IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да кажам ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да кажам ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 307308309310311 338>
Автор
Порака
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2016 во 18:52
Ти..
ма...
мислиш...
те заборавив...

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2016 во 20:18
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

abe ajde..

fiks ideja so j ili bez??

Како и да е мене ми изгледа ефтина.
Ко за женски де мислам,не се разбирам од детерџенти.
Тукуууу сакав да кажам...
Да не излезеш без интернет на два саати.
Какво време дојде толку треба за држава да се растури.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 00:35
Sdk...da ti ...m i drzava i preriotetni upati i termini i sistem i se po red
Cel vikend butur...pa sega i do sreda
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 04:50
После читањето на непотребните препукувања на три женски члена од форумов сакам да кажам една мисла од Сократ:

Абе не му ја мисли - ожени се !  Ако ти се погоди жената ќе бидеш среќен, а ако не ти се погоди ќе станеш филозоф!

Тоа му е искуство од прва рака… требаше непогодената жена му да му го изгори лицето со врела вода за да се просветли и да свика - дури сега знам дека ништо не знам!

смеење





Изменето од Messenger - 19.Јануари.2016 во 04:51
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 08:41
okolu eftinosta, kako ti izgleda? - se zavisi od "prozorot"..

eve eden primer,

dokolku na zhenata se' i e eftino..

znachi(od prva raka haha) - dobro se omazhila! ili so drugi zborovi i se pogodil mazhot!     

a da ne spomnuvam na onie so nekolku nikovi ovde.. shto morat da glumat razlichnost!

Изменето од outlook123 - 19.Јануари.2016 во 08:46
едно е - не се две
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 13:25
СДК.. многу паметни форумџии имало тука бе хи, хи...
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 17:28
auuu.. ochekuvanata moderatorska inteligencija!

i nejzinite simpatizeri.. napadnaa..

pa sokrijte gi de... tie forumdzii!

i taka ostanavte samo Vie!

Изменето од outlook123 - 19.Јануари.2016 во 17:28
едно е - не се две
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 18:16
Препорака (не е наредба), смирете си ги коњите оти почнувате да галопирате по тенок мраз…

… никој тука не прави ништо посебно "за некој" или "против некој".

Ако  мислите спротивно тогаш ве лаже умот (Егото).

Светов не ни должи ништо и нема од нас никаква побарувaчка. Ние не сме негов центар, а прашање е дали сме и периферија.

Доколку ви е тешко да излезете овој момент од  мајата тогаш самоиницијативно земете си одмор од неколку дена.

Тоа секогаш помага. да





Изменето од Messenger - 19.Јануари.2016 во 19:30
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 22:03
sekoe zrnce pesok e centar

imam i jas preporaka -

ne ja sechi smeata!

ps. dovolen e eden zen shamar, ne e potreben odmor ..

Изменето од outlook123 - 19.Јануари.2016 во 22:04
едно е - не се две
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 22:07
Шшшшш… слушајте го звукот на тишината… 
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 22:10
OK

se razbravme.. na toa(tishinata)i se sveduva shamarot )))

Изменето од outlook123 - 19.Јануари.2016 во 22:17
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:21
Ами ја ништо не разбрав. ?
Тишина, шамар, одмор...
На лето ќе ида в Грција јас. Така тато ми кажа
Че се одмора со тишината, че ги слуша брановите како некој шамар шо че ми дојда накај мене... Лепота.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:34
Два ученици на Зен почнале да се расправаат дали ветерот го вее знамето или знамето со бранувањето го создава ветерот.

Едниот вели дека знамето прави ветер, другиот вели дека ветерот го вее знамето… се карале така некое време и на крајот едниот рекол:

- Ајде да го прашаме учителот, па да видиме што ќе рече тој!

Како рекле, така направиле… отишле до учителот и го прашале дали знамето го вее ветерот или ветерот го вее знамето?

- Вам ви се вее умот - едноставно рекол учителот.







Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:36
Шо сакаш да кажиш сова?!
Заклучок: „Ми се веи умот“?
Или погрешно разбра јас
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 307308309310311 338>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,408 секунди.