IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Оваа фотографија мора да ја видите :)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Оваа фотографија мора да ја видите :)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Автор
Порака
октокот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај октокот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 12:26

abe vie ste nenormalni ali mi se bendisuvate

 

еднорогот
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 13:03
Z's nenormalni? :)))
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 14:52
Originally posted by Mire Mire напиша:

Se nesto mi se vrti niz glava, kako nekoj da spomna deka Hrvatite ne dozvoluvaat PS (barem ne povece od naj-naj-osnovnoto).

Ovie nekolku sto gi dzirnav od linkovive, se fotosopirani do besvest (osobeno taa burata) !!

Mozebi gresam, ama duri jas koristam pomalku PS  

vo pravo si Mire,

  • dozvoljena su podešavanja: brightness, contrast, levels, desaturate (i ostali alati koji utječu kombinirano na ove parametre)
  • dozvoljeni je korištenje svih filtera, ali samo za manje korekcije (npr. ublažavanje šuma): blur, sharpen
  • zabranjeno je korištenje alata kao što je brush, clone, line tool...(osim na sitnim detaljima koje se neće primijetiti)
  • "pravilata se tuka za da se preksat", neli?

    t.e. neznam dali nekoj uopste gi pocituva tamu...

    Кон врв
    KoKi Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 18.Ноември.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 466
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 15:07

    BOBIIIIIIII.....

    http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=22624

    a imas ti dozvola od Boban za vakvo nesto, ili da te prijavuvam... ?

    kolku vreme cekase da te zaclenat? jas okolu dva dena, nesto poveke od 24casa...

    Кон врв
    bobicar1 Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 13.Септември.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 1099
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 18:31
    Originally posted by KoKi KoKi напиша:

    BOBIIIIIIII.....


    http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=22624


    a imas ti dozvola od Boban za vakvo nesto, ili da te prijavuvam... ?


    kolku vreme cekase da te zaclenat? jas okolu dva dena, nesto poveke od 24casa...



    Koki, taa slika ne sum ja objavil jas

    Mojata e ovaa



    Изменето од bobicar1
    Кон врв
    KoKi Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 18.Ноември.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 466
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 19:47

    ok, izvini sto izbrzav

    a ovaa e tvojata za 'zabja perspektiva', taka?

    a taa za zimski pejsaz gore na Boban e?

    Кон врв
    aboskovski Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 09.Октомври.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 336
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 19:54
    Bobi, se si mislam deka ke ti ja odbijat kako neadekvatna za kategorijata, ama aj da vidime.

    A sto ke pravese ako temata bese 'mravja perspektiva'?
    Кон врв
    KoKi Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 18.Ноември.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 466
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 19:58

    neznam dali ke ja odbijat, ama nema da pomine dobro!

    ako ti e prosecnata ocena pod 4 ke ti odzemat bodovi...

    da ja krstese "zaba vo skok" poveke ke odgovarase



    Изменето од KoKi
    Кон врв
    bobicar1 Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 13.Септември.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 1099
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 20:19
    Originally posted by aboskovski aboskovski напиша:

    Bobi, se si mislam deka ke ti ja odbijat kako neadekvatna za kategorijata, ama aj da vidime.
    A sto ke pravese ako temata bese 'mravja perspektiva'?



    Ostanuva da vidime.

    Inaku fotkava mi e od pred nekoj den od slikite na Matka i slucajno odgovarase na temata "zabja perspektiva" (barem spored mene )
    Кон врв
    pinholephoto Кликни и види ги опциите
    Група
    Група


    Регистриран: 13.Октомври.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 29
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pinholephoto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 23:42
    Samo da Vi predlozam da dzirnete vo protfolioto na ovoj edinstven fotograf koj bez kislorodna maska fotografira so svojot Hasselblad na nadmorska visocina od 8000 metri (od April 2004 proglasen za Evropski Kvalifikuvan Fotograf)
    Negovoto ime e Ladislav Kamarad, a negovite fotografii mzoe da gi dzirnete tuka.

    Pozdrav i Uzivajte.
    www.chkrap.blogspot.com
    www.chkrap.com
    Кон врв
    aboskovski Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 09.Октомври.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 336
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 00:31
    Ovoj
    http://www.wild-landscape.com/galery/a_gal_2436/lide/l15.htm l
    e mogu poznat alpinist. Nekolku pati sum gledal interview na TV so nego. Inaku jas sum laik od taa oblast.

    Koga sme veke tuka, i ovoj ne e los:
    http://www.eric-valli.com/
    Кон врв
    KoKi Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 18.Ноември.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 466
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 23:06

    e aj cestito 19 mesto na bokuman (od 155)!

    http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=22624

    pozdrav:)

    Кон врв
    aboskovski Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 09.Октомври.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 336
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 23:38
    ne znam sto bi dal za da mi se pojavi onaa vtoroplasiranata tuka kaj nas, pa da pisam eden komentar
    Кон врв
    pinholephoto Кликни и види ги опциите
    Група
    Група


    Регистриран: 13.Октомври.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 29
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pinholephoto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 02:08
    Za site sto sakaat da poglednat prekrasni Foto esei so audio kometar na avtorite povelete tuka:

    MAGNUM MOTION




    www.chkrap.blogspot.com
    www.chkrap.com
    Кон врв
     Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
      Сподели тема   

    Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

    Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
    Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

    Страницата е генерирана за 0,313 секунди.