IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Евросонг 2013
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Евросонг 2013

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2013 во 00:22
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


150 метри свила за фустанот на Есма??? изненадување
Пуууу јаз'к...охЕсма за среќа на Евровизија ќе пее со гаќите наопаку

Есма била многу суеверна, па за среќа и против уроци, долната облека ќе ја облече наопаку.Инаку, купила  долна облека со Сваровски кристали (од колку материјал не е наведено,ваљда во склоп на ритуалот против уроци) па кога ќе се направи сума сумаре-мислам дека можеме да се надеваме на озбилен успех годинава. замисленост

п.с. ако почне чудно да се понаша на сцена-до гаќите ќе да е... жуљаат камчињата ѓаволNO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2013 во 13:33
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 11:04

Преку песната на Есма првпат ромскиот јазик на Евровизија 


Млади Роми во Малме се задоволни и горди поради настапот на Есма на ромски.

- Вчера го слушнав тоа и бев навистина позитивно изненадена. Не само затоа што таа е Ромка, туку затоа и што пее на ромски, а што никогаш порано не се случило, вели Мишел од Малме за Шведското радио. 

_______________________________ 

голема насмевка
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 12:06
Вечер сите со гаќите наопаку...ДА СЕ СОЛИДАРИЗИРАМЕ СО ЕСМА...ЗАЕДНО ПРОТИВ СИТЕ УРОКЛИВИ ОЧИ!!

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 12:15

Што мајтап се направи.... никој не ја спомнува песната
голема насмевкаголема насмевкаКон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 22:00
бекнете бе нешто????  ако не за песната бар за фустанот на Есма??
некој?  глупчо

еве,јас ќе си кажам,Влатче си беше супер,а и ќе признаам дека троа се поднаежив кога излезе Есма ама кратко ми траеше возбудата

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 23:50
што да кажеме...гледајќи наназад со години..имавме певлива песна која ја пееа едни девојчиња кои незнае да пеат....потоа имавме пејачи.....и тоа какви ПЕЈАЧИ.....ама немавме песна.....сега имавме и пејач..и пејачка....мелодија разбирлива за наши простори..... дури и сваровски..не ни помогнаа
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2013 во 00:05
eve i na vesti ke kazatзагриженост
vivi
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2013 во 06:45

ЕСМА И ВЛАТКО СО СКАНДАЛОЗЕН ТРЕТМАН НА ЕВРОВИЗИЈА


Додека Македонската евровизиска делегација нема испратено никакво официјално соопштение на оваа тема, српските медиуми веќе на големо пишуваат.

Организаторите на „Евровизија“ имаа еден голем пропуст кога станува збор за македонската делегација, пишува порталот Смедиа.

2esma500„Делегацијата на Македонија е многу незадоволна бидејќи од организацијата не доби ниту превоз, па се снаоѓа како знае и умее. Така во една прилика човек од македонската делегација го прашал возачот на „Евровизија“ да ги почека додека да заврши интервјуто на Есма. Возачот му одговорил дека не може да чека и дека најдобро би било сами да си организираат превоз. Тој на тоа одговорил: Веројатно нема Есма Реџепова да се вози со градски превоз!“, пренесува новинарката Наталија Милосављевиќ, новинар и известувач за порталот Смедиа.

Доколку нашите претставници навистина доживеале ваков „третман“ тогаш ова е сериозен пропуст на организаторите на еден од најголемите музички натпревари во Европа.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2013 во 10:23
Темава да се префрли во подфорумот Политика. Благодарам однапред. среќа
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2013 во 22:20

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Темава да се префрли во подфорумот Политика. Благодарам однапред. среќа


Може и во секс. голема насмевка
Тоа да ти било здружение на хомосексуалци, па геј-лобиња, па приватни видео клипови...
А паке Есма наша љубоморна дека Влатко го штипкале за газето.
хи, хи...

Симпатична победничката песничкада


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.