IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Прашање: Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?
Одговор Гласови Статистика
4 [36,36%]
7 [63,64%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?
    Испратена: 04.Мај.2013 во 00:02
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Народот си ја заслужи владата, ама дали владата заслужи ваков народ?намигнување
-vladite  niz svetot,..desna eraka bi  isekle,...za da  gospodarat so  vakov,....da ne kazam glup, vekje i mene mi se smachilo od toa, tuku

...nezainteresiran ...letargichen narod....,

...ma,poprvo bi rekle .... nesposoben za nishto  narod !ма ајде
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 11:26
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Народ, што формира одбор...
за останување на Црвенковски...
на чело на СДСМ...

заслужува...
ваква влада...

Е зошто незбунетост
Па тие сигурно во негово време си живееле ко бубрег во лој. Зошто да не го бараат пак да им се врати тоа време?збунетост
Народот си ја заслужи владата, ама дали владата заслужи ваков народ?намигнување
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 00:29
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Народ, што формира одбор...
за останување на Црвенковски...
на чело на СДСМ...

заслужува...
ваква влада...


Има нешто мазохистичко во тој наш ген.
И од пусто-турско да останало, досега веќе требаше да е искоренето.
Ама ајде де...


Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2013 во 23:33
-svaka chastr,аплауз
...retko ostroumen komentar  tuka !изненадување
...da mi beshe i glavata pod sheshiron,...sega ke ti go simnev za  ova !голема насмевка
..ej,...koj si ti ( bog znae!),збунетост
...smeam da  go upotre*am kako moj potpis? намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2013 во 22:08
Народ, што формира одбор...
за останување на Црвенковски...
на чело на СДСМ...

заслужува...
ваква влада...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2013 во 00:03
.....................aahhhahahaaaaaaaaahahahagggghhrrhahahahahaaaaaahahahha......
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-tosho :-''............мој почитуван колега Zeksi71 не.''

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


...kolega ...reche toshko,...pa ushte i pochituvasn!изненадување
 ....ahahahahahahaaaa.....Click for a larger view.........Click for a larger view............Click for a larger view..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 22:39
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 21:44
Originally posted by novace novace напиша:

 

Тоа (ти) е повеќе ....за сериозно загрижување , одколку за некакво не-верување...мој почитуван колега Zeksi71 не.
пс


не се загрижува ро***иот што губи по 101-ви пут јас ќе се загрижувам, ме заболе столе да се грижам...
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 19:05
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by емил емил напиша:


да де ама секое нешто си има крај ( освен виршлата која има два краја ) и токму сега Никола после оваа крупна победа треба да помисли како да ја задржи власта  , а не после неколку години да се вратат СДСМ и да зезнат сè

како и досега, со работа, проекти ...
втора олеснителна околност му се комуњарите, нема никаква конкуренција од таа разбиена банда на неспособни ликови!!!
ДУИ освои повише општини од комуњарите, не ми се верува!!!???
 

Тоа (ти) е повеќе ....за сериозно загрижување , одколку за некакво не-верување...мој почитуван колега Zeksi71 не.
пс
Освен виршлата..и стапот има два истотакви краја...мој еднакво почитуван колега емил бла бла
намигнување


Изменето од novace - 01.Мај.2013 во 19:13
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 17:05
Originally posted by емил емил напиша:


да де ама секое нешто си има крај ( освен виршлата која има два краја ) и токму сега Никола после оваа крупна победа треба да помисли како да ја задржи власта  , а не после неколку години да се вратат СДСМ и да зезнат сè

како и досега, со работа, проекти ...
втора олеснителна околност му се комуњарите, нема никаква конкуренција од таа разбиена банда на неспособни ликови!!!

ДУИ освои повише општини од комуњарите, не ми се верува!!!???
 "Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 14:25
Ова БРАНКОФОБИЈАТА оние од СЗО треба да ја стават во категорија со сидата, ракот и еболата....оти кој еднаш ќе заболи, ем му нема лек, ем му нема спас, ем станува жива напаст за себе и за околината....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 05:35
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:се додека е ро***иот во сдсм тоа ќе биде најдобар гарант дека нивните погубни политики никогаш нема да се вратат на власт !!!


да де ама секое нешто си има крај ( освен виршлата која има два краја ) и токму сега Никола после оваа крупна победа треба да помисли како да ја задржи власта  , а не после неколку години да се вратат СДСМ и да зезнат сè
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2013 во 14:18
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Какви задкулисни игри и какви местенки самите да се откријат и да се истрчаат оние кои не му се лојални на лидерот ! Toа е резултат од добро научената комунистичка лекција како да се провоцира кревање глави кои треба да бидат посечени на следниот партијски конгрес.  

Oва déjà vu ќе влезе во историја на македонската политичка наука. 

Едно мора да му се признае на Црвенковски - човекот е мајстор за вакви работи. И с'е додека има следбеници кои ценат и се одушевуваат од вакво диктаторско однесување тој вечно ќе владее со партијата и со нив.


се додека е ро***иот во сдсм тоа ќе биде најдобар гарант дека нивните погубни политики никогаш нема да се вратат на власт !!!
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2013 во 07:07
Какви задкулисни игри и какви местенки самите да се откријат и да се истрчаат оние кои не му се лојални на лидерот ! Toа е резултат од добро научената комунистичка лекција како да се провоцира кревање глави кои треба да бидат посечени на следниот партијски конгрес.  

Oва déjà vu ќе влезе во историја на македонската политичка наука. 

Едно мора да му се признае на Црвенковски - човекот е мајстор за вакви работи. И с'е додека има следбеници кои ценат и се одушевуваат од вакво диктаторско однесување тој вечно ќе владее со партијата и со нив.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,105 секунди.