IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Nikon F
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Nikon F

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
Marshal737 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marshal737 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Nikon F
    Испратена: 17.Август.2013 во 12:44
Pa vaka,mi treba mala pomos od nekoj po iskusen vo ovaa oblast,denovive bev vo Svajcarija i dobiv na poklon kozna torba od nikon i vo nea telo od Nikon F i nekolku objektivi,me zacudi toa sto se e besprekorno novo i sto na torbata i na samoto telo e izgrafirano ime Paul Derron,teloto kako sto primetiv e dosta zacuvano objektivite isto ima i dosta filtri,nekoj si kabelcinja mal blic cetkicki za cistenje,i kup drugi raboti,pa me interesirase dokolku nekoj znae nesto povekje za objektivive ili aparatov da mi kaze nesto,dali vredi,dali da go sitnam za nekoja para i za kolku bi mozel ili da si go cuvam za ukras https://www.facebook.com/georgjiev.angel/media_set?set=a.10200372469173751.1073741828.1215850849&type=3
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.