IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 30>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
micevski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај micevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 21:31
abe na mene mi kazuvas za 2 windowsi
---------------------------------------------------
RECE micevski I ODLETAAAAAAAAAA!!!!!!!
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 22:31
Гласам за Касперски! морам да му оддадам чест зашо ме спаси од срањето во кое Нортонот ме заглави
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 02:23

Originally posted by blue blue напиша:

Гласам за Касперски! морам да му оддадам чест зашо ме спаси од срањето во кое Нортонот ме заглави

го имав нортонот, комот ми беше бавен, и одма после анинсталирањето, го инсталирав касперски, чудо некое кога видов дека имам 67 вируси, а нортонот ниеден од нив не можеше да најдеИзменето од Ghost
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
micevski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај micevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 16:54
KASPERSKI ZAKON
-----------------------------------------------
RECE micevski I ODLETAAAAAAA!!!!!!!!!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 17:12
iskreno i jas slusnav deka kasperski e zakon i mu nema raven!
Кон врв
micevski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај micevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 21:55
taka e so a so velite da klam linux ili ne? izvinete zs begam od temata ali sepak mi treba mn pomos
---------------------------------------------------------
RECE micevski I ODLETAAAAAAAAiiiiiiiiiiii NE BE NE ODLETAA!!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 02:30

Originally posted by micevski micevski напиша:

taka e so a so velite da klam linux ili ne? izvinete zs begam od temata ali sepak mi treba mn pomos
---------------------------------------------------------
RECE micevski I ODLETAAAAAAAAiiiiiiiiiiii NE BE NE ODLETAA!!

Абе ако си решил клај си!!! За поарен поарен е од WINDOWS во секој поглед, само некој добро упатен прво нека те поднаучи да не ја ебиш работата после!!! Пробај што да ти кажам!!! Ама збогувај се од WINDOWS срањето после!!! Мислам ти во секое време можеш да се вратиш на него!!! Инаку моментално по статистика број 1 во Антивируси е PC CILLIN 14, денес ми го дадоа на тест проба!!! Да видам што материјал е па ќе ви кажам!!! А инаку секој кој користи КАСПЕРСКИ треба да знае дека комп.му е отворена врата за момците од КАСПЕРСКИ ЛАБ и околните руски хакери!!! поздрав и ниеден антивирус на светот не е безбеден!!!

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
micevski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај micevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 13:35
fala za sovetot
--------------------------------------
RECE micevski I ODLE..... NE BE NE ODLETA NEMASE KEROZIN
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 19:11
NO problemo man!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
micevski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај micevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 22:47
ok
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 02:38
Само да ви дадам еден репорт!!! До сега новиот ПЦ циллин 14 со персонал фајрвол, ги детектираше сите обиди на пингување, обиди за влез, и остали ствари!!! Алал да му е!!! Изглеа кај да е ќе го имаме новиот победник за 2005 година!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 02:58
во тој случај гласај за него друже, пошто го имаш на листа  јас сепак останувам на касперски јеби га  не ме изневерил до сеа
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 03:16

