IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Масони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Масони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
Прашање: Што мислите за масоните?
Одговор Гласови Статистика
9 [10,84%]
43 [51,81%]
13 [15,66%]
11 [13,25%]
3 [3,61%]
4 [4,82%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2015 во 10:56
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

masonskiot pogled vrz svetot e isto kako gradinarot koj odgleduva cvejkinja
tie sto rastat dobro gi ostava drugite gi kroi. sto znaci mnogu vojni na svetot se so cel odredeni narodi da oslabat a tie   sto davaat plodovi da   se    forsirat.masonite toa go pravat najmnogu so spriz preku koj    gledaat preku ocite na lujdzeto ,pravat karakteri na lujdzeto itn...
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2015 во 10:58
ako nekoj se prasa dali se lujdze ili nesto drugo odgovorot e   tie se nesto kako gospod   zosto samo toj gi   ima nivnite mojki.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2015 во 20:11
Znaci strav i trepet za cel univerzum se masonite !


Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 12:50
Масоните постоеле и ќе постојат... Воопшто нив не можеме и смееме да ги споредиме со Господ. Еден е Господ, друго е масон. Еве пример Никола Груевски е МАСОН, но не е ГОСПОД. Човек е навидум ко сите останати
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 13:01
ти!?
масон ли си??

Изменето од outlook123 - 04.Јануари.2016 во 13:02
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 14:04
Оутлук, не сум мила...
Но тоа не значи па дека не сакам да бидам, иам желба
Сакам да владеам, ама не го може тоа секој...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 14:44
само мислиш

дека можеш

да контролираш!

Изменето од outlook123 - 04.Јануари.2016 во 14:44
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2016 во 15:07
Да мислиш тоа значи...да ПОСТОЈИШ!!!
А штом мислиш... Можеш и да контролираш...
Тешко на оние шо не мислат! ...и дозволуваат други да мислат наместо нив и да ги контролираат!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 10:00
aj ushte ova.. po vtor pat..

dokolku sakash da go nasmeesh Bog - kazhi mu shto planirash ili shto sakash da kontrolirash

jas denes planiram shpageti da praam za ruchek i da vidam kolku Bog kje se smeee..


zsh postojam i koga ne mislam??

Изменето од outlook123 - 14.Јануари.2016 во 10:02
едно е - не се две
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 18:01
Тоа е мистеријата - постоиш кога мислиш… постоиш кога не мислиш… постоиш кога чувствуваш… постоиш кога не чувствуваш... постоиш кога не мислиш и не чувствуваш... постоиш и кога не постоиш … постоиш с'е додека постои Бог… а Бог е вечен… 

Постоиме кога дискутираме на темата и кога сме надвор од неа…

Не се обидувај да ја разбереш мистеријата… прифати ја.


Изменето од Messenger - 14.Јануари.2016 во 18:04
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2016 во 12:03
mesi, prashanjeto beshe i odgovor do onie koi sakaat da konroliraat i taka i manipuliraat so svetot

ps. a za prifakjanjeto kolku godini sum na forumov-tolku i pishuvav, si zaboravil!?

no zhelbata na nekoi lugje (kako i da gi imenuvaat) e taa..

samo na vrvot! neznaejki deka e toj iluzija-

ama jas i ti znaeme!, neli?

Изменето од outlook123 - 15.Јануари.2016 во 12:05
едно е - не се две
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 19:35
outlook123,

не ти реплицирав конкретно тебе, ама така излегло… смеење

Но сега тоа веќе не е важно, важно е дека се разбираме.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:28
Од кај знаете, кој ви кажал, кажете да знам и јас...
Оти да остана неука...
како знаете дека врвот е илузија?
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 01:11
Епа ондак идеме вака...
Да ПОСТОЈИШ, значи да мислиш...
А, штом постојиш ондак можеш да контролираш...
Тешко на оније што не постојат... Нема никад да укусат како е да се контролира.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.