IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да кажам ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да кажам ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 318319320321322 324>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2017 во 08:33
Сдк...Ја барав темана понеделнички,изумив дека вторник му ти било.
Како и да е...
Волкот е широк во вратот оти сам си ги лови овците!
Да знаев да си седев дома.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2017 во 20:52
Сдк...После два дена на 1400 метри надморска височина,Скопјево ме гуши.У секоја смисла!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2017 во 13:22
sdk...samo da smenam potpisнамигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2017 во 18:38
СДК... Значи шо гадови иам за колеги бог да чува и да брани.Ги гледав како својте деца... Ама ако,ќе искочи вистината на виделина за некој ден,е тогаш најслатко че се смејам.
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2017 во 11:13
Sdk..... Zvere gadovite sekade gi ima, a mu veruvash ko na dushata svoja
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2017 во 09:37
Сдк...После овој исцрпувачки викенд,денес ми е недела и точка.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2017 во 03:13
Sdk...ova noc nije moj dan...
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2017 во 23:03
Sdk...si slusam edna pesnicka...kako za mene...

Ja sam, dečko, Boing 747
Da letiš sa mnom moraš biti broj 1
Hoćeš da me imaš, vidim da me gledaš
Gas me vozi, Porsche Panamera
Ja baš takve dobro, dobro znam
Kažu da si za žene opasan
Meni treba provod, ne znam šta ću s tobom
Dokaži mi da nisi dosadan


A ti si mali tako jak, ključevi od kola, skup sat
A ja nemam mira posle 2, šta će tebi manijak k'o ja
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2017 во 12:26
Сдк...Толкаво магаре станав,а со карактер нула!
Отидов си купив млеко,сварив и пиев кафе.
Шо ми требаше муж да изигравам и вртам на забарката.
Многу сум имал среќа ми вика уше денес ќе ме примела.
Алоооо Мене кои припреми ми требаа да се јавам,
и она среќа ќе ми троши одма ќе ме примела.
Тоа ти е кога си ја трошам среќата на небитни работи.
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 01:40
Leka nok, Bjonsa... голема насмевка
DeepBlue
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 12:24
Сдк...Душа напатена ја!
Вчера си ручав селско месо,во страв
после забарот гладен да не останам.
Околу 16 ч. ми се јави забарката да ми
одложи за денес,иамло проблерм со струјата...
Јаден ја денес покрај седмица поминувам,си се
вратив во страв да не ослабам некое килце деновиве.
Но после од седмица до желецничка пешанка фатив.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 15:04
Сдк...Отвори фејсбук двајца без тројца онлајн.
Влези на форум,почнав дури сам да си здосадувам на себе.
У автобус,а ене подоле слика,сам од Бит Пазар до Маџари.
Петок,пензионери демек бесплатно.Ма јок живот некој.
Пешки фатив во линија со Панорама од Водно до Чаршија.
Жими едно куче оптегнато на најлонот од Ацевата фонтана,
бележано со жолта менѓуша чоек нема у очи да те погледне.
Кога стигнав до Свети Димитрија една женичка седната забрадена со марама ја слушам.
-Господи немој да заврне,некој динар да соберам.
Дај некој динар господине за лепче.На секој еден минувач
се обраќа.Отидов ја викендов два дена во живот оти овде
катаден се умира.
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 23:53
ух

Sakam da kazam
-nesto ponekogas... onaka, nekoja misla kje preleta niz glava. OK misla, voglavno. A odma posle, kako kontra misla, kje mi tekne na cirkusov od svet u koj egzistirame. Ko kacen na ringispil u luna park se osekjam, okolu mene samo klovnovi i ponekoj zaprepasten lik ko mene, so faca ko izlezena od monti pajton... nasekade eci onaa muzika od kutijata so racka, okolu koja igra majmunce so sholja u raka da zbira moneti
I taka, ja vitkam mislata u wc papir, frlam u skolka i go "flesh"-iram kazanceto...

мој линк


Изменето од Neptun74 - 18.Ноември.2017 во 00:01
DeepBlue
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2017 во 12:29
Сдк...На коцкари сум алергичен.
Али по месец дена работно искуство
у кладилница и една година со кафемати
научив оти најефтино и најубаво кафе
има во кладлиница.За ситуации ко оваа,кога мора да почекам.
А денес со привилегија вака закриен у близина на Св.Петка да си имам и
шоу од хеликоптерот над МВР.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 318319320321322 324>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.