PC-cillin 14 Firewall Log List
Type,Time,IN/OUT,Protocol,Source IP Address,Source Port,Destination IP Address,Destination Port,Description
Cloaking,02:28:48,IN,UDP,221.6.163.50,52442,62.220.218.218,1 026,Cloaking,
Cloaking,02:28:48,IN,UDP,221.6.163.50,52442,62.220.218.218,1 027,Cloaking,
Cloaking,02:30:45,IN,UDP,62.160.121.200,31260,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,02:32:34,IN,UDP,221.208.208.210,33592,62.220.218.21 8,1026,Cloaking,
Cloaking,02:32:34,IN,UDP,221.208.208.210,33592,62.220.218.21 8,1027,Cloaking,
Cloaking,02:32:34,IN,UDP,221.208.208.210,33592,62.220.218.21 8,1026,Cloaking,
Firewall,02:36:33,IN,ICMP,62.220.218.20,N/A,62.220.218.218,N /A,Ping Attack,
Cloaking,02:36:43,IN,UDP,147.92.157.204,0,62.220.218.218,102 5,Cloaking,
Cloaking,02:36:43,IN,UDP,147.92.157.204,0,62.220.218.218,102 6,Cloaking,
Cloaking,02:37:11,IN,UDP,221.203.145.59,53959,62.220.218.218 ,1027,Cloaking,
Cloaking,02:37:11,IN,UDP,221.203.145.59,53959,62.220.218.218 ,1028,Cloaking,
Cloaking,02:37:31,IN,UDP,85.73.60.155,0,62.220.218.218,1025, Cloaking,
Cloaking,02:37:31,IN,UDP,85.73.60.155,0,62.220.218.218,1026, Cloaking,
Cloaking,02:41:24,IN,UDP,221.211.255.10,32955,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,02:41:49,IN,TCP,61.129.15.206,14966,62.220.218.218, 22,Cloaking,
Cloaking,02:43:02,IN,UDP,221.208.208.202,55429,62.220.218.21 8,1026,Cloaking,
Cloaking,02:43:02,IN,UDP,221.208.208.202,55430,62.220.218.21 8,1027,Cloaking,
Cloaking,02:44:29,IN,UDP,221.6.163.50,57501,62.220.218.218,1 026,Cloaking,
Cloaking,02:47:13,IN,UDP,221.1.204.252,33829,62.220.218.218, 1027,Cloaking,
Cloaking,02:47:23,IN,UDP,218.25.10.103,58429,62.220.218.218, 1026,Cloaking,
Cloaking,02:47:24,IN,UDP,218.25.10.103,58433,62.220.218.218, 1027,Cloaking,
Cloaking,02:47:24,IN,UDP,218.25.10.103,58435,62.220.218.218, 1028,Cloaking,
Cloaking,02:50:02,IN,UDP,63.196.36.49,0,62.220.218.218,1025, Cloaking,
Cloaking,02:50:02,IN,UDP,63.196.36.49,0,62.220.218.218,1026, Cloaking,
Firewall,02:51:47,IN,UDP,222.211.12.226,1027,62.220.218.218, 137,NetBIOS Browsing,
Cloaking,02:52:50,IN,UDP,195.26.152.20,53,62.220.218.218,339 4,Cloaking,
Firewall,02:54:51,IN,UDP,69.7.175.21,12233,62.220.218.218,33 436,Traceroute,
Firewall,02:54:55,IN,UDP,69.7.175.21,12233,62.220.218.218,33 436,Traceroute,
Firewall,02:55:00,IN,UDP,69.7.175.21,12233,62.220.218.218,33 436,Traceroute,
Firewall,02:55:05,IN,UDP,69.7.175.21,12233,62.220.218.218,33 436,Traceroute,
Firewall,02:55:10,IN,UDP,69.7.175.21,12233,62.220.218.218,33 436,Traceroute,
Cloaking,02:55:13,IN,UDP,221.203.145.59,60498,62.220.218.218 ,1027,Cloaking,
Firewall,02:55:15,IN,UDP,69.7.175.21,12233,62.220.218.218,33 436,Traceroute,
Cloaking,02:57:00,IN,UDP,1.223.39.157,31260,62.220.218.218,1 026,Cloaking,
Firewall,02:58:30,IN,UDP,69.7.175.21,11573,62.220.218.218,33 437,Traceroute,
Firewall,02:58:34,IN,UDP,69.7.175.21,11573,62.220.218.218,33 437,Traceroute,
Firewall,02:58:38,IN,UDP,69.7.175.21,11573,62.220.218.218,33 437,Traceroute,
Firewall,02:58:43,IN,UDP,69.7.175.21,11573,62.220.218.218,33 437,Traceroute,
Firewall,02:58:48,IN,UDP,69.7.175.21,11573,62.220.218.218,33 437,Traceroute,
