IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Оваа фотографија мора да ја видите :)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Оваа фотографија мора да ја видите :)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Оваа фотографија мора да ја видите :)
    Испратена: 16.Јануари.2006 во 02:57

http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=22719

http://www.iisd.ca/climate/cop9/pix/dec3/mona.jpg

prviot link e pointeresen!

ziva verzija na Mona Lisa od Leonardo Da Vinci... da ne objasnuvam, videte sami

Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 18:29
Ja vidov, go vidov i sajtot (zdravo Boban). Mora da priznaam deka ona sto go vidov na prv pogled mnogu mi se dopadna. Ne e ko toj ruskiot ("sve mi boje lepo stoje").
Koga ke imam vreme ke razgledam poveke, no se plasam deka surovata vistina moze da me dotepa. Za ostanatite evropejci, znam deka se mnogu ponapred, ama deka i balkancite se tolku mnogu pred nas, toa ne go znaev.
Mozebi se lazam, posto gledav vo top lista, ama na prv pogled e mnogu impresivno.
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 18:40

znam i mene mi se dopadna na prv pogled, ama i na vtor... pa i tret... itn:)

pogledni vo 'natjecanja / arhiva tema'... sigurno ke najdes nesto po tvoj vkus

stotuku zavrsi prijavuvanje za 'zimski pejsaz'... trebase da mi tekne porano na tvoite 'zimski pejsazi' ...

Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 18:53
Pa i nemam bas nekoi, tie sto bea izlozeni bea slikani od skijacka pateka (zastanav dodusa). Ckrap, ckrap - i tolku.
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 18:54
I licno mislam deka pejsazot na Boban podobro ke ne zastapuva. Jas bi mu napravil 2-3 korekcii, za da bide pomek, inaku e odlicen.
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 19:28
Frliv i vtor pogled   
I tamu ne bilo bas se' "bajno". Za primer, eve eden prvonagraden kitcheraj (ama ne za kitcherajstvo):
http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=20448


Bobi nema more (ima samo kozjak), inaku ke go napravese 100 pati podobro
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 19:34
Originally posted by KoKi KoKi напиша:

http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=22719

http://www.iisd.ca/climate/cop9/pix/dec3/mona.jpg

prviot link e pointeresen!

ziva verzija na Mona Lisa od Leonardo Da Vinci... da ne objasnuvam, videte sami


mnogu sakam koga lugeto eksperimentiraat na toj nacin...ne samo sto mozeme da im ja videme kolku im e golema fantazijata tuku i ne voveduvaat vo novi pravci na pogled na fotografijata!
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 19:44
Originally posted by aboskovski aboskovski напиша:

I licno mislam deka pejsazot na Boban podobro ke ne zastapuva. Jas bi mu napravil 2-3 korekcii, za da bide pomek, inaku e odlicen.


A koj e linkot do fotografijata na Boban da ne lutam sega i jas po cel sajt
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 19:46
Originally posted by aboskovski aboskovski напиша:

Frliv i vtor pogled   
I tamu ne bilo bas se' "bajno". Za primer, eve eden prvonagraden kitcheraj (ama ne za kitcherajstvo):
http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=20448


Bobi nema more (ima samo kozjak), inaku ke go napravese 100 pati podobro


Hehe, imas pravo. I jas pravev vakvi edno vreme, ama ne stasuvaa do prvo mesto
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 19:53
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 19:54
Originally posted by bobicar1 bobicar1 напиша:

Originally posted by aboskovski aboskovski напиша:

I licno mislam deka pejsazot na Boban podobro ke ne zastapuva. Jas bi mu napravil 2-3 korekcii, za da bide pomek, inaku e odlicen.


A koj e linkot do fotografijata na Boban da ne lutam sega i jas po cel sajt


Obrati se kaj Boban   
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 19:57
Originally posted by bobicar1 bobicar1 напиша:

Ova deluva mnogu poznato
http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=22932


Da, imeto e jako - 'neboder'
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 07:43
Taa bese na Milutin, ako dobro se secavam :))
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 08:22

Se nesto mi se vrti niz glava, kako nekoj da spomna deka Hrvatite ne dozvoluvaat PS (barem ne povece od naj-naj-osnovnoto).

Ovie nekolku sto gi dzirnav od linkovive, se fotosopirani do besvest (osobeno taa burata) !!

Mozebi gresam, ama duri jas koristam pomalku PS  

Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.