IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Екстерно тестирање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Екстерно тестирање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 07:34
Ne znam zoshto voopahto meshate politika vo podforum obrazovanie, odete vo pdf politika..

Tuka stanuva zbor za testiranje, ne za politika!


Gorazd, prashanjeto moe (nametnato pogore) ne e zoshto ne napravile zamena na profesorite, tuku zoshto voopshto profesorite se osmelija da napravat vakov chekor. Dali znaesh zoshto voopshto bea doneseni izmenite vo zakonot i bea vmetnati ovie zamenski profesori?? A ushte potragichno, dali znaesh deka nema 100% zamena na profesorite zatoa shto vo edna zemja so 2mil ziteli, nema logika da se najdat tolkav broj na zamenski profesori kolku shto ima redovni...
Dali znaesh shto ke mu se sluchi na eden doktor ako ne ukaze prva pomosh na pacientot i toj pochine?

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 08:11
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Ne znam zoshto voopahto meshate politika vo podforum obrazovanie, odete vo pdf politika..

Tuka stanuva zbor za testiranje, ne za politika!


Gorazd, prashanjeto moe (nametnato pogore) ne e zoshto ne napravile zamena na profesorite, tuku zoshto voopshto profesorite se osmelija da napravat vakov chekor. Dali znaesh zoshto voopshto bea doneseni izmenite vo zakonot i bea vmetnati ovie zamenski profesori?? A ushte potragichno, dali znaesh deka nema 100% zamena na profesorite zatoa shto vo edna zemja so 2mil ziteli, nema logika da se najdat tolkav broj na zamenski profesori kolku shto ima redovni...
Dali znaesh shto ke mu se sluchi na eden doktor ako ne ukaze prva pomosh na pacientot i toj pochine?

нтересна поемика,СЛАБАЦИ,обвинување од ТИЕ КОИ САКААТ И ПОВИКУВААТ НА ДОГМА.

И ако го мешаме НАРОДОТ,ОВАА ВЛАСТ ЗНАЕМЕ ДЕКА ВЕЌЕ НЕКОЛКУ ИЗБОРНИ ЦИКЛУСИ НЕ ДОБИВА ОД НАРОДОТ;ТУКУ СО МЕСТЕЊЕ И КРАДЕЊЕ И ВЛЕЧКАЊЕ НА ПОЛТРОНИ.

И пак околу СЛАБАЦИТЕ И КУКАВИЦИТЕ.Пример мојот град ПРИЛАПОН,луѓе,А  БРЕ СИТЕ ОД ОВИЕ ДАСКАЛИ БЕА ЗА СДСМ,(тука се и б,лгарските даскалчиња со купени дипломи)кога се освестија и станаа ДПМНЕ-ОВЦИ,па ЗАРЕМ ЗА ТАКВИ КАРАКТЕРИ ЌЕ СЕ ЗБОРУВА И ЗА НИВНА ДОБЛЕСТ.
Па се гледа дека не РАЗМИСЛУВААТ СО СОПСТВЕНА ГЛАВА;КОЈ КАКО ИМ КАЖЕ СО СТРАВ ;РАБОТАТ и му се смеат НА ОНИЕ КОИ САКААТ ДА СИ ГО ОСТВАРАТ ПРАВОТО НА ШТРАЈК.
Ако СКААТ ДА ЗЕМААТ ПОНИСКА ПЛАТА И ДА ГИ КАЗНУВААТ БЕСПРЕДМЕТНО НЕКА ИМ БИДЕ,ПРАТЕНИЦИТЕ од власта СЕКАКО СИ ГО ЗГОЛЕМИЈА ХОНОРАРОТ.

Жал мие, и се извинувам, НО ако ова нее политика тогаш јас  сум медицинска сестраплазење(и јас еднаш бев ѓаволтагаголема насмевка)


Изменето од konan - 27.Јануари.2015 во 08:12
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 08:18
Abe na Gorazd mislev, kaj ti vletuvash vaka
Odma na eksterno da si se nacrtal, da ti gi testiraat forumskite citirachki veshtini
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 09:20
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Abe na Gorazd mislev, kaj ti vletuvash vaka
Odma na eksterno da si se nacrtal, da ti gi testiraat forumskite citirachki veshtini

Може ли ја да одговарам и да ми ги проверат Чатерските вештиниплазење
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 14:07
Прво да ви ПУШТАМ ЕДЕН ЛИНК,како СЕ СПРОВЕДУВА ЕКСТЕРНОТО;ПОГОТОВО КАДЕ И НЕМА ШАНСИ ДА СЕ СПРОВЕДЕ ВО НОРМАЛНИ УСЛОВИ,и како Македонците СЛУШААТ ,А ДРУГИТЕ УВЦЕ НЕ ГИ БОЛИ,па сега и ХАОСОВ КАКО СЕ КОРИСТИ.


