IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Злоделата на антихристијанските медии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Злоделата на антихристијанските медии

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Злоделата на антихристијанските медии
    Испратена: 09.Февруари.2013 во 11:49Вистинската цел и смисла за постоењето на медиите е ширењето на Волјата и Царството на Творецот, Кој лично ни се престави во инкарнацијата на Неговата Мудрост (Исус) како надприродна Љубов!

За жал, неверниот и кривоверниот свет грозно ги злоупотребува медиите за свои сопствени цели, преку кои го шири семето на темнината.

Уште како мало дете сум бил изложен на влијанието на антихристијанските медии, со чии ефекти долги години сум се борел и делумично се’уште се борам.

Денес е денот на кој што сакам да го тематизирам овој феномен и да укажам на опасностите кој што тој ги носи и форсира.


Поздрав до сите што активно или пасивно ќе учествуват во темата    


А Тој им одговори и рече: „Сејачот на доброто семе е Синот Човечки.
Нивата е овој свет; доброто семе тоа се синовите на царството, а каколот - синовите на лукавиот;

Непријателот, пак, што го посеа (каколот), е ѓаволот ...!Ев.Матеј 13:37-39

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.