IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - СП Ракомет - Шпанија 2013
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаСП Ракомет - Шпанија 2013

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Директен линк до овој коментар Тема: СП Ракомет - Шпанија 2013
    Испратена: 28.Јануари.2013 во 16:49
Овие се од ИХФ...намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2013 во 14:17
EHF mafia!!!ајде
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2013 во 23:24
Е баш убаво ги растурија !!! голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2013 во 18:27
Ова не личи на финале бреизненадување
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2013 во 13:56

Schweinebande .. смеењегазење од смеењеплачењемногу ми се допаѓаат овие германски сложенки, уште да не се однесуваа на нас... мајмун

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2013 во 00:00
Изгледа Гонзо мислеше на овојголема насмевка
Пред почетокот на дуелот помеѓу Германија и Македонија, еден германски ракометар ја нарече македонската репрезентација „банда на свињи".
  
 
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2013 во 23:52
Интервју со капитенот Кире Лазаров 

 да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2013 во 23:43
Шундовски, Начевски и оној претседателот на РФМ треба да се шамараат, никој друг.


Срамота само што не го гаѓаше никој у фаца оној педерот немачки.
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2013 во 22:00
..Sakam da prasam nekoj od onaka politicki po informiranite ...
...Ke ima li spektakularno samaranje na plostad ....bidejki imaa spektakularen precek ..oddamna
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2013 во 21:50
сега треба да направиме грандиозна прослава на плоштад, затоа што воопшто сме учествувале и сме имале две победи, онака како што славевме за четврто место во кошарката и за (кое ида беше) место во европското првенство во ракомет  газење од смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2013 во 21:24

1/4-финалето само пуст сон за Македонија


Македонската ракометна репрезентација претрпе убедлив пораз од 28-23 од Германија во првиот 1/8-финален меч и ги заврши настапите на Светското првенство во Шпанија. „Црвено-жолтите“ и покрај желбите и најавите, не прикажаа игра за прва победа над Германија, па 1/4-финалето останува само пуст неостварен сон.
Слабиот процент на реализација, многуте грешки и немоќта во нападот од првиот дел се префрлија и во вториот. Во еден период негативата од четири гола на полувремето (13-9) порасна на шест, но со серијата на посконцентрирана игра македонските ракометари ја донесоа на -2. Младиот крилен играч Дејан Манасков имаше шанса да намали и на гол разлика, но германскиот голман Хајнветер денеска беше екстра расположен, а мечот го заврши со 15 одбрани.
Потоа колата тргна низ удолница, а на крајот Германците сосема заслужено славеа со 28-23.
Најпрецизен во македонскиот национален тим беше Кирил Лазаров со 8 гола, Манасков, Мојсоски и Филип Лазаров додадоа по 3, Темелков и Георгиевски беа стрелци на два гола, додека Миркуловски и Никола Маркоски по еднаш се запишаа во листата на стрелците.
Во таборот на победникот најпрецизни беа Кнер со 5, Шмит и Винцек со по 4, додека Вајнхолд постигна 3 гола.
Македонската селекција настапот на Мундијалот ја завршува со две победи, едно реми и три порази.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2013 во 19:39
ДОДЕКА НАШИТЕ РАКОМЕТАРИ ЦЕЛ ДЕН ПАТУВААТ,ГЕРМАНЦИТЕ УЖИВААТ ВО СПА ЦЕНТАР

Светската ракометна федерација уште еднаш го покажа својот аматеризам и неспособност откако испланира скандалозен начин за транспорт на селекциите од Севилја до Барселона, пишува мкд.мк

Така, Македонија денеска патува речиси шест часа со воз до Барселона, со тотално нарушен возен ред, па наместо избраниците на Звонко Шундовски да имаат време за тренинг попладнево, тие ќе се рехабилитираат од речиси десетчасовното малтретирање. Имено, возот од Севилја тргнал со задоцнување од три часа, поради лошите временски прилики во Андалузија, па тотално се поремети планот на подготовки за утрешниот натпревар. Ако се знае дека нашиот меч утре се игра прв – во 15.45 часот и тоа на барање на Германците поради нивните телевизиски права, тогаш нема да чуди ако нашите не одржат ниту еден вистински тренинг, туку повеќе ќе се работи на олабавување на мускулатурата од долгиот пат со воз.

Во исто време, Германија која играше во Барселона и нема потреба да патува, денешниот ден го посвети на тотална релаксација и престој во спа центар, што утрешниот меч го прави тотално нерамноправен.

Поради изолираноста на аеродромот во Севилја челниците на ИХФ донесоа одлука сите репрезентации да патуваат кон своите следни дестинации со експресните возови, наместо со авион. Но, стручњаците на ИХФ никако не сакаат да ги поместат саатниците на натпреварите зашто тогаш би ги загубиле парите од ТВ-правата, особено кога станува збор за Германија и за скандинавските земји.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2013 во 12:52
Море си знаат тие, зошто да се истрошат до крај кога си ги знаат своите способности и се сигурни дека ќе победат и со минимален вложен труд.
Баш беше јака утакмицата помеѓу Франција - Германија, навистина две квалитетни екипи. Немаме никакви шанси со кој и да играме.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2013 во 11:43

било со Франција или со Германија да играме, секако губиме, но ја пропуштивме шансата да ги тепаме Данците кои играа со 34,45% сила, па да се правиме шизици колку сме јаки..... воздивнувањеплазење

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.