Инаку МНОГУ БИ САКАЛ ДА ПОЛЕМИЗИРАМ,САМО ВИСТИНАТА КОГА ЈА ЗБОРУВАМ ВИ ИЗЛЕГУВА КАКО НАВРЕДА,затоа иако сум од друг град од МАкедонија,многу би сакал една полемика во ДРУШТВО и да од КАДЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА СУМ ОПОЗИЦИЈА,ако ви кажам со КАКВА ОРИЕНТАЦИЈА СУМ ПОЛИТИЧКА БИ СЕ ИЗНЕНАДИЛЕ и што сум проживеал,НО ОВА ГО КОРИСТАМ КАКО ОДГОВОР И ДИРЕКТЕН ДОКАЗ;ДЕКА ВЛАСТА ВЛИЈАЕ НА ВАШИТЕ МОЗОЦИ,подобо е НЕКОЈ ДА ВИ КАЖЕ КАКО ДА ЖИВЕЕТЕ, ОТКОЛКУ ДА РАЗМИСЛУВАТЕ САМИ.

ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 14:45
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Прво да ви ПУШТАМ ЕДЕН ЛИНК,како СЕ СПРОВЕДУВА ЕКСТЕРНОТО;ПОГОТОВО КАДЕ И НЕМА ШАНСИ ДА СЕ СПРОВЕДЕ ВО НОРМАЛНИ УСЛОВИ,и како Македонците СЛУШААТ ,А ДРУГИТЕ УВЦЕ НЕ ГИ БОЛИ,па сега и ХАОСОВ КАКО СЕ КОРИСТИ.


Инаку МНОГУ БИ САКАЛ ДА ПОЛЕМИЗИРАМ,САМО ВИСТИНАТА КОГА ЈА ЗБОРУВАМ ВИ ИЗЛЕГУВА КАКО НАВРЕДА,затоа иако сум од друг град од МАкедонија,многу би сакал една полемика во ДРУШТВО и да од КАДЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА СУМ ОПОЗИЦИЈА,ако ви кажам со КАКВА ОРИЕНТАЦИЈА СУМ ПОЛИТИЧКА БИ СЕ ИЗНЕНАДИЛЕ и што сум проживеал,НО ОВА ГО КОРИСТАМ КАКО ОДГОВОР И ДИРЕКТЕН ДОКАЗ;ДЕКА ВЛАСТА ВЛИЈАЕ НА ВАШИТЕ МОЗОЦИ,подобо е НЕКОЈ ДА ВИ КАЖЕ КАКО ДА ЖИВЕЕТЕ, ОТКОЛКУ ДА РАЗМИСЛУВАТЕ САМИ.

 Не заборавај да ни кажиш и сексуална определба за да си ја комплетираме сликатаплазење
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 15:24
Ете ти сега,АРНО РЕКЛЕ СТАРИ ТИ МУ КАЖУВАШ АНТЕ тој АНТЕКУ.РЕЛА или 

СО ДЕЦА МАШТЕНИЦА НЕ СЕ СРКА.

Само за СЕКСуалнава ориентација,ако лично те ЗСЕГА,ЌЕ ТИ ЈА КАЖАМ,ама МИСЛАМ ЈАВНО не бива?голема насмевка
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 19:45
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Ne znam zoshto voopahto meshate politika vo podforum obrazovanie, odete vo pdf politika..

Tuka stanuva zbor za testiranje, ne za politika!

тука станува токму збор за политика и за ништо друго

проблемот се создаде со тоа што сите се бунеа за екстерното како да е од пеколот излезено... не е екстерното нешто што може тешко да и наштети на државата, ама не е воопшто потребно со тоа што не воведува ама баш ништо ново, а отвара повеќе работа и средства за државата, факултетите и студентите
ај жити све, што е разликата во тоа инспекција да ги чешла факултетите, и тоа да се полага испит?
исто ко што нема разлика меѓу „барокна“ и модернистичка фасада, ама ај тоа е друга тема...

