ( 77:62) - ќе гледаме финале Франција - Литванија .... 

Многу изненадувања на оваа ЕП .... 


Навивам за Франција забава
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 22:22
Еј како слабо играат литванциве, не ми се верува. Франција европски шампион...ццццц
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2013 во 11:49
Не е дека Французите се слаби, но кога Србите го избришаа паркетот со нив (77:65) мислев дека се далеку од европски шампион .... а ете синоќа тие славеа ....... не знам

Ова е нивно прво злато.

Пак ќе кажам, многу изненадувања се случија на ова ЕП ... повеќето непријатни .... среќа


Изменето од Blue Scarlet - 23.Септември.2013 во 11:55
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2013 во 12:20
Франција е новиот владел во европската кошарка.
Репрезентацијата предводена од Тони Паркер, која во полуфиналето го елиминираше најголемиот конкурент за златниот медал Шпанија , убедливо ја победи Литванија со 88-66 .
Со вечерашнаата финална победа над Литванија, Франција го освои златниот медал на 38-то издание на европското кошаркарско првенство кое од 4 до 22 септември се одржуваше во Словенија.
Во малото финале, Шпанија ја освои бронзата со убедливата победа над Хрватска 92-66.
Finis coronat opus
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2013 во 00:32
Франција добро изигра во финалето , ете малку кеиф ми беше што станаа шампиони среќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.