IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 27282930>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 20:00
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Originally posted by S.Kocev S.Kocev напиша:

Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Ги имам користено двата, авастот до душа уште го користам, али сепак касперски е подобар. Бидејќи сум напреден корисник на компјутер, и немам некој којзнај какви податоци за заштита, одбрав аваст. Прво бидејќи е бесплатен и второ оти е многу брз. Сепак имам инсталирано заедно со него Zone Alarm, и се е под контрола еве веќе 6-7 месеци. Сепак, доколку на некој корисник компјутерот му е само за интернет, не му е многу битна брзината на апликациите и работи со работи за којшто му треба заштита, би препорачал касперски, пошто е најнај.


Значи, правилниот избор за мене би бил Kaspersky!!
фала Зоки!! среќа 


само доколку е лиценциран


Нема проблем Kocev, енитајм.
@Iron Man: Немора да е лиценциран, постои Trial Reseter и го враќа во првобитна положба, ја ресетира трајал лиценцата, и повторно одбројва 30 дена. Законски и неказниво ;) :))))
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 21:40
Bidejki na rabota kompjuterite ni se vrzani vo mreza a kolegata vo slobodno vreme odi na sumljivi stranici i cesto ni gi zarazuvase site kompjuteri morav da gi probam skoro site antivirusni programi i nemalo spas od nego no poslednive 3, 4 godini na site kompjuteri imam instalirano antivir i od togas sum raat a baska e besplaten.   
Кон врв
MozillaF Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MozillaF Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 15:02
Имам касперски антивирус и задоволна сум, еве чист ми е компјутерот до сега, секој вирус го детектира среќа
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 19:08
Originally posted by MozillaF MozillaF напиша:

Имам касперски антивирус и задоволна сум, еве чист ми е компјутерот до сега, секој вирус го детектира среќа


гледам многу го фалите касперски

и сакам да прашам

дали касперски има линк скенер (како шо има AVG Internet Security и McAfee Total Protection) збунетост


Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 19:41
Вака, прво то не е LinkScanner туку то ти е Web Protection, пошто линк како линк неможи да биди скениран или да биди малициозен. А да знајш, касперски има таква опција :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 19:59
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Вака, прво то не е LinkScanner туку то ти е Web Protection, пошто линк како линк неможи да биди скениран или да биди малициозен. А да знајш, касперски има таква опција :)


ако има тогаш СУПЕР

туку види  тука  или тука

така и на касперски е?

пример ако е чиста страната ќе биди со зелено а ако е опасна со црвено?
Кон врв
Биа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Биа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 22:58
Ако е опасна Касперски не ја отвара :D
Touch it Scroll it Close it Click it Cross it Crack it Switch Update it Lock it Fill it Call it Find it View it Code it Jam Unlock it Buy it Use it Break it Fix it. <Technologic>
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 15:51
Ako nekoj ima vishok licence key za Bit Defender bi mu bil mnogu blagodaren .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:14
kaspersky e zakon za site posebno 2011 verzijata internet security ima mn dobro crackce ispadnato ni blacklist ni nis so 3700 dena licenca konre ja pocnav da go koristam od verzijata 2009 i ottogas do sea site verzii sum gi pominal so krakovi super si raboti nikogas ne sum imal problem so virusi posto sekade kaj sto sum gledal za kaspesrsky najdobri se za niv poveke se baraat klucevi krakovi za drugive nisto taka da toa sto vikate kocenje ne kom nema veza za postarite verzii neznam ama za 2011 mozam da garantiram potrebno e da imate minimum 512 mb ram memorija procesorot sigurno ne vi e do tolku slab taka da super bi rabotel na sekoj ponov kompjuter jas do sega go imam staveno na eden kup kompjuteri site bile zadovolni taka da vi go preporacuvam i vas da go probate internet securiti 2011 verzijata na kaspersky       
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:19
Вчера бев сведок дека Касперски е закон.
На USB од дома печатев на ласерски печатар на работа нешто и Касперски одма откри три црвчиња на USB-то,а дома AVG абер немашеголема%20насмевка
А компјутерот си шиба сиромав,кој знае колку му е лошо и тешко на душичкатасмеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:36
stavaj kaspersky doma i ic ne mu ja misli avg kopiraat od kaspersky neznam kolku imate zabelezano se koga ke ispadne nekoja nova verzija na kaspersky po nekoe vreme eve gi i avg so nov antivirus t.e avg gi sledi kasperksy so tehnologia enginot e na kaspersky ama sekoj li go znae carot samo eden moze da bide nemoze site          

Изменето од hardtek - 06.Ноември.2010 во 18:42
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:42
Не ми се даваат толку пари за Касперски,додуша јас сум си сам крив,снимање на песни,пдф формати и глупости разни преку LimeWire си нисат последици.
Ама пак компјутерот си работи добро,нема никакви проблеми за сега,понатамо здравје ќе видиме како ќе оди ситуацијата,ако почне да ми се случуваат екцеси некои ќе ставам Касперски.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:47
abe za so da davas pari kakov krak ima izlezeno cudo e raboti besprekorno jas kaspersky go korsitam mn dolgo vreme voa hakerive se mnogu mnogu napred najnoviot krak e od 3700 dena ni black list ni klucevi stavanje ni nisto vazi do 2020 godina , eve poveke od 3 meseci go koristam so krak i site prethodni verzii sum gi koristels od 2009 verzijata koga pocnav da baram strikno za nego nikakov problem nema raboti bresprekorno       

Изменето од hardtek - 06.Ноември.2010 во 18:48
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 21:20
Originally posted by fiks fiks напиша:

Не ми се даваат толку пари за Касперски,додуша јас сум си сам крив,снимање на песни,пдф формати и глупости разни преку LimeWire си нисат последици.Ама пак компјутерот си работи добро,нема никакви проблеми за сега,понатамо здравје ќе видиме како ќе оди ситуацијата,ако почне да ми се случуваат екцеси некои ќе ставам Касперски.

Мoжеш да купиш од ANHOCH "BIT DEFENDER TOTAL SECURITY 2010" за нешто помалку од 600 ден, лиценцата е за една година, јас сакам да го купам но ќе почекам да донесат 2011.
Или пак да си симнеш бесплатен но само антивирус ANTIVIR.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 27282930>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.