уствари ако нешто ме нервира повеќе од испитов, то се луѓе кои наводно веруваат дека испитов ќе искорени 20 и кусур самостојни години од закоравени и закоренети мито, корупција, партиски книшки и роднински и пријателски врски... да не збориме па за вработувањата во оваа земја
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 23:20
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Ne znam zoshto voopahto meshate politika vo podforum obrazovanie, odete vo pdf politika..

Tuka stanuva zbor za testiranje, ne za politika!

тука станува токму збор за политика и за ништо друго

проблемот се создаде со тоа што сите се бунеа за екстерното како да е од пеколот излезено... не е екстерното нешто што може тешко да и наштети на државата, ама не е воопшто потребно со тоа што не воведува ама баш ништо ново, а отвара повеќе работа и средства за државата, факултетите и студентите
ај жити све, што е разликата во тоа инспекција да ги чешла факултетите, и тоа да се полага испит?
исто ко што нема разлика меѓу „барокна“ и модернистичка фасада, ама ај тоа е друга тема...

уствари ако нешто ме нервира повеќе од испитов, то се луѓе кои наводно веруваат дека испитов ќе искорени 20 и кусур самостојни години од закоравени и закоренети мито, корупција, партиски книшки и роднински и пријателски врски... да не збориме па за вработувањата во оваа земја

А зарем нема да го намали ако не го искорени ?

И зарем праќање инспекции по школите низ текот на годината е поефтина алтернатива ???

И што ќе инспектираат инспекциите? Настава? Испити? Тестови ?

И како ќе го прават тоа, редовно во сите школи или понекогаш, кога-како и тука-таму ???

Есктерниот испит (или било како наречен) воопшто не е политика бидејќи е одамна применете и проверена работа во разни држави, вклучувајќи ги и Југoславија и Mакедонија. Прашајте ги само медицинарите и проверетe го тоа од прва рака доколку с'е уште се сомневате.

П.С. Се поправам, овој испит навистина е политичка работа, но само за опозицијата.Изменето од Messenger - 27.Јануари.2015 во 23:22
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 23:47
Единствено ми е жал што децава ги претворивме во експериментални глувчиња.
И што мора да прифатиме нешто, што го прифаќаме само поради тоа што некаде
постои, а не знаеме како, и дали тоа е клучот поради кој тие земји функционираат ...

Сигурно и Николче низ многу труд и мака поминал низ низа екстерни испитувања,
па така стигнал до местото на кое е сега размислување

Никола Груевски е роден во Скопје. Татко му Тало потекнува од леринското село Крушоради, во Егејска Македонија, денешна Република Грција. Тој е доктор на науките во Белградскиот универзитет и пред тоа долгогодишен професор во Шумарскиот факултет на Скопскиот университет. Мајка му Надежда е од Штип, сестра е на првиот министер за внатрешни работи на независна Република Македонија - Јордан Мијалков.

Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 00:07
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

 
И што мора да прифатиме нешто, што го прифаќаме само поради тоа што некаде
постои, а не знаеме како, и дали тоа е клучот поради кој тие земји функционираат ...

Ова го велиш сериозно или само така реторичко го спомнуваш ?

Kако коже да не се знаат резултатите на тaквите испити кога тоа се практицира во многу држави, вклучувајќи ги и Југославија и Македонија (наши лични искуства) толку години ???

Па ако немало никаква вредност или ако било негативно зарем сите тоа ќе го правеа онака на памет, глупаво, на сила, без грам ум, партијски, политички, кафански, уличарски…Изменето од Messenger - 28.Јануари.2015 во 00:08
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 00:22
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Ne znam zoshto voopahto meshate politika vo podforum obrazovanie, odete vo pdf politika..

Tuka stanuva zbor za testiranje, ne za politika!

тука станува токму збор за политика и за ништо друго

проблемот се создаде со тоа што сите се бунеа за екстерното како да е од пеколот излезено... не е екстерното нешто што може тешко да и наштети на државата, ама не е воопшто потребно со тоа што не воведува ама баш ништо ново, а отвара повеќе работа и средства за државата, факултетите и студентите
ај жити све, што е разликата во тоа инспекција да ги чешла факултетите, и тоа да се полага испит?
исто ко што нема разлика меѓу „барокна“ и модернистичка фасада, ама ај тоа е друга тема...

уствари ако нешто ме нервира повеќе од испитов, то се луѓе кои наводно веруваат дека испитов ќе искорени 20 и кусур самостојни години од закоравени и закоренети мито, корупција, партиски книшки и роднински и пријателски врски... да не збориме па за вработувањата во оваа земја

А зарем нема да го намали ако не го искорени ?

