IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Arena-Top100 - Reklamirajte go Vasiot Gaming Serve
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Arena-Top100 - Reklamirajte go Vasiot Gaming Serve

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Arena-top100 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arena-top100 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Arena-Top100 - Reklamirajte go Vasiot Gaming Serve
    Испратена: 09.Декември.2012 во 20:58Arena-Top100 е приватен сервер Топ листа - Топ страница и исклучително брзо растечки сајт.

Ние нудиме многу опции за сервер администратори и играчи за да добијат сервер онаков каков што тие сакаат.

Сервер Администратори :

Едноставна Регистрација.
Брзо додади страница.
Статистичко Следење - дневни, месечни, тотално.
Моќен Кориснички контролен панел.
Приказ на сите карактеристики на вашиот сервер - XP, цени, злато, итн ...
Сервер популација, Сервер карактеристики, Просечно онлајн играчи.
Коментари - Слушај што играчите од целиот свет, како, не им се допаѓаат и што му е потребно.
Видео & Слики.
Бесплатни Премиум банери.

Играчи :

Прикажани се сите карактеристики на секој сервер.
Секој сервер може да биде оценет и проверени.
Приклучи се според мислењето на другиот играч и неговите искуства.
Прикажана е сервер популација, сервер карактеристики, просечно онлајн играчи и многу повеќе!

Зошто ние треба да се приклучиме?!

Зошто е бесплатно.
Уникатни посетители - покажува колку посетители го кликнале на вашиот сервер оглас.
Фејсбук, Твитер, Google+,YouTube, и многу повеќе да споделите се за вашиот сервер!
Видео & Слики - за вашиот сервер.
Нема повеќе досадни Captcha Кодови.
Шанса да заработите Бесплатно Премиум членство.


Како да добиете Премиум членство?

Приклучи се сега и добивате 30 дена Бесплатно Премиум членство.

Подарок картички -
Bump Topic - 24часа секојдневно и имаш шанса да добиеш

Препорачај и заработи - 5 препорачувачи 20 дена
- 15 препорачувачи 60 дена
- 30 препорачувачи 90 дена

Помогнете ни да се подобри нашата веб страница - Контактирајте не за она што ние треба да додадеме / промениме или нешто што ќе им помогне во нашиот развој
и ќе бидете наградени.

Arena-Top100
Приклучи се
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,468 секунди.