Firewall,02:58:53,IN,UDP,69.7.175.21,11573,62.220.218.218,33 437,Traceroute,
Cloaking,02:59:22,IN,UDP,218.7.45.195,35478,62.220.218.218,1 026,Cloaking,
Cloaking,02:59:51,IN,UDP,32.216.209.204,0,62.220.218.218,102 5,Cloaking,
Cloaking,02:59:51,IN,UDP,32.216.209.204,0,62.220.218.218,102 6,Cloaking,
Cloaking,03:02:32,IN,UDP,195.26.152.20,53,62.220.218.218,302 7,Cloaking,
Cloaking,03:02:33,IN,UDP,195.26.152.19,53,62.220.218.218,302 7,Cloaking,
Cloaking,03:03:19,IN,UDP,39.12.155.7,0,62.220.218.218,1025,C loaking,
Cloaking,03:03:19,IN,UDP,39.12.155.7,0,62.220.218.218,1026,C loaking,
Cloaking,03:03:23,IN,UDP,222.134.45.54,43809,62.220.218.218, 1026,Cloaking,
Cloaking,03:03:23,IN,UDP,222.134.45.54,43809,62.220.218.218, 1026,Cloaking,
Cloaking,03:03:23,IN,UDP,222.134.45.54,43809,62.220.218.218, 1027,Cloaking,
Cloaking,03:08:48,IN,UDP,221.203.145.29,36947,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,03:09:11,IN,UDP,221.208.208.202,48703,62.220.218.21 8,1026,Cloaking,
Cloaking,03:09:32,IN,UDP,221.203.189.44,35558,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Firewall,03:11:42,IN,TCP,62.233.189.66,61967,62.220.218.218, 445,NetBIOS Browsing,
Cloaking,03:12:57,IN,UDP,222.134.45.54,47080,62.220.218.218, 1026,Cloaking,
Cloaking,03:14:59,IN,UDP,60.11.125.38,33656,62.220.218.218,1 026,Cloaking,
Cloaking,03:15:22,IN,UDP,61.156.238.238,56882,62.220.218.218 ,1027,Cloaking,
Cloaking,03:16:33,IN,UDP,20.55.93.211,0,62.220.218.218,1026, Cloaking,
Cloaking,03:24:46,IN,TCP,217.198.148.147,3314,62.220.218.218 ,1433,Cloaking,
Cloaking,03:24:48,IN,TCP,217.198.148.147,3314,62.220.218.218 ,1433,Cloaking,
Cloaking,03:25:18,IN,TCP,67.68.209.243,2889,62.220.218.218,5 554,Cloaking,
Cloaking,03:25:19,IN,TCP,67.68.209.243,2930,62.220.218.218,9 898,Cloaking,
Cloaking,03:26:33,IN,UDP,219.146.161.10,54310,62.220.218.218 ,1029,Cloaking,
Cloaking,03:29:46,IN,UDP,102.140.243.96,0,62.220.218.218,102 5,Cloaking,
Cloaking,03:29:46,IN,UDP,184.79.103.203,0,62.220.218.218,102 5,Cloaking,
Cloaking,03:29:46,IN,UDP,184.79.103.203,0,62.220.218.218,102 6,Cloaking,
Cloaking,03:29:46,IN,UDP,184.79.103.203,0,62.220.218.218,102 5,Cloaking,
Cloaking,03:29:46,IN,UDP,184.79.103.203,0,62.220.218.218,102 6,Cloaking,
Firewall,03:30:18,IN,UDP,203.177.177.73,1151,62.220.218.218, 137,NetBIOS Browsing,
Cloaking,03:31:11,IN,UDP,221.203.145.59,56871,62.220.218.218 ,1028,Cloaking,
Cloaking,03:34:08,IN,UDP,218.25.10.103,58544,62.220.218.218, 1026,Cloaking,
Cloaking,03:34:08,IN,UDP,218.25.10.103,58550,62.220.218.218, 1029,Cloaking,
Cloaking,03:34:08,IN,UDP,218.25.10.103,58548,62.220.218.218, 1028,Cloaking,
Cloaking,03:36:19,IN,UDP,172.0.0.3,2455,62.220.218.218,1434, Cloaking,
Cloaking,03:38:59,IN,UDP,221.202.84.227,2928,62.220.218.218, 1434,Cloaking,
Cloaking,03:43:06,IN,UDP,141.126.71.171,0,62.220.218.218,102 5,Cloaking,
Cloaking,03:43:06,IN,UDP,141.126.71.171,0,62.220.218.218,102 6,Cloaking,
Cloaking,03:43:17,IN,UDP,195.26.152.20,53,62.220.218.218,302 7,Cloaking,
Cloaking,03:44:20,IN,UDP,182.59.109.98,31260,62.220.218.218, 1026,Cloaking,
Cloaking,03:44:32,IN,UDP,35.137.65.63,0,62.220.218.218,1025, Cloaking,
Cloaking,03:44:32,IN,UDP,35.137.65.63,0,62.220.218.218,1026, Cloaking,
Cloaking,03:56:17,IN,UDP,193.243.250.131,0,62.220.218.218,10 25,Cloaking,
Cloaking,03:56:17,IN,UDP,193.243.250.131,0,62.220.218.218,10 26,Cloaking,
Cloaking,03:56:17,IN,UDP,193.243.250.131,0,62.220.218.218,10 25,Cloaking,
Cloaking,03:57:00,IN,TCP,217.144.6.203,2268,62.220.218.218,1 43,Cloaking,
Cloaking,03:57:02,IN,TCP,217.144.6.203,2268,62.220.218.218,1 43,Cloaking,
Cloaking,03:57:04,IN,UDP,222.141.69.129,60869,62.220.218.218 ,1031,Cloaking,
Cloaking,03:59:32,IN,UDP,221.6.163.50,53732,62.220.218.218,1 027,Cloaking,
Firewall,04:01:49,IN,TCP,62.219.117.219,4481,62.220.218.218, 445,NetBIOS Browsing,
Firewall,04:01:51,IN,TCP,62.219.117.219,4481,62.220.218.218, 445,NetBIOS Browsing,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51972,62.220.218.218, 1028,Cloaking,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51974,62.220.218.218, 1029,Cloaking,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51975,62.220.218.218, 1030,Cloaking,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51976,62.220.218.218, 1031,Cloaking,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51984,62.220.218.218, 1033,Cloaking,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51986,62.220.218.218, 4073,Cloaking,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51978,62.220.218.218, 4081,Cloaking,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51980,62.220.218.218, 2,Cloaking,
Cloaking,04:06:27,IN,UDP,222.38.148.10,51982,62.220.218.218, 1032,Cloaking,
Firewall,04:07:07,IN,TCP,71.110.42.201,2491,62.220.218.218,4 45,NetBIOS Browsing,
Cloaking,04:07:10,IN,UDP,221.203.145.59,54699,62.220.218.218 ,1028,Cloaking,
Firewall,04:07:11,IN,TCP,71.110.42.201,2491,62.220.218.218,4 45,NetBIOS Browsing,
Firewall,04:07:18,IN,TCP,71.110.42.201,2491,62.220.218.218,4 45,NetBIOS Browsing,
Cloaking,04:08:54,IN,UDP,221.203.189.44,51316,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,04:08:54,IN,UDP,221.203.189.44,51908,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,04:09:39,IN,UDP,142.162.160.117,0,62.220.218.218,10 26,Cloaking,
Cloaking,04:09:39,IN,UDP,142.162.160.117,0,62.220.218.218,10 25,Cloaking,
Cloaking,04:11:15,IN,UDP,221.208.208.7,44855,62.220.218.218, 1026,Cloaking,
Cloaking,04:11:15,IN,UDP,221.208.208.7,44855,62.220.218.218, 1027,Cloaking,
Cloaking,04:13:44,IN,UDP,218.27.103.206,36483,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,04:18:52,IN,UDP,221.203.145.29,34677,62.220.218.218 ,1027,Cloaking,
Cloaking,04:22:12,IN,UDP,220.164.140.231,60894,62.220.218.21 8,1030,Cloaking,
Cloaking,04:22:20,IN,UDP,221.208.208.202,44119,62.220.218.21 8,1027,Cloaking,
Cloaking,04:22:51,IN,UDP,71.217.122.191,0,62.220.218.218,102 5,Cloaking,
Cloaking,04:22:51,IN,UDP,71.217.122.191,0,62.220.218.218,102 6,Cloaking,
Cloaking,04:22:51,IN,UDP,49.188.100.17,0,62.220.218.218,1025 ,Cloaking,
Cloaking,04:22:51,IN,UDP,49.188.100.17,0,62.220.218.218,1026 ,Cloaking,
Cloaking,04:24:49,IN,UDP,218.7.45.195,35489,62.220.218.218,1 026,Cloaking,
Cloaking,04:24:49,IN,UDP,218.7.45.195,35489,62.220.218.218,1 027,Cloaking,
Cloaking,04:25:11,IN,UDP,221.203.145.59,52358,62.220.218.218 ,1027,Cloaking,
Cloaking,04:25:11,IN,UDP,221.203.145.59,52359,62.220.218.218 ,1029,Cloaking,
Cloaking,04:26:43,IN,UDP,105.184.59.24,31260,62.220.218.218, 1026,Cloaking,
Cloaking,04:31:05,IN,UDP,195.26.152.20,53,62.220.218.218,302 7,Cloaking,
Cloaking,04:32:28,IN,UDP,195.26.152.19,53,62.220.218.218,302 7,Cloaking,
Cloaking,04:32:28,IN,UDP,195.26.152.20,53,62.220.218.218,302 7,Cloaking,
Cloaking,04:32:29,IN,UDP,195.26.152.19,53,62.220.218.218,339 4,Cloaking,
Cloaking,04:32:29,IN,UDP,195.26.152.20,53,62.220.218.218,339 4,Cloaking,
Cloaking,04:41:26,IN,UDP,195.26.152.20,53,62.220.218.218,339 5,Cloaking,
Cloaking,04:43:11,IN,UDP,221.203.145.59,43442,62.220.218.218 ,1028,Cloaking,
Cloaking,04:43:11,IN,UDP,221.203.145.59,43442,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,04:43:11,IN,UDP,221.203.145.59,43442,62.220.218.218 ,1029,Cloaking,
Cloaking,04:45:16,IN,UDP,60.11.125.36,57723,62.220.218.218,1 026,Cloaking,
Cloaking,04:45:16,IN,UDP,60.11.125.36,57723,62.220.218.218,1 027,Cloaking,
Cloaking,04:48:08,IN,UDP,61.156.238.238,36807,62.220.218.218 ,1027,Cloaking,
Cloaking,04:48:08,IN,UDP,61.156.238.238,36807,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,04:48:08,IN,UDP,61.156.238.238,37131,62.220.218.218 ,1026,Cloaking,
Cloaking,04:49:18,IN,UDP,206.160.145.17,0,62.220.218.218,102 5,Cloaking,
Cloaking,04:49:18,IN,UDP,206.160.145.17,0,62.220.218.218,102 6,Cloaking,
Cloaking,04:51:50,IN,UDP,87.115.217.236,0,62.220.218.88,1025 ,Cloaking,
Cloaking,04:51:50,IN,UDP,87.115.217.236,0,62.220.218.88,1026 ,Cloaking,
Cloaking,04:52:25,IN,UDP,175.71.9.223,31260,62.220.218.88,10 26,Cloaking,
Cloaking,04:58:26,IN,UDP,103.7.244.129,0,62.220.218.88,1025, Cloaking,
Firewall,04:59:38,IN,TCP,62.219.153.108,1925,62.220.218.88,1 35,NetBIOS Browsing,
Firewall,04:59:41,IN,TCP,62.219.153.108,1925,62.220.218.88,1 35,NetBIOS Browsing,
Cloaking,04:59:51,IN,UDP,186.186.123.105,0,62.220.218.88,102 6,Cloaking,
Cloaking,05:00:20,IN,UDP,60.11.125.38,33656,62.220.218.88,10 26,Cloaking,
Cloaking,05:01:06,IN,UDP,221.203.145.59,40208,62.220.218.88, 1026,Cloaking,
Cloaking,05:01:53,IN,UDP,222.134.45.54,56335,62.220.218.88,1 026,Cloaking,
Cloaking,05:03:38,IN,UDP,66.110.61.4,4674,62.220.218.88,4672 ,Cloaking,
Cloaking,05:06:41,IN,UDP,195.26.152.19,53,62.220.218.88,3394 ,Cloaking,

Cloaking,05:06:41,IN,UDP,195.26.152.19,53,62.220.218.88,3395 ,Cloaking,

Ова е денешниот лог од Pc Cillinot кој што моментално е на тест фаза кај мене!!! Обратете внимание на логовите со име FIREWALL!!!!!

 Изменето од NRGMKD
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
micevski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај micevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 14:47
a izvini ama so saas da kais so ova be brat ne sme site programeri ili neso sl. ili da recis za hardver aj ama za programiranje tesko:):):):)
----------------------------------------------------
RECE micevski I ODLETAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.