И зарем праќање инспекции по школите низ текот на годината е поефтина алтернатива ???

И што ќе инспектираат инспекциите? Настава? Испити? Тестови ?

И како ќе го прават тоа, редовно во сите школи или понекогаш, кога-како и тука-таму ???

Есктерниот испит (или било како наречен) воопшто не е политика бидејќи е одамна применете и проверена работа во разни држави, вклучувајќи ги и Југoславија и Mакедонија. Прашајте ги само медицинарите и проверетe го тоа од прва рака доколку с'е уште се сомневате.

П.С. Се поправам, овој испит навистина е политичка работа, но само за опозицијата.

се ќе си продолжи по старо, нема што понатаму да објаснувам и да пишувам долги коментари... тоа што кај нас е најлошо нешто, е што владее хронична амнезија

опозицијата ќе се испазари исто така, кај и да е, а верувам дека и од кај нив ќе дојдеше истава ступидна идеја ако беа во позиција... така да, може и за нејзе да прекинеме да збориме слободно
...се е пазар, оној што го влече дебелиот крај е оној поштениот што не сака да се пазари
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 07:14
Јас вистина на скоро се напишано околу екстерното не видов ни еден предлог поконструктивен од она за проверка на знаење со екстерно.
Каква бре луѓе политика?
Кој дел не допира до вас?
Се прашувате зошто кога се оди некаде на работа односно се прима нов има пробен период?
Се прашувате зошто кога се бара работа надвор има проверка на знаењето?
Не?Зошто не?
Во генот ни е прво да не веруваме, друго да покажеме отпор спрем се што е ново и ни излева од секојдневната навика.
Самото екстерно  така ќе е и се прилагодува да нема да го положат оние кои немат фатено книга
Ич да не му се секирате еднаш само потрудитесе да погледните макар и најмала позитивна страна во се тоа, тогаш ќе сватите дека ова тестирање ќе сторе напредоксреќа


Изменето од konan - 28.Јануари.2015 во 10:14
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 09:29
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Ne znam zoshto voopahto meshate politika vo podforum obrazovanie, odete vo pdf politika..

Tuka stanuva zbor za testiranje, ne za politika!

тука станува токму збор за политика и за ништо друго

проблемот се создаде со тоа што сите се бунеа за екстерното како да е од пеколот излезено... не е екстерното нешто што може тешко да и наштети на државата, ама не е воопшто потребно со тоа што не воведува ама баш ништо ново, а отвара повеќе работа и средства за државата, факултетите и студентите
ај жити све, што е разликата во тоа инспекција да ги чешла факултетите, и тоа да се полага испит?
исто ко што нема разлика меѓу „барокна“ и модернистичка фасада, ама ај тоа е друга тема...

уствари ако нешто ме нервира повеќе од испитов, то се луѓе кои наводно веруваат дека испитов ќе искорени 20 и кусур самостојни години од закоравени и закоренети мито, корупција, партиски книшки и роднински и пријателски врски... да не збориме па за вработувањата во оваа земја

Абе ајде, не зезај, како нема да смени?!зевање
Јас го почнав муабетот за екстерното тестирање во средните училишта (и линкот што го поставив е за средните), затоа што така била поставена темава на почеток, пред некој болката од факултетскиот државен испит да ја манифестира со препирки на тема позиција vs опозиција..
А екстерното тестирање во средните и те како е потребно. Не може бе се и ќоро и сакато да се запише по факултетиве и да заврши со некое евро плус.
Јас сум не само за екстерно, туку и за приемни испити на факултетиве. Некои луѓе им се смеат на американците што мораат да полагаат SAT, ACT, GMAT и други испити за влез во средно и факултет, ама подобра селекција од тоа нема.
Никогаш нема да се искорени корупцијата, дури и 100 испити да се воведат. Никаде не се искоренила 100%, па нема ни кај нас. Зарем малку скандали ги треселе западните општества, кога ученички завршувале во кревет со професори само за оценки.. Епа и тоа ти е поткуп.
Најтрагично е што наместо и средношколците и студентите да седнат да си го загреат столчето за нивно добро, тие преферираат да си го губат времето кое и онака е скапоцено.
Било кое знаење ќе ви користи еден ден. Што повеќе знаеш, тоа подобро. 
За да не дојдеш во ситуација утре да не можеш да ги исполниш барањата и очекувањата од некој 60 годишен газда, што гледа само како да те избрка од работа без да ги прекрши законите.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.