IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да кажам ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да кажам ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 325326327328329 333>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103614
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2019 во 10:42
&amp;amp;#208;&amp;amp;#159;&amp;amp;#208;&amp;amp;#190;&amp;amp;#208;&amp;amp;#178;&amp;amp;#209;&amp;amp;#128;&amp;amp;#208;·&amp;amp;#208;°&amp;amp;#208;&amp;amp;#189;&amp;amp;#208;° &amp;amp;#209;&amp;amp;#129;&amp;amp;#208;»&amp;amp;#208;&amp;amp;#184;&amp;amp;#208;&amp;amp;#186;&amp;amp;#208;°&amp;#208;&amp;#159;&amp;#208;&amp;#190;&amp;#208;&amp;#178;&amp;#209;&amp;#128;&amp;#208;·&amp;#208;°&amp;#208;&amp;#189;&amp;#208;° &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;»&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;°


Сочувства за семејствата на загинатите!
Почивајте во мир!


Изменето од Valerija - 14.Февруари.2019 во 10:43
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 785
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2019 во 14:21
Сдк, да не беше барокот повеќе од пола мак.артисти ќе немава каде спот да снимат, џабе толку пљување :)))
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2019 во 23:27
Сдк...Да е жива и здрава онаа пипи со долгиот чорап ќе Ви кажеше каде сум.
А ја од там кажују Ви уживајте...
Селави ли беше си песната,а северџани

Изменето од Орка - 09.Март.2019 во 23:28
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2019 во 22:21
Сдк....Една приказна,ама не од денес.
Од 8-ми март беше.
Денот посекако хаос ми беше,за крај
требаше да испоштуем некого и со цвеќиња.
Фидбекот оки си беше.
-Абре денес ние треба да те частиме
за како тоа цела година не поштуеш,
па и денес си се трошел.И добро не е
тоа причата.
У 14ч требаше со ранецот да сум веќе на
пат накај Охрид.Арно ама,нема како јас сакам
но денот како оди.Се најдов у Кисела Вода кај Мечкаров.
Позади тоа маркетот,не ми текнуваше кој беше и
ми текна додека се нижеа буквиве.
Ама не и пишуам шо реклама да не платат.
Си купив цигари,рафаело сетики скоро секој ден и мене
по нешто блашко ме честат.Излегувам и каде сега цвеќиња
да барам.Извртев,врат шинав и ништо.Двајца локалци у пеесети
ги гледам со скопското у рука.
-Добар ден!
-Добар ден.
Како сите мажи...(свесно ја ова вака почнав и почнаа бледо да ме гледаат)
...денес сум на мушки муки.Напраив пауза,у себе се смеам им реакција глеам.

Мислам дека се отрезнија,како ме гледаа.
-Па да прашам каде би можел цвеќе да најдам во близина,таков е денот
ќе ме јадат цела година оти после.
Се оклешти едниот златен,дојде под рака ме фати.
Го гледаш пешачкиот...
Ме упати.Отидов најдов,се враќам накај кола со цвеќињата у рука.
И еве ти го тој оклештениот,го остава пивото на бетонски стуб.
Ко албатрос де у лево де у десно додека да фати правец иде
накај мене.
-Другар и ние мука си имаме,а у маркетов е решението.
-Е?
-По едно скопско да дадеш.
Бем ти градов се се плаќа,дури и човечноста.
Туку петаесе до три го фатив друмот,се погоди викендот
сакав да кажам.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32088
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2019 во 08:57
Sdk....tri nedeli dozd...redno e da se pojavi sonce
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2019 во 07:57
,,,APRILILIII,,,,na site sho ke go prochitate ovoa,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2019 во 16:21
Сдк...
Остана ли нешто не кажано?
Од ден на трудот ни остана само трудна нација!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32088
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2019 во 00:04
Sdk....tragedija i se sluci na Makedonija
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 785
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2019 во 02:00
Што ќе се праи со ова интернетов, два животи ти се малце све да излисташ.. Треба некој таблети со интермед да измислат.. Пијаш едно апче и три недели листање ги имаш у меморија
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2019 во 22:20
Не сакам да се самодијагностицирам ама мислам дека имам f**kin rls (како и да е на македонски, restless leg syndrome) и ќе пукнам ради тоа, не можам на раат да заспијам. Ме скокотка стапалото, значи ќе пукнам, положба не можам да најдам.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2019 во 16:07
Сдк...Едвај дочекав дома да се приберам.
Напорен викенд!
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 785
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2019 во 00:13
Сдк.. Следен пат кога ќе видиш/чуеш врзано куче да лае, замисли си дека сака да каже дека не е фер он да седи врзан а домашните да шетаат слободно, ама толку многу ја изџвакал темата, што полемизира со муабетот, почиња од широко:" еве на пример, ние живееме во заедница.."
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 785
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2019 во 19:21
Сакам да кажам.. Некој луѓе нејќат да им пцуеш мајка.. Некој ни балдска.. Све е тоа индивидуално
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2019 во 11:22
Сдк...Си дадов денес слободен ден!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 325326327328329